Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Město Stříbro :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Co se Vám líbí a co Vám vadí na současném životě v tomto městě. 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Stříbrská MHD
Autor: M_k (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2009 16:51

Zdravím, jak vám vyhovuje stříbrská MHD? Co by jste na ní zlepšili??

P.S.: Koupím (za rozumnou cenu) historické fotky a další materiály vztahující se ke stříbrské MHD a k autobusové dopravě v regionu obecně, zejména ty starší 20 let.

Re: Stříbrská MHD
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2009 14:52

Tak troch jsem nepochopil smysl tohoto vlákna..nevím, ale když napíšu co se mi např. nelíbí, změní se tím něco? ..pochybuji..

Autor: J.R. (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2010 12:21

Stříbro je pořádná díra.(To myslím doslova - odkudkoliv přijíždíš, je to z kopce).
A jako pořádný slámáci se chovají lidé, služby a orgány. Město staví hokejové stadiony, fotbalové stadiony, minoritské zahrady a plánuje výstavbu bytů z bývalých kasáren. Ale na náměstí je malý Vietnam. Po 17-té hodině tam nenajdete živou duši, až na pár Vietnamských spoluobčanů, kteří tam hrají "benbinton".
Co by tam kdo také dělal. Po 17-té hodině se zavírá ve většině obchodech,(mimo jiné taky Vietnamských - většinou) A co tam?
Až město postaví byty v kasárnách, tak je bude prodávat za nekřesťanské peníze a byty se pomalu rozpadnou. Teď jsem koukal na nabídku radnice a za 1+1 ve Stříbře chtějí 400000Kč. A to je prosím cena vyvolávací. To by mne zajímalo, který chorobomyslný člověk by si za tuto cenu byt ve Stříbře koupil, když za úplně stejné peníze sežene byt v Plzni a to už nemluvím o občanské vybavenosti.
Ale abych se dostal k otázce MHD Stříbro.
Je super, když jede autobus z nádraží do města dejme tomu v půl čtvrté, ale už méně super je, když se za 10 minut vrací. To si lidi na 100 procent stihnou nakoupit a vyřídit jiné věci. Děti končí ve škole(Myslím ZŠ Mánesova) ve 12:35 a bus odjíždí ve 13:09. 30 minut na oběd a odchod na zastávku je síla i na pana Štybara a jeho kolo, natož pro - dejme tomu třeťáka.
No a když to nestihne, tak má smůlu a buď využije MHD NOHY, nebo počká hodinu na další.
Vzhledem k tomu, že většina obyvatelstva ve Stříbře bydlí v centru a jeho nejbližším okolí, asi se nic měnit nebude, ale nikdo už nemyslí na lidi, kteří bydlí u nádraží a na tomto předměstí.
To aby člověk dělal časové plány, když chce nakoupit, zařídit něco na úřadě a podobně. Ale to je stejně jedno, protože stačí malé zdržení v podobě fronty a nazdar kašpar.
Ještě že mám auto.

Autor: AH (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2010 19:14

Autobusy MHD jezdí jenom pro cestující vlakem. Volala jsem požadavky na MÚ, ale prý je malý zájem.

Datum: 26.03.2010 09:19

To je úplně jasné, že je malý zájem. Výdyť ze cca 7000 obyvatel Stříbra jich na předměstí bydlí stěží 10 procent.
Starosta jezdí do práce autem a důchodci si nakoupí u pí Kolenové a do města nemusejí.
Když už tam jedou, tak řeknou dětem ať je tam hodí autem, protože si stejně dělají nákup na celý týden a v ruce autobusem to stejně nepotáhnou.

Ale jenom kdyby ten autobus jezdil jen z nádraží na náměstí.....
To by byl bugr.

Autor: kopretina (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2010 11:33

Tak nevím jestli jezdí k vlakům, od půnočky nejede nic, a od mnohých vlaků taky nic. Kolikrát jsem viděla situaci, že vlak přijížděl, brzdil a MHD odjelo než lidi vystoupili:-))))))

Autor: jrewing (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2010 08:40

Také by mne zajímalo, jestli si na sebe ti řidiči vydělají.
Nicméně dopravnost o víkendu je také žalostná.

Autor: kopretina (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2010 15:01

tak včera opět - příjezd vlaku ve 13.29 na minutu přesně, odjezd MHD ve 13.25 na minutu přesně - ověřeno:-))) chápete to někdo?:-)) proč tam tedy zajíždí a hlavně proč má odjezd 4 minuty před příjezdem vlaku?.))))))

Autor: Pusy22 (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2010 14:45

Protože, jízdní řád MHD ve Stříbře sestavuje někdo kdo tyhle služby nejspíš nevyužívá......Když přijede vlak kterýkoliv z Chebu, jdete do centra města většinou posvých nebo čekáte na autobus MHD hodinu a z Plzně to se občas nějaký autobus MHD stihne.......Pro dojíždějící lidi do práce a škol je MHD ve Stříbře k nepochopení.....Využívám MHD dopravu 3 roku a nic se v plánování jízdního řádu nezměnilo, i když je plno lidí nespokojených.....

Autor: (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2010 12:22

Ted chci jet 21.5.2010 do Stříbra vlakem.Ve Stříbře budu v 15:30 MHD odjíždí v 15:22 , ale čeká na lidi co přijedou od Chebu.To je logika .V pátek určitě pojede více lidí od Chebu než od Plzně.Takže já myslel že pojedu MHD na aut.nádr. podívám se po městě a pak budu pokračovat dále na Kladruby.Tedka budu muset přes hodinu být na vlakvém nádraží a pak musím seběhnout na aut.st Plzeňka .No škoda no .

Autor: ee (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2010 21:56

nevím nevím,s tou cenou bytu v plzni 1+1 -kde žiješ,já jsem našla nejlevnější za 850.000,-,co to má být jakože v plzni seženeš 1+1 za srovnatelnou cenu jak ve stříbře,dej mi tip,hned ho kupuju(v tej plzni) ty pohádkářko,pohádkáři...
píšu malý písmena tak buď v klidu

Autor: JR (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2010 17:24

PRO EE. Jak si inteligentní lidi všimly, tak toto je diskuze o MHD. Jestli chceš bydlet, tak si to najdi sáma. Bylo to takové jakoby srovnávací.Nemám chuť se hádat s někým, kdo o to zájem má.

Autor: JR (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2010 19:29

Jinak jsem na popud slečny, nebo paní kouknul na inzerci bytů v plzni a tady na těch stránkách je 1+1 v Plzni na Slovanech za 360000kč.
[www.reality-plzen.info]
Tak pohádkářem nazývej jiný, ano?

Autor: KarolinaMoretti (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2010 14:15

Zdravím všechny obyvatele i návštěvníky města Stříbra. Ve své diplomové práci zpracovávám optimalizaci stříbrské MHD. Proto bych Vás ráda požádala o Vaše názory, zejména na četnost spojů, cenu služby a ze kterých zastávek do kterých byste rádi jezdili. Každý názor a připomínka se vítá :-). Psát můžete na mail KarolinaMoretti@seznam.cz. Budu se těšit na Vaše zprávy. KM

Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2010 14:52

Tomu říkám zpráva! Konec nadávání, pojďme optimalizovat winking smiley
Např. já osobně jsem nejel MHD už hezkých pár let. Přesto jsem si už všiml, že odjel autobus z nádraží a do pěti minut přijel vlak s lidmi. Kdyby měl zpoždění, tak neřeknu, ale přijel na čas.

Datum: 10.10.2010 22:41

TOM:
Váš postřeh je trefný. Bohužel je to je základní problém MHD ve Stříbře, že nenavazuje na vlakovou dopravu. Toto bude jeden ze stěžejních bodů diplomky. Jaké město zadá požadavky, podle toho MHD jezdí. Vzpomeňme si u voleb, kdo se chce zasadit o zlepšení stříbrské MHD a doufejme, že se mu (i mně) to podaří.

Datum: 13.10.2010 20:20

MHD nenavazuje na nic a jezdí jenom v úterý a v prosinci.
Mám syna v Mánesce ve 4- té třídě a když skončí vyučování a děti jdou na oběd, tak nemohou stihnout autobus ani jedním směrem domů. Mám veliký strach, nechat ho tam čekat hodinu na další autobus a aby šel domů pěšky, to taky nechci.
Kdyby (nechci malovat čerta na zeď) ho napadl opilý agresor, tak pozdě bycha honit. Měšťáci nepomohou, protože zrovna buzerujou řidiče, kteří si jedou pro děti ke škole a protože jsou tam jen 2 parkovací místa, tak tam mají žně.
Zrovna dneska jem jel se synem ze školy a u morového sloupu dělal místní klub městských alkoholiků nějaký čurbes a měšťáci tam seděli v autě a něco s nimi domlouvali. Super práce. Asi bych jí chtěl dělat taky. Ale to patří do jiného fóra.
Nicméně by mne zajímalo, když chcete psát diplomku na téma MHD Stříbro, zda Vám ty dvě A4 uznají. Myslím, že pokud se rozepíšete na stránek víc, tak další stránky budou již jen nadávky.

Datum: 19.10.2010 18:45

J.R.

Nadávání je možná na místě, ale bohužel tím se ničeho nedosáhne. Mohu se zeptat, kdy synovi končí vyučování a do jaké zastávky by MHD jel? Bohužel nemám přehled, v kolik přesně jednotlivé ZŠ končí, ale je to pro mě důležitá informace z hlediska navrhování nového JŘ. Rozhodující pro mě budou především začátek/konec vyučování, příjezdy/odjezdy vlaků a linkových autobusů. Děkuji za názor a spolupráci.

Mmj. už mám víc jak 2 stránky A4 :-)

Autor: AH (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2010 19:58

Bohužel MHD se řídí hlavně podle vlakové dopravy. Bydlím v Gagarinově ul. a do zaměstnání musím chodit pěšky až na Západ.předm. Autobus má odjíždět z Brož.ul. v 06:47, ale skoro pravidelně jezdil pozdě, takže musím pěšky do práce i z práce. Uvítala bych, kdyby jezdil, když ne dříve, tak alespoň včas. Kdyby bylo ještě spojení zpět před 16:00 hod, bylo by to úžasné.

Datum: 20.10.2010 17:32

Bydlíme u nádraží(vlakového). Konec vyučování mají ve 12:35 a bus z náměstí odjíždí tuším ve 13:06. Člověk si řekne 30 minut z Mánesky zvládne i šnek, ale co oběd? Co čekání na dozor odvádějící děti do jídelny? Nikoho to nezajímá. Každej to má na háku, protože z radnice jezdí všichni auty.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.