Poslanec Votava nepodporuje české podnikatele

Autor: Tomáš Baťka <tomasbatka(at)centrum.cz>, Téma: Život ve městě, Vydáno dne: 18. 05. 2006


Tak nám zase v našem městě přibyl další vietnamský obchod. Na tom by nebylo nic divného (neboť v našem městě už jich je několik), nebýt toho, že prostory pronajímá žena pana poslance Václava Votavy kandidujícího na prvním místě v Plzeňském kraji do PSČR za ČSSD.

Pan Votava a jeho strana přitom mají v programu, že budou podporovat malé a střední podnikatele. Lze si vysvětlit podporu českých podnikatelů tím, že prostory jsou pronajmuty vietnamským podnikatelům, kteří jsou vyhlášeni tím, že prodávají plagiáty značkového oblečení či padělky cigaret.

Paní Votavová několik let prodávala dámskou módu, poslední dobou jí však prodej příliš nevydělával a vzhledem k tomu, že (i díky svému manželovi) by si musela pořídit drahou registrační pokladnu, rozhodla se zřejmě skončit s prodejem a pronajmout své prostory někomu jinému k podnikání. Lze věřit před volbami slovům pana poslance o podpoře malých podnikatelů? A nebo máme spíše věřit tomu, že pan poslanec a jeho žena chtějí především vydělat co nejvíce peněz na pronájmu a je jim jedno, že pronajímají podnikatelům, kteří moc velkou poctivostí v podnikání neoplývají a kteří náš stát připravují o desítky milionů na daních.

Nicméně nechci zde dělat agitku ODS ani jiným stranám a nejsem ani člen žádné politické strany. Pouze mi vadí, že politikům a jejich programu lze asi věřit jen ztěží. Před volbami Vám slíbí cokoliv a po volbách ……… škoda mluvit.

Doporučoval bych proto, aby pan Votava a jeho ČSSD vynechali ze svého programu bod o podpoře malých a středních podnikatelů. Anebo ho nahradila takto – Budeme podporovat hlavně cizí podnikatele a zejména ty, kteří napodobují a padělají jiné značky a budeme upřednostňovat méně poctivé nad poctivými podnikateli.


© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.