Kde jste odboráři? Bude se zdražovat!

Autor: Jiří Strašek <>, Téma: O čem se mluví, Vydáno dne: 04. 01. 2009


Distributoři a výrobci elektrické energie ohlásili nemravné zdražování  nejen výrobní,ale troufnu si napsat přímo existenční suroviny. Zdraží elektrickou energii a to i přes ohlášený zisk tuším padesáti miliard korun.

Padesát miliard zisku a bude se zdražovat! ...

To nemohu pochopit. A ještě ty důvody. Kromě obvyklého tlachání o ceně elektrické energie na zahraničních trzích a nestoudné srovnávání ceny elektrické energie u nás a třeba v Německu, kdy každý ví, že Německo již mnohdy převyšujeme cenami, ale nikoliv platy, nám bylo oznámeno že také důvodem ke zdražení je nižší spotřeba elektrické energie, čili volně přeloženo, nenažraní členové správních a dozorčích rad, ředitelé, tajemníci a co já vím jaká verbež se ještě živý z našich peněz, tak ti by si museli snížit svoje příjmy.

Ale to přece nelze dopustit, aby pan generální neměl svůj milión měsíčně, aby manažeři kromě měsíčních příjmů neměli ještě svůj balík motivačních akcií za hubičku, na kterém pak obratem nestoudně vydělají milióny korun, aby páni poslanci, kteří jsou členy správních rad nedostali své.

Obrazně řečeno :„je to hnus velebnosti“ jak u toho koryta všichni bez rozdílu barvy stranického dresu mlaskají.

A vláda, respektive všechny vlády? Tak jak jsem se smál tvrzení ministra průmyslu Paroubkovi vlády panu Urbanovi, tak se směju i dnes panu Topolánkovi, když říká že nemohou ovlivnit zdražování el. energie u ČEZu. Blábol mohou, vždyť stát je hlavním akcionářem ČEZu.

Jaká tedy pomoc, co udělat,aby takové nestoudné každoroční okrádání lidí přestalo? Zkusme oslovit třeba odborářské šéfy. Pane Štěchu, proč již neprotestujete a nesvoláte demonstrace proti takové mu nestoudnému okrádání lidí. Určitě by jste měli plnou Letnou i s okolím. Jste ale nějak potichu, asi taky mlaskáte u toho koryta že ano?

Ne nenosím žádný stranický dres, jsem jenom hrozně nas..nej hlupák co poctivě platí daně a šetří elektrickou energií!!

Jiří Strašek© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.