Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Město Stříbro :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Co se Vám líbí a co Vám vadí na současném životě v tomto městě. 
Volby
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2010 17:38

Tak zítra je říjen a za pár dní máme volby. Koho jen zvolit toť otázka -smiling smiley)

Re: Volby
Datum: 30.09.2010 20:08

Koho volit,to je otázka.Stříbro už by se konečně mělo nastartovat.Méně střihačů pásek a více dříčů.Komunální politika je přece jen o práci.Je smutně úsměvné,když se strana chlubí na jiném vebu jako úspěchem založením tradice promenádních koncertů,partnerstvím s jinými městy(nic proti nim,chraň bůch,ale občane,jak se Tě to dotklo),návštěva pana prezidenta(opět,co to přineslo).Na pohádky moc nevěřím a tak jestliže jiná strana v programu slibuje zvýšení počtu pracovních míst-proč tak již neučinila-v zastupitelstvu je.Proto rozum do hrsti,nechat si jména projít hlavou.K volbám určitě jít a do urny ty nejlepší lidi.Ti co šanci měli a nenaložili s ní,já volit nebudu.

Autor: JR (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2010 18:12

Banda alibistů. Všichni.ČSSD si je tak jistá výhrou ve volbách, že se ani nenamáhali vymýšlet nějaké nové pohádky a rovnou tam hodily starý program, ve kterém slibují to, co už je dávno hotové. Našel jsem trochu času a přečetl ty jejich žvásty. Všichni prosazujou to samé- teda až na pár výjimek, všichni se zajímají o důchodce, všichni chtějí opravovat hradby a město atd. atd.
Ale.................
Na co opravovat městské hradby, upravovat náměstí, dělat obchvat severního města a vyhodit přepravu náklaďáky mimo město????? Ve Stříbře není nic ato doslova NIC, co by bylo až tak k vidění. Skouknutí radnice, muzea, věže a zahrad je na cca 30 minut a to je vlastně vše. Kulturní život je na bodu mrazu také a co se týče ostatního - také není o co stát.
Kdo se bude starat o to, že ve 21 - století některé domy nemají odpad a ty exkrementy a ostatní humusy odvádějí trativody kamsi, kdo se bude starat o to, aby se tady nestavěli další"výhodná" zařízení, jako je zimák?
Kdo má ve svém programu to, co je pro město to nejdůležitější?
Tím myslím byty pro lidi(nechápu je), kteří zde chtějí bydlet a žít a platit daně atd.
Kde je někde na okraji nějaký supermarket jako je Tesko, Kaufland, Hypernova a podobné.
Proč bych se měl starat o město, když město se nestará o mě.
Pro každou prkotinu musím stejně do Plzně, Do pořádného kina - taky do Plzně, vykoupat se v bazénu - taky Plzeň, zubní pohotovost - Plzeň, Zdravotní pohotovost?
Než čekat tady, tak si radši se zlomenou rukou zajedu do Stoda.
Prostě nic tady není. Jak by řekl klasik - chcípl tady pes.
Tak co s tím kdo udělá????
Nikdo nic.
Nějak se všichni protlučou volbami, začnou pár věcí z toho, co naslibovali a ejhle, další volby vyhraje nikdo jiný, takže to, co se doteď "prostavělo" bylo jak vyhozeno do luftu a noví zastupitelé začnou dělat to samé co ti před nimi, ale úplně něco jiného a opět volby. No jo, no bludný kruh je to.
Tak občane a obyvateli města Stříbro....VOL, VOL, VOL. Ale předem říkám, že je to úplně jedno.

Datum: 02.10.2010 13:01

Nejúsměvněji působí kandidátka SNK ED. Takový zástup zoufalců se jen tak nevidí..Vévodí tomu p. Peřinová, která privedla ke krachu vše, co začala..taková má věst město k prosperitě?..to je špatný vtip. To samé Bojda. ten se zajímá jen o sebe a své zájmy, viz. Vte. Je to k smíchu, kam nás takoví mohou dostat?..Trochu je tam zachraňují ti mladší, typu Volena, Markalous, Moravec, které znám osobně, ale zázraky si od nich neslibuju. Ti jsou tam imho jen do počtu..díky nechci.

Datum: 04.10.2010 16:12

Dnes jsem dostala do schránky seznam kandidátů ODS. Velice mě zklamalo, že za tuto stranu kandidují ti,kteří tu nepracují, ani nebydlí. Jaký vztah můžou mít k našemu městu, když žijí a pracují někde jinde. Kdo zná uvedené kandidáty, musí si myslet, že jde o rodinný podnik (na kandidátce matka se synem - Charvátová,Heis či manželé Steinerovi). Obdobný stav je i na kandidátce ostatních stran, viz Cvrkové, Tothové ap. Čím více rodinných příslušníků, tím větší šance urvat koryto. A o to jde především. Prosperita města je až někde v nedohlednu. Tu slibuje každý, ale po volbách se hraje především malá domů.

Autor: kentaur (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2010 11:26

Nejde nereagovat na "výkřik ze tmy" Občana Ag.Myslím, že nikdo z těch, kdož jdou do komunálních voleb, nemohou být zoufalci. Každý z nich ví, proč do voleb jde - a mohou to být ušlechtilé cíle, kterých chtějí dosáhnout, nebo cíle prospěchářské. Zoufalcem bych nazvala člověka, který nekonkrétně kritizuje, aby si vylil emoce zřejmě ze své vlastní neschopnosti. Mluvím o občanské neschopnosti. Autor JR alespoň vyjádřil, co mu ve Stříbře chybí - bazén, zubní pohotovost, kino s pořádným programem a hypermarket. Proč i vy neřeknete, co byste rád(a) ve Stříbře? Proč opovrhujete lidmi, kteří chtějí naslouchat, ale v podstatě nemají komu, protože lidí, jako jste vy, je víc a víc...lidí, co si myslí, že nemohou nic změnit. Vím, špatně se to poslouchá, ale i kdyby v zastupitelstvu byli samí bohové, tak bez řadového občana nemohou nic! Každý občan musí začít u sebe!
Na Stříbro.cz se zveřejňovaly otázky od čtenářů. Lidé se ptají, co zastupitelstvo udělá pro čistotu města. Proč lidé nechápou, že když budou umisťovat odpadky tam, kam patří a budou uklízet po svých mazlíčcích, tak město bude čisté a stačí odvážet odpad, který se dá navíc ekologicky likvidovat. Za obecní peníze se pak zbývá postarat o zeleň a sekání trávy. Vida..a hned bychom tu měli úsporu za úklid města, která se dá investovat do bazénu, zubní pohotovosti, atd.
Voláte pro větších kulturních zážitcích? Stříbro není tak velké jako Plzeň a když nepřijde dostatek lidí, tak je akce prodělečná a opravdu není z čeho zaplatit. Chcete, občané, kulturu? Tak za ní musíte i chodit a občas za ní vydat nemalé peníze...nic není prostě zadarmo!
Zaujal mě rovněž dotaz, jak by zastupitel navrh den pro německou návštěvu ve Stříbře. Dejme tomu, že čtenáře skrytě v této otázce zajímalo to, jak zvýšit turistický ruch a tím zvýšit i zaměstnanost ve Stříbře. Tady je potřeba hledat investory, kterým by město vyšlo vstříc v projektech, které lákají turisty. Památek je ve Stříbře tolik, kolik je, ty nezvýšíme. Musíme hledat jinde...chcete turisty? Pak je třeba vybudovat např. kvalitní aquapark, kam by se sjížděly tisíce lidí jak z Plzně, tak třeba i z Německa..a koneckonců by se "zapláclo" i přání mít ve Stříbře bazén. Anebo je třeba přijít na jiný nápad, který ovšem zas může povstat z řad občanů a na městu je pak, aby sehnalo dotaci z EU, nebo našlo investora, kterému by "ulehčilo" start k novému a nadějnému podnikání.
Mluvme se zastupiteli a nekritizujme! Přestaňte máchat kolem sebe rukama a vyjádřete se, co chcete a trvejte na svých požadavcích! Ale i to chce odvahu...že? ;-)

Autor: JR (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2010 21:16

Mňo. Je pravda, že pokud politik - či volený radní neuslyší, co občanům chybí, či co by se jim líbilo, aby zde bylo, tak tady bude dál stejné h...o, jako dosud.
O bazénu se zde hovoří už hodně dlouho a nic se nestalo, takže na druhou stranu to taky až tak není o "obyčejných" lidech.
Sleduji stránky města abych šel na nějaké zasedání, abych se mohl pohádat s těmi, co tam rozhodují o našich osudech(tedy obrazně řečeno), ale buďto nerokují, nebo radu svolají a pak to napíšou na net.
Další věc je ta, že pokud bych měl chodit na každý míting každé strany, asi bych nedělal nic jiného a výsledek nula nula nic.
Lidi ve Stříbře by se měli chytit za nos a každý začít kritizovat sebe a chovat se normálně. V tom souhlasím s kentaurem, protože tolik závisti a pomluv, co je okolo nás všech jsem v životě neviděl.
Kultura..... Je pravda, že když člověk vydá peníze za benzín na cestu do Plzně a pak ještě za ukrutné vstupné na cokoliv, neměl by být problém zaplatit vstupné v kuturáku. Jenže proč bych vydával peníze za Filipovou, Zímu, či Maxim turbulenc. Ač nejsem zrovna nejmladší, tahle muzika by potěšila mou mámu s tátou. Mě určitě ne.Ňeříkám, že tato hudba je špatná, ale kdo byl vloni v Konstantýnkách na Fešákách a Poutníkách potvrdí, že lidí bylo spousty a když odečtu lidi, kteří přišli na Xindla X, taky by jich tam moc nebylo. Já nemusím ani Fešáky ani Poutníky a koneckonců ani Xindla, ale Xindla chtěli děti a Fešáky matka, takže jsem jako řidič jel se ženou taky a nakonec jsem se bavil dost dobře. Další kultura(hudební) je každé léto u pana Jevčáka a mohu Vám říct, že to je za trest.(tedy pokud v sobě nemáte 20 piv a litr ferneta) Za prvé decibely jsou nad únosnou hranicí a za druhé, čím víc se večer choulí k závěru, už se ani nedá poslouchat to, co se tam děje. Jako nestěžuju si na hluk, ale je pravda, že v létě - vedro- otevřená okna - a do 3hodin ráno poslouchat ovíněné kapely- to je super.
No, abych to shrnul. Pokud bude někde potřeba rozvířit debatu - můžete se mnou počítat.Nejsem politik, ani nic podobného a je pravda, že nejspíš nikdo ničeho nedosáhne - ani já, ale alespoň minimálně udělat bubu na ty, co si myslí, že čekáme zrovna na ně.
Kandidáti jsou s mírnými obměnami stejní, tak nevím, kdo by mohl udělat pro město něco nového. Proč ty žvásty, co mají na kandidátkách nepromněnili dosud na nějakých městských hlasováních, protože když všechny strany plánují změnit to samé, tak v tom případě netuším, o čem jednali do teď. Ale to by teď neměli co slibovat.

Autor: kentaur (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2010 12:51

Když to vezmu odzadu...líbí se mi vysvětlení proč jít k volbám od iniciativy "vyměňte politiky" - je jedno, koho zvolíte, důležité je, že se osoby vystřídají. Jedině tak se dá něco změnit...změny přichází jen s dalšími změnami. Tak bych volila lidi, co třeba i kandidují opakovaně, ale to "štěstí" být v zastupitelstvu ještě neměli. Určitě bych asi nevolila "naprosto čerstvou krev", která nebude mít moc zkušeností v oblasti komunální politiky...
Je jasné, že každý člověk by si přál kulturu podle svého gusta...bohužel interpreti znělých jmen jsou drazí, honoráře jdou prostě do statisíců. Všichni víme, že se neustále snižují dotace městům a tím pádem se snižují rozpočty i organizacím zřízených městem - v tomto případě v oblasti kultury je postiženo i MKS Stříbro. Myslím, že tamní ředitel dělá, co je v jeho silách, ale kouzlit peníze si asi neumí. Volí raději o mnoho levnější interprety a určitě se snaží udržet určitou úroveň kultury. Navíc, tolik slavností (ať větších, či menších), co je ve Stříbře, jsem nezažila poslední dobou ani v Plzni... a to jsme "Město kultury" :-)
A co se týče pomluv a závisti...tohle je všude stejné...jen v menších městech jsou o něco rychlejší... :-(

Autor: lotrando (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2010 09:10

hlavne,že mir

Autor: J.R. (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2010 20:08

Pokud chcete vědět něco hezkého před volbami, jukněte do sekce kultura a fora "Blue Effect". Zajímavé.....

Datum: 20.10.2010 20:03

Ano, politiky by to chtělo vyměnit. Ale mnoho lidí volí stále ty samé. Třeba ta stana socanů, ta mi přímo pije krev. Hlavně ten pán, co vykládá, že je opět na radnici,aby dokončil nedokončené z minulého volebního období. Co asi nedokončil? Mám dojem, že ani nic nezačal. Pouze se chvástá, jako mnoho dalších.

Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2010 16:48

A je hotovo: Nenutil se vzdal kandidatury
Kde jsou lídři TOP09 a ODS winking smiley

Autor: MK (IP zapsáno)
Datum: 05.11.2010 23:31

ještě jeden článek z tisku... Dvě funkce jsou moc. Senátor Nenutil musí v čele Stříbra skončit.

No a po "vůdcích" oněch stran snad raději nevolejme...

Datum: 20.01.2011 17:27

Tak máme po volbách.Posty na radnici se vyměnily, ale zatím nepociťuji jako občan Stříbra žádné změny.Chápu, že je ještě brzo, teprve se rozkoukávají.Nevím proč ale při pohledu na našeho nového starostu vidím lítost a soucit. Stal se z něj vyhublý stařec, který toho má fakt až nad hlavu? Ono mu to ale zdraví spočítá.Je opravdu vzácnost, když člověk dokáže přiznat, že už má nějaký věk a uvolní místo mladším.Toto udělal starosta Plané, když zveřejnil, mladí jsou na pracáku a staří pracují, to je špatně.Mám pocit, že Stříbro bude zapomenuto. Staré vedení vyráželo občas na služebky. Udělali pro město pár výhodných transakcí.Sehnali přitom dotace a Stříbro bylo vidět. Tyhle dva pánové ho zašlapou metr pod zem.Starosta má krásné vnoučata, kteří by dědečka určitě potřebovali více, než naše město.

Autor: karel (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2011 13:12

Tak se mi tak nějak zdá,že to vidím zrovna tak.

Autor: J.R. (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2011 20:02

Milá Miňonko a karle. Jste úplně stejní, jako ti rádoby osvoboditelé od komunismu.
To co se v tomto státě hnilo 40 let odkrývali ve svých plamených projevech na balkónech nakladatlství a v divadlech. Dnes je tomu cca 22 let a jsme v ještě větší žumpě, státní dluhy několikanásobně větší a máme se lépe? NE. A stejně je to i s naší radnicí.
I kdyby hodně chtěli, tak za pár měsíců nemohou napravit vše, co tady ve Stříbře pokonili ostatní. Nicméně za to, co je na radnici za složení si můžeme sami. A nelze se vozit po p. Červeném a Plánkovi, ale jsou tam i ostatní, kteří rozhodují o osudu tohoto města. Akorát nemají městské tituly. (Starosta a místostarosta.) Takže se trochu proberte a vyčkejte. Soudit můžete nejdříve na konci jejich funkčního období.

Autor: karel (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2011 20:45

Milý J.R.:nechce se mi opravdu čekat na konec volebního období abych mohl bilancovat,to se za to období ve městě zlepšilo nebo vybudovalo.Pořád na něco čekat,už mne to trochu s.... Nemůžeš mi náhodou zdělit nějakej Tvůj postřeh z města co se vlastně za tuto dobu zlepšilo?Já bych chtěl vědět kolik vzniklo třeba nových pracovních míst,kolik se opravilo chodníků a co s kasárnama.Ty všecko víš tak si to nenechávej jen pro sebe.Mně už se nechce jen čekat ještě přez tří roky.

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.