Setkání LEADERů a slavnostní otevření cyklotras na Tachovsku

Autor: Redakce <redakce(at)stribro.net>, Téma: Sdružení STROM, Vydáno dne: 18. 05. 2005


V pátek 20. května představí v kulturním domě v Kostelci na Tachovsku občanské sdružení Český Západ – Místní partnerství projekty, které byly realizované z prostředků programu Ministerstva zemědělství LEADER ČR v rámci území Miroregionu Konstantinolázeňsko a Stříbrského regionu. Program dvoudenního setkání začíná v pátek od 10 hodin.

Logo Český Západ o.s.Český Západ – Místní partnerství je jednou ze čtrnácti tzv. místních akčních skupin podpořených v rámci tohoto programu v loňském roce. Cílem místních akčních skupin je zajištění společného rozvoje tohoto území na základě principů partnerství - tedy trvalé spolupráce mezi zástupci veřejných a soukromých subjektů v tomto regionu. Díky z programu LEADER ČR bylo možné podpořit nákup strojů pro dva zemědělské subjekty, rekonstruovat střechu kostela sv. Jana Křtitele v Okrouhlém Hradišti a vybudovat cyklotrasy stezky na území obou zmíněných mikroregionů. Celkově bylo v rámci území Českého Západu z programu Leader ČR proinvestováno 4,5 milionů korun.

Součástí setkání, kterého se zúčastní i zástupci dalších českých i moravských místních akčních skupin, Ministerstva zemědělství a Ministerstva pro místní rozvoj budou i informace k přípravě Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova (EAFRD) na plánovací období 2007 – 2013 a diskuse k programu EU LEADER+.

V sobotu 21. května od 12:30 v Černošíně proběhne slavnostní symbolické otevření cyklotras obou mikroregionů. Kdo bude mít chuť, může si cyklotrasy prohlédnout ze sedla kola v rámci plánovaného cyklovýletu, který začíná v 10:20 v Bezdružicích. Přímo z Plzně bude pro zájemce vypraven zvláštní cyklovlak.

Další informace: Jan Martínek, jednatel MAS Český Západ – Místní partnerství, jan.martinek@cpkp.cz, tel. 777 793 728© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.