Konečně mohu chválit II.

Autor: Petr Patočka <petr.patocka(at)stribro.net>, Téma: Městský úřad, Vydáno dne: 27. 12. 2006


Bude to pomalu dva roky, co jsem koncem února 2004 napsal malý příspěvek, ve kterém jsem nešetřil chválou. Jednalo se o návrh zastupitele MVDr. Josefa Steinera – na zrušení vyhlášky týkající se poplatku ze vstupného. Chválil jsem tenkrát předčasně a doslova jsem se ukvapil - vyhláška zrušena nebyla a zůstala v platnosti.

Změnu přineslo až poslední jednání městského zastupitelstva (v novém složení), kdy na návrh Bc. Klimešové (SNK-ED) zastupitelstvo rozhodlo o zrušení obecně závazné vyhlášky "O místním poplatku ze vstupného" (OZV č.5/2006 kterou se zrušuje OZV 5/2003 a OZV 5/2005).

Mnozí z Vás jistě namítnou, že uvedená vyhláška nepatřila zrovna k těm stěžejním a …
Pro ty, kteří nepořádali žádné kulturní, společenské či jiné akce, vyhláška prakticky neměla žádný význam - jich se netýkala, ale je třeba se na věc koukat i z jiného úhlu. Snižování počtu vydaných vyhlášek nelze než chválit a zrušením této vyhlášky naše město již nepatří do malé skupinky měst, kde podobná "socialistická" vyhláška stále platí. Pořadatelé budou mít více času na jiné úkoly než bylo razítkování a počítání vstupenek a nakonec i našim úředníkům se jistě uleví. Možná i vstupné zlevní!?

Nutno podotknout, že v debatě před hlasováním zaznělo i upozornění, že každá koruna v pokladně dobrá … (o chvilku déle při rozdělování odměn pro členy výborů a komisí už dotyčný zastupitel mlčel!?), ale nejde vždy jen o vybrané peníze… Každopádně teď, když už je vše jasné, mohu konstatovat, že od 1.1.2007 je zrušen poplatek ze vstupného a od nově zvoleného týmu zastupitelů očekávám další chválihodné změny k lepšímu.© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.