Konečně mohu chválit. Přidá se někdo?

Autor: Petr Patočka <petr.patocka(at)stribro.net>, Téma: Život ve městě, Vydáno dne: 27. 02. 2004


Přiznávám otevřeně, že jsem měl poslední dobou nepříjemný pocit věčné kritiky zastupitelů a MÚ ve Stříbře (při čtení článků na těchto stránkách). A je to tady… mohu a taky že budu chválit!

Na posledním, únorovém, zasedání zastupitelstva jsem byl mile překvapen návrhem zastupitele MVDr. Josefa Steinera – na zrušení obecně závazné vyhlášky týkající se poplatku ze vstupného. Asi namítnete, že tato vyhláška byla nedávno přijata a nyní že by se měla rušit? Co to je za nesmysl? Vaši připomínku mohu jen potvrdit. Jsem si ale stoprocentně jist, že pokud se podaří uvedenou vyhlášku zrušit, bude to mít ve svém důsledku mnoho pozitivního nejen pro pořadatele různých akcí, ale i nás občany města Stříbra. (Dovolím si ještě připomenout, že ve většině měst byla tato vyhláška již dáááááávno zrušena).

Jediné co bych ohledně návrhu pana zastupitele mohl vytknout, je určitá kompletní nepřipravenost všech kroků tak, aby se vyhlášku podařilo zrušit (tzv. nedotažení do konce - počínaje jasnou formulací doplnění programu až po samotné znění návrhu nové vyhlášky rušící platnost vyhlášky současné - platné.) a podcenění způsobu prosazení takové změny.

Nebývá to pravidlem, ale u tohoto bodu jednání bylo velice čitelně vidět kdo ze zastupitelů jaké stanovisko ke změně vyhlášky zaujímá (kdo za koho, co kope). Velice si cením několika odvážných kroků nejmenovaných zastupitelů, učinit vše pro zrušení vyhlášky a zároveň se podivuji nad jiným nepochopitelným jednáním též nejmenovaného zastupitele (ale abych se přiznal, nepřekvapil mne).

Každopádně musím pana zastupitele MVDr. Steinera ujistit, že jsem měl v danou chvíli pocit, že jsem to i já, koho zastupuje a tedy, že sedí ve správný čas na správném místě. Mohu-li použít školního hodnocení, píši Vám hvězdičku.
… a ptáte se na černý puntík? Zde beze změn, opět známá to firma.© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.