Psí smrt za umazanou botu?

Autor: Dubsik <dubsik(at)tiscali.cz>, Téma: Život ve městě, Vydáno dne: 01. 03. 2007


Občané města Stříbra,
často se objevují články o pejskařích, kteří neuklízí hromádky po svých miláčcích. I já mám pejska a zároveň i já jsem stejně rozhořčena, pokud po "neodklízitelích" něco vyšlápnu. Musím ale dnes reagovat na něco, co se v současnosti ve Stříbře stává a možná to spolu souvisí.

Byla jsem jsem se svým psem na procházce a on večer začal zvracet, třásl se, rozšířily se mu zornice, byl zmatený a trpěl bolestmi. Lékař stanovil diagnózu - silná otrava. Tyto případy se ve Stříbře množí, což vylučuje náhodu.

Je možné, že někdo vědomě líčí jedovaté nástrahy. Píšu to jako varování pro majitele pejsků - jsou postiženi psi různých ras a to jak bytoví, tak zahradní. Ostatním předkládám možnost k zamyšlení. Zaslouží si tyhle němé tváře tolik bolesti, utrpení a smrt za to, že jste si umazali botu? Když pomyslím na to, že by to někdo mohl dělat úmyslně, nedokážu se svému psovi podívat do jeho důvěřivých očí, jak se za nás lidi stydím. Jak něco takového může člověk udělat? A zaslouží si taková bestie pojmenování člověk?© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.