Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Město Stříbro :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Co se Vám líbí a co Vám vadí na současném životě v tomto městě. 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Pokuta
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2008 22:36

Zdravím všechny co čtou tyto stránky. Jmenuji se Pavel Chalupník někteří mne mohou znát jako DJ Pája ze Stříbrské vinárny.Píši zde o velké nespravedlnosti ze strany Stříbrské městské Policie.Nedávno jsem zavítal opět do Stříbra,bohužel s nateklou pusou a gravidní manželkou,která je na rizikovém těhotenství a v daný čas jí bylo velmi zle a jelikož ulice u mé zubařky byla rozkopaná,rozhodl jsem se na pár minut zastavit na kraji pěší zóny. Toto mé rozhodnutí ale bylo špatné.Natolik špatné,že městský strážník který na to přišel mne pokutoval částkou 2000,-Kč I přes mé namitky o výši trestu a mé zoufalé situaci mne nehodlal zmírnit trest. Na mojí poznámku zda se dá oproti trestu odvolat nebo nějak nesouhlasit,mi bylo důrazně odvětěno,že nelze.Následně jsem se ale dověděl,z jiného zdroje,že lze s výší pokuty nesouhlasit,popřípadě se odvolat,ale pouze tehdy,nepodepíše-li se bloková pokuta.Bohužel jsem ale blokovou pokutu na výzvu policisty musel podepsat a uvedenou částku uhradit.A já se ptám kde je lidskost,když jde o těhotnou holku a kluka který asi přijde o práci. To jsme opravdu klesly tak hluboko??? S pozdravem Pavel Chalupník

Re: Pokuta
Datum: 02.10.2008 19:21

Jak se říká - dej blbci uniformu a uvidíš. Jedinou útěchou pro tebe může být fakt, že tento přístup není jen místní specialitou a pravděpodobně by se navlas stejným způsobem zachovala většina našich strážců pořádku. A pro tebe poučení pro příště - nikdy nic nepodepisuj a případnou blokovou pokutu neplať. Proti pokutě se potom odvolat můžeš a v následném řízení obhájit.

Autor: vyki (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2008 08:36

Nejsem ani městský strážník, ani policista. Stěžujete si zde, že jste zaplatil pokutu za špatné parkování. No, já na tom nevidím nic zlého ze strany městské policie. Ano, možná mohla být pokuta nižší, ale rozhodně si nemyslím, že jste si ji nezasloužil. Kdyby všichni manželé těhotných žen zaparkovali u pěší zóny, protože ženě není momentálně dobře, museli by jsme po městě udělat podchody, abychom mohli chodit, nemyslíte? Kdyby jsme v Plzni parkovali tak, jak je zvykem u nás ve Stříbře, nikdo by se tam s námi nemazlil.A stejně je tomu i v Tachově. Tady je běžné parkovat na trávníku (asi tu máme příliš zeleně), na chodnících, před vjezdy atd. Myslím, že pokuty za parkování jsou jen naší chybou a měli bychom se zamyslet, zda parkováním neomezujeme ostatní.
A pro pana Mašáta - pro vás jsou blbci uniformovaní, ale ne každý profesor je inteligent!

Datum: 05.10.2008 11:24

A jste si jistý/á, že se jedná o pana učitele Mašata?.)))))))já myslím že ne:-)))

Datum: 06.10.2008 08:45

To samozřejmě nejsem, stejně tak jsem mohla napsat, že ne každý manager je inteligent apod. Podstata mého příspěvku je úplně jiná.

Autor: Dejf (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2008 11:21

jen tak pro upřesnění...pan učitel se jmenuje Petr a příjmením Mašat, nikoliv Mašát...tak nevím, co tu řešíte

Datum: 06.10.2008 17:04

jasně :_)))))) bože bože:-)))

Datum: 06.10.2008 17:05

pro Dejfa: já nic, já jsem se jen ujistila, že někdy lidi píší aniž si ověří:-))))

Autor: Pavel (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2008 14:43

Souhlasím, že pokutovat za špatné parkování je třeba. Těžké to je, když narazíte na policistu, který se špatně vyspal. Dva tisíce za špatné parkování je opravdu dost přehnaná suma. Na druhé straně, jsem městskou policii nikdy za dobu jejího obnoveného fungování neviděl u nás v ulici, kde lidi parkují jako prasata. Na trávníku, na chodníku, v křižovatce, na vjezdech mezi domy kde omezují případný nutný vjezd k požáru nebo k pacientovi. Podle mne, je městká policie o stavu mužstva 3, zbytečná a bez váhání bych ji zrušil. Vždyť co mohou stihnout? Pokutovat lidi na náměstí a v oklolí, toť vše. Podle mne by ale měla např. plnit funkci preventivní ochrany proti vandalismu a výtržnictví. to že nevíte, odkud se vyloupne policajt, byla vždycky nejsilnější zbraň policie a spoustě nepříjemností jistě dokázala předejít. To by však hlídky musely být vidět v ulicích. O tom všem si ale můžeme nechat zdát jak ve Stříbře, tak ve všech zbylých městech republiky, bohužel.

Datum: 25.10.2008 10:35

Jen k naší policii. Minulý týden jsem viděla nějaký jeep na Severáku jak si to jede přez trávník mezi paneláky,ke svému údivu jsem zjistila(když projel kolem mě), že má na boku napsáno policie. Objel parkoviště a pak hurá po trávníku zpátky. Ale nedej bože,aby jsme my zaparkovali byť jen jedním kolem na trávníku. A policie si to po něm vesele prohání.

Datum: 27.10.2008 13:04

Pro Pavla:
Pokud nejste spokojen s parkováním ve vaší ulici, stačí městskou policii upozornit, aby se zde občas prošli. Mně se to vyplatilo. Ještě před rokem v místě mého bydliště parkovali lidé jak se jim zlíbí, dnes už na trávníku nikdo nestojí - nedovolí si to. Pokutování se u nás vyplatilo.

Pokuta
Autor: Rene H. (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2008 19:14

Vidím, že se evidentně někomu nezamlouvá zaplatit za své chyby. Přestupek na jedné straně a na druhé trest - tak by to mělo být. To je jako ve fotbale za faul je karta a nebo trestný kop. Nesnažte se házet špínu na m. policii, ale zamyslete se nad sebou. V Plzni by se vás taky nikdo na nic neptal, ale tady se snažíte kopat kolem sebe!? Kopněte se do hlavy jestli stále nechápete že pokuta vás příště odradí parkovat tam, kde se parkovat nesmí. Demokracie není anarchie.

Datum: 04.11.2008 14:32

Plně souhlasím. Až do nedávna si řidiči směli ve Stříbře dělat co chtěli. Konečně se s tím začalo něco dělat.

Autor: kiki (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2008 12:31

Vy nemáte Imunitu???

Autor: milda (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2008 19:05

No je fakt,že 2000 je moc,jsou i jiné sankce ,které mohl strážník použít,ale jak píše DJ návštěva zubaře to není na pár minut a stát v pěší zóně je risk. jinak je pravda,že na severáku lidi parkujou jak chtěj v zatáčkách a i v křižovatce na trávníku ,úkolem MP je určitě aspon z části těmto jevům zabranovat,ale to by museli město a sídliště obcházet,nebo objíždět-nevím kolik maj práce,ale je fakt že 3lidi je málo, ona totiž MP,aby měla nějaký vliv na pořádek by měla fungovat i v noci a jak jsem již psal 3strážníci je málo.Takže jestli je MP zbytečná to si netroufnu soudit,ale pravda je,že já ji v ulicích města moc nevidím - vlastně viděl jsem ji v létě ,když zde byl sraz na náměstí Goldvinů a jednou na trzích.

Autor: porque (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2009 13:16

Souhlas s mildou. Je jich málo a nestíhají. Na druhou stranu, proč je tedy máme. Aby to dali do pořádku v centru? Jinde jsou taky potřeba, tak ať přijmou víc. Když budou nasazovat pokuty, jako nahoře, tak si na sebe vydělají a ve Stříbře budou nejohleduplnější řidiči v čechách.

Datum: 22.08.2009 00:50

Vážený Rene H.
Pokud vím,tak ve fotbale se dává nejprve žlutá karta,jako upozornění a né hned červená,jako vyloučení!!! Tak proč ta tvrdost v pokutování? To hned všechny provinilce vyloučíme?!

Datum: 22.08.2009 00:51

Evidentně jsou pro Vás dva tisíce pakatel Paní magnátko.

Datum: 22.08.2009 00:52

Bohužel jen tu zdravotní a i ta pokulhává,když čumím do obličeje pana rádoby strážníka.spinning smiley sticking its tongue out

Datum: 27.08.2009 09:00

Dobrý den,
obracím se na Vás s radou. Sháním kontakt na pana Romana Petrláka. Na kontakty, které mám k dispozici, nereaguje.
Dluží nám poměrně dost peněz za přepravy.
Za každou radu a pomoc moc děkuji.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.