Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Město Stříbro :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Co se Vám líbí a co Vám vadí na současném životě v tomto městě. 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Stříbrská MHD
Autor: J.R. (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2010 17:34

Jo ještě jsem zapomněl poznamenat, že v chvíli, kdy mé dítě má jít na oběd, obědvají tam i radní, takže vlastně mé dítě zdržují.

Autor: KarolinaMoretti (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2010 18:54

AH:

Spojení mezi centrem města a vlakovým nádražím je důležité, ovšem je potřeba dosáhnout dopravní obslužnosti po celém městě, ne jen na jedné trase. Předpokládám tedy, že Vám pracovní doba začíná v 7 hod a končí před 16 hod. Bohužel není možné vyhovět všem tak, jak by si přáli, ale proto jsem si zvolila toto téma své diplomky, protože mi samotnou zajímá, co je možné pro to všechno udělat.

J.R.:

Podle nového GVD bude přijíždět vlak do Stříbra v 13:10 a 13:28 (podle posledního návrhu). Když MHD bude odjíždět z náměstí ve 13:06, prakticky nenavazuje na žádný vlak. Je tedy možné to posunout (jízda trvá 7 minut) zhruba o 10 minut, aby byl zajištěn případný přestup cestujících na vlak.

Pokusím se udělat co nejlepší návrh s tím, že beru v potaz vlakovou a autobusovou dopravu, školy, školky a průmyslové areály. Děkuji za návrhy, samozřejmě je budu brát v potaz.

Autor: Martin Jarath (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2010 19:47

Od půlky prosince budou polohy vlaků zhruba takto:
V sudou hodinu v 31. minutu odjede rychlík do Chebu, v sudou 48. minutu bude odjíždět osobní vlak do Plzně.
V lichou hodinu to bude přibližně zrcadlově - v 10. minutu odjede osobák do Chebu a v 28. minutu odjede rychlík do Plzně.

Pokud by měly být vždy přípoje od Chebu i od Plzně (tedy od osobáku i rychlíku), cestující rychlíku (směr Ag - Plzeň a opačně) by museli čekat zhruba 20 minut na osobák od/do Chebu, což může být s ohledem na rezervu kvůli zpoždění od Prahy částečně žádoucí, ale spíše příliš obtěžující.
Samozřejmě to by byl spíše modelový příklad - osobáky narozdíl od rychlíků nejezdí každé dvě hodiny.

Takže má cenu na základě zjištěných přepravních proudů (osobně bych očekával silnou vazbu na Plzeň, nejsem si však vůbec jistý, zda bude pak více lidí rychlíkem na Cheb, nebo osobákem směr ML, který má přípoj do Boru) preferovat minimálně částečně preferovat pouze jednostranný přípoj.
Navíc je potřeba respektovat, že jeden autobus nemůže být na více místech zároveň a že řidič občas musí mít přestávku.

Neméně důležité jsou pak přepravní vazby v rámci města. Ty by se však s výjimkou ranních hodin (kdy by snad ale bylo možné pro účely MHD využít i nějaký další bus, který jinak jezdí na běžné lince) nemuselo s vazbami na vlak krýt - školáci mírné čekání přežijou a pracující z Plzně přijedou v čase, kdy už v rámci Stříbra nemusí být spoje tak přesně načasované.

To spíš jen tak obecně, netroufám si bez dalších podkladů něco konkrétního navrhovat.

Autor: J.R. (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2010 11:24

Jo také mne napadlo, že o víkendu je to tady taky dost mrtvola.
Nemít auto, tak si asi nenakoupím.

Autor: kopretina (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2011 11:16

za poslední týden jsem byla přesně dvakrát svědkem následující situace: vlak přijel přesně na čas, zastavil u druhého nástupiště, lidi musí podchodem...MHD odjelo PŘESNĚ 10 sekund po zastavení vlaku.....tak buď si ti řidiči dělají z lidí srandu, dělají to schválně nebo z toho musí mít děsnou legraci.

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.