Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Město Stříbro :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Co se Vám líbí a co Vám vadí na současném životě v tomto městě. 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Údržba chodníků
Autor: chodec (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2010 17:59

Zajímalo by mě, jakou mají zkušenost ostatní občané města Stříbra. Za sebe musím říci, že v části Palackého ul. a Brožíkova ul, to není nic moc. Ráno potkávám lidi, kteří chodí raději po silnici.

Re: Údržba chodníků
Autor: AG (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2010 19:07

Pokud chcete mít upravený chodník, musíte zavolat na technické služby. Na požádání to někdy vyčistí. Taky jsem si myslela, že by to mělo být automaticky.

Autor: (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2010 13:04

Zase je tu zima a neschůdné chodníky. Moje maminka musí chodit každý den ráno k lékaři. Protože chodníky v Gagarinově a Palackého ul. jsou zledovatělé, musím si zařídit v práci volno abych jí tam odvezl. Přitom s účinností od 16. dubna 2009 je novelou zákona o pozemních komunikacích – zákonem č. 97/2009 Sb. povinnost úklidu chodníku, zejména odstraňování sněhu a náledí v zimním období, přenesena z vlastníků přilehlých nemovitostí přímo na vlastníky chodníků, jimiž jsou zpravidla obce. Všiml jsem si, že náměstí se celkem uklízí, ale okolí asi nikoho nezajímá.

Autor: binladin.ag (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2010 16:17

Letošní zimu jsem zklamán, když jdu do práce, ještě za tmy po Palackého ulici, tak mám co dělat abych se udržel na nohou a došel zdráv. Ale je pěkné, že chodník je prohrnut směrem na stadion, ale pouze na křižovatku k Technickým službám to nechápu. To nemluvím, že kolikrát vydím po městě jezdit traktory s radlicí, ale mají ji bohužel zvednutou a honí se dokola.

Datum: 12.12.2010 17:17

Ne, že bych pro to nic nedělal, volal jsem na technické služby, ale tam mě sice vyslechli a tím to asi skončilo. Možná, že se tyto stránky čte i někdo z MÚ a něco pro to udělá.

Autor: karel (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2010 19:15

milý Lukáši,věř tomu že okolo tebe je zima a že se nedají ne jen v tomto městě uklidit všecky cesty otočením prstínku princezny Arabely najednou,aby Tvoje maminka mohla jít k lékaři.Všiml jsem si ,že ani záchranka musela trpělivě čekat až ji bude uklizena cesta a mohla jet na víjezd.Je prostě zima a musí se dělat to nejhlavnější Ty demente!

Autor: klouzal (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2010 19:31

Nevím Karle proč někomu říkáš demente.Vlastně ani neumíš česky správně psát. A co se týče neuklizenosti stříbrských chodníků,tvoje angažovanost v obhajobě šlendriánu: asi bych si troufl uvažovat,kdo je tvůj zaměstanavatel.Vysvětluj starší paní,že je zima a že s nějakým tím pádem prostě musí počitat,když jde k lékaři-asi se na tebe bude dívat s účastí.Ale to asi nepochopíš,když jsou ostatní pro tebe dementi.

Datum: 13.12.2010 12:30

Pamatuji doby, kdy byly chodníky ve Stříbře v zimě udržovány daleko lépe, ale to bylo v době, kdy provoz Technických služeb řídili pánové, berta, Streibl nebo Nový. Po jejich odchodu z firmy se bohužel stav údržby, a nejen chodníků, rapidně zhoršil. Přitom finanční prostředky neustále rostou a to platí i o technické vybavenosti firmy. Ke Karlovi mohu jen podotknout, že podle jeho reakce na oprávněnou kritiku, je dementem on.

Datum: 13.12.2010 20:05

Souhlasím s tím, že chodníky byly schůdnější. Teď se uklízí hlavně střed města. Na MÚ jsem nevolal jenom s ohledem na nového pana starostu, protože je krátce ve funkci a nechci na něj valit hned stížnosti. Ale jsou tam i další úředníci, kteří by se tím měli zabývat. Já také musím platit všechny poplatky včas, když zaplatím o nějaký den později poplatek za odpad, sankce je dost vysoká.

Autor: doklouzal (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2010 22:48

Dříve uklízel občan, nemáš uklizeno tyty pokuta! Dnes Uklízí město a vše v pořádku. Samozřejmě že to nejde naráz, ale uklidit náměstí a okolo nic moc.

Autor: fesoj (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2010 10:36

Úklid chodníků v přilehlích obcích si musí občané provádět sami, tam se technické služby dostanou až v létě posekat trávu.

Datum: 15.12.2010 20:16

Určitě si to nemusíte uklízet sami. Já chodník před domem sice také uklízím, i když vím, že to není moje starost. Platím dost vysokou daň z nemovitosti,nemluvě o ostatních daních. Je to taky na nás občanech, jestli se umíme ozvat.

Autor: J.R. (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2010 20:29

Vy si můžete pískat, ale u nádraží je to úplně na h...o.
Bydlím v ulici. kde sice zajede traktor zs radlicí, ale ten chobot, co to řídí to stáhne z jedné strany a všechno mi to nahrne na auto. Tak si to odklidím a druhý den ráno to tam mám znova. Tak si říkám - asi mi chce naznačit, že bych měl stát někde jinde, aby tam mohl navozit sníh. Třetí den zaparkuji na druhé straně a ráno světe div se - musím pro lopatu a znova odklízet. Na konci ulice parkuji další(větší) auto. Čtvrtý den nechávám auto úplně mimo, protože sice to tam odhrabávají, ale je to taková klouzačka, že do toho mírnýho kopečka asi nevyjedu. A co nevidím. Všechen ten sníh, který jsem předchozí dny nacházel před svým autem ale i ten ostatní je pryč ale k mému překvapení nahrnutý na mém druhém autě, že ho půlka není vidět. A to vážení nepřeháním. Kdo chce pošlu fotku.
Takže chápu, že nelze zvládnout právě napadlý sníh v celém městě najednou(i když sněží každý rok a každý rok jsou problémy), ale takovéto naschvály jsou na mne až moc. Stěžovat si na úřadě nemá cenu, takže pane Houžvička - až Vás potkám, tak vám pěstí nametu sníh do obličeje....

Datum: 07.01.2011 13:20

Už jsem si říkal, že se nebudu úklidem chodníků rozčilovat, že to stejně nikam nevede. Ale když jsem dnes viděl zaměstnance TS, jak jedou tři na traktůrku a sbírají papír apod. kolem popelnic. (ne, že by to nebylo potřeba) říkal jsem si, že snad nikdo nesleduje stav. V době náledí, kdy chodníky jsou pokryty ledem a je obtížné po nich chodit, mají jiné priority. Zajímalo by mě, jestli je vůbec někdo kontroluje, vždyť město vydává nemalé prostředky na zimní údržbu.

Autor: Dukla (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2011 15:25

Na webu SMMS je uvedený pan Kupec, jako osoba odpovědná. Zavolej mu smiling smiley

Autor: Helena (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2011 15:53

Zdravím, chtěla bych se dozvědět od někoho kompetentního, proč při výkopových pracích prováděných v Plzeňské ulici, nejsou semafory. Zvláště v těchto dnech, kdy je uzavřena polovina silnice v místě stoupání. Když tam stojí stroje, tak řidiči vůbec nemají šanci se navzájem vidět. Jsem nucena denně touto ulicí projíždět, a tak jsem již byla svědkem několika situací, kdy šlo doslova o ,,plechy.´´ Nerada bych se stala svědkem události, kdy půjde o život.

Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2011 09:22

Citovat:
Helena
Zdravím, chtěla bych se dozvědět od někoho kompetentního, proč při výkopových pracích prováděných v Plzeňské ulici, nejsou semafory. Zvláště v těchto dnech, kdy je uzavřena polovina silnice v místě stoupání. Když tam stojí stroje, tak řidiči vůbec nemají šanci se navzájem vidět. Jsem nucena denně touto ulicí projíždět, a tak jsem již byla svědkem několika situací, kdy šlo doslova o ,,plechy.´´ Nerada bych se stala svědkem události, kdy půjde o život.

Dobrý den! Doporučuji Váš dotaz směřovat na e-mail: stribro@ipodatelna.cz, kde Vám na rozdíl od tohoto fóra musí úředníci MěÚ poskytnou odpověď.

Datum: 03.11.2011 17:27

docela by mne zajímalo,proč byla prodloužena uzávěrka kamenného mostu a který nezodpovědný úředník toto povolil.Při tom pracovním nasazení firmy ,která práce provádí mi jaksi argument z důvodů špatného počasí a nepředpoklédaných situací nestač.Když kdosi prodlouží lhůtu pprav z měsíce o dalčí měsíc,to taky cena prací bude dvjnásobná.
Na tom mne ale přezto nejvíce vadí to stálé obcházení.Co pak já jsem ještě mladej,ale co ti starší spoluobčané,Je to dost necitlivej zásah do života na jižním předměstí.

Datum: 03.11.2011 17:30

jo a argument z důvodu špatného počasí,to jako znamená,že je moc sucho?

Datum: 04.11.2011 12:43

Termín výstavby 3.etapy rekonstrukce mostu 18.4.-30.11.Skutečnost 5.9-30.11.2011. S pozdravem Pavel Půta tel. 603887993

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.