Stříbro aktuálně

Autor: Redakce <redakce(at)stribro.net>, Téma: Život ve městě, Vydáno dne: 01. 04. 2007


Dnes nás oslovili kolegové ze serveru www.stribro.cz - Stříbro aktuálně. Jejich internetové stránky měly totiž kvůli útoku hackera O'Reillyho celý den výpadek a oni neměli kde zveřejnit své nejaktuálnější články. Vyšli jsme jim samozřejmě vstříc a jejich reportáže rádi zveřejňujeme v následujícím souhrném článku.

MARKYHO OKNO
aneb cestopis křížem krážem Evropou je před dokončením.

autor: Ing. José Hrábec

Podařilo se nám získat informace, že stříbrský občan a cestovatel, vystupující pod přezdívkou Marky, se ve svém psaní dostal na až samý závěr knihy a v brzké době bude jeho dílo předáno k posledním úpravám před vydáním. Podle vyjádření autora jde o vyprávění zážitků z cest, ... jakýsi pohled oknem do Evropy. Ve své knize čerpal především z vlastních zkušeností a zaměřil se na věci, které ocení nejeden český turista při návštěvě našich Evropských sousedů. Kniha bude obsahovat mnoho fotografií, mapky, slangový slovníček a důležité poučky a upozornění.

Jako malou upoutávku se nám podařilo získat některé fotografie z připravované knihy. Ty vám zde nabízíme.

Markyho Okno I

Markyho okno - nová kniha zážitků z cest po Evropě

Markyho Okno II

 


Zahradnictví a květinářství Speck zahajuje

autor: Zdeňka Kaňková

Od pondělka bude zahájen prodej interiérových květin v nově zrekonstruovaných prostorách bývalého letního kina. Svůj pěstitelský podnik zde otevře nová stříbrská firma Speck. Zahraniční užitkové rostliny a alternativní modely prý nebudou mít v našem kraji konkurenci. K návštěvě jste srdečně zváni.

Otvírací doba: Po-Pá 9.00-17.00 hod.
Objednávky po telefonu: 374 801 102

Zahradnictví Speck

 


Nečekaný objev - freska z 16. století!!

Foto a text: Markéta Cihelská

Během rekonstrukce domu v Plzeňské ul., kde bude do začátku léta vybudován a spuštěn minipivovar U rybiček (viz. portál Idnes.cz) byla nalezena velmi cenná freska. V současné době byl zahájen odborný průzkum a na řadu přijdou i restaurátorské práce. Jak jsme se informovali, průběh stavby nebude nálezem ohrožen a proto i termín otevření pivovaru platí nadále.

Freska U Rybiček© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.