Ostrostřelci v Lokti

Autor: Pavel Nedbal <nedbi(at)centrum.cz>, Téma: Sdružení STROM, Vydáno dne: 30. 09. 2005


Ve svátek Sv. Václava, 28.9.2005, se Městská garda ostrostřelecká zúčastnila závodu ve střelbě z perkusní pušky. Na pozvání Sboru loketských ostrostřelců jsme přijeli na střelnici ve vesnici Lomnice nedaleko Sokolova. Nejdříve probíhal závod pořádaný Sportovně střeleckým klubem policie Sokolov. Bylo to naše první setkání ze závodní střelbou.

Stříbrské reprezentoval v kategorii dlouhé pušky Emil Juriga. Střílelo se třináct ran za půl hodiny a tři nejhorší rány nebyly započítány do celkového součtu. V konkurenci zkušených střelců vystřílel čtvrté místo.

Po skončení závodu následovala střelba do dvou ručně malovaných výročních terčů o Krále Ostrostřelců. Loketští stříleli jako domácí o svého krále a my spolu s Rakovnickými do druhého jako hosté. Zde jsme docílili vynikajícího úspěchu, kdy králem Ostrostřelců za hosty se stal stříbrský Ostrostřelec Jaroslav Šenk.

Poté následoval odjezd do Lokte, pochod na náměstí, seřazení do tvaru k slavnostnímu vyhlášení Krále Ostrostřelců. Ceny předával senátor Schwarzenberg. Domácí vypálili čestnou salvu Králi hostů a my s Rakovnickými oplatili salvu Králi domácích.

Jako hostitelé Loketští měli připravené pohoštění na hradě, které bylo spojené s prohlídkou této historické památky proslavující město Loket.

Tímto děkujeme Sboru Loketských Ostrostřelců za perfektně připravený program, pozvání a obětavost s jakou se o nás starali.

FOTOGALERIE:

Loket 01 Loket 02 Loket 03
Loket 04 Loket 05 Loket 06
Loket 07 Loket 08 Loket 09
  Loket 10  © WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.