Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Město Stříbro :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Co se Vám líbí a co Vám vadí na současném životě v tomto městě. 
Školka
Autor: Pavel (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2006 07:10

Ahojte všem,

chci se zeptat, zda někdo ze čtenářů nemá zkušenosti s tím, že b si jeho prcek v mateřské školce stěžoval, že ho učitelka bije?

Náš malej si stěžuje. Zpočátku jsem mu to nevěřil, ale potvrdilo mi to i jiné dítě a já si nemyslím, že by v jejich věku byli schopní se domluvit, co kdo bude říkat.

Díky

Re: Školka
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2006 18:30

A o jakou školku se jedná?

Autor: Pavel (IP zapsáno)
Datum: 26.02.2006 21:01

To bych tady nerad sděloval. Alespoň zatím ne. Nerad bych někomu ublížil.

Datum: 28.02.2006 17:11

Když nechcete sdělit o jakou školku se jedná tak pak se nedá vyřešit nic.Je to zde anonymní tak ublížit nemáte komu smiling smiley

Autor: xx (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2006 21:35

pokud je to anonymni nemate se ceho bat...mam ditev jedne ze skolek a docela by me to zajimalo:-)

Autor: Jarka (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2007 14:42

Jak jste zpokojení,se zápisem do školky?Proč se město nezajímá o to,aby byli umístěny všechny děti do školky:Ředitelka za to nemůže,to by měl dělat něco p.starosta a p.místostarosta.Doufám,že se to začne ňák řešit,protože těch dětí je letošní rok dost.Tak jsem zvědavá,co s tím město uděůá,to tam jinak nemusí sedět a brát peníze.

Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2007 16:17

Nedostatek místa v mateřských školkách se na Městě řeší. Vznikne buď úplně nová budova nebo bude předělána nějaká z budov v bývalých kasárnách. Každopádně nová školka bude v oblasti Západního předměstí. Letos to ale těžko bude.
Je chybou předchozích zastupitelstev, že se Město v dobách nižší porodnosti zbavilo budov školek, které mělo. Například jediné bezbariérové MŠ v Gagarinově ulici.

Tomáš Möller

Autor: Milena (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2007 18:19

Moc mě mrzí, že byla zrušená školka v Alešovce. Chodila jsem tam já, pak mé děti a teď bych tam mohla vodit vnoučata. Proč záchranka zabírá tak krásné prostředí. Vůbec nevyužijí tu krásnou zahradu co jsme si tam nahráli. Pro rodiče to bylo blízko, jak pro dojíždějící tak pro místní. Podle mého názoru, který asi málo koho zajímá, bych záchranku šoupla do kasáren a dětem vrátila školku.

Hezký den všem :-))

Datum: 30.03.2007 11:40

Záchranka se do kasáren přestěhuje. Co je v plánu s budovou v Alešovce, o tom jsem zatím nic neslyšel. Školka tam, ale podle mě už nebude, protože budova nebude vyhovovat směrnicím.

Datum: 15.06.2007 11:42

kdykoliv vyjednávám něco v mš soběslavova,mam pocit že jsem se dostala do hluboké totality bez protekce jste bez šance nebo se mýlím????

Datum: 19.04.2008 16:10

TO drákula: opravdu se nemýlíte - teď máme duben 2008 a za ten takřka rok se nic nezměnilo. Současná ředitelka stříbrských MŠ vypadá i chová se jako kdyby vypadla z poloviny 80. let - taková ta kovaná soudružka žena. Dokonce sem (údajně) denně dojíždí až z Nýrska, ale to nemám potvrzené. Každopádně zdejší školky podle toho vypadají, tak neschopná organizace se jen tak nevidí. Dokonce jsme jí (v půlce března !!) nachytali na naprosté neznalosti aktuálního stavu mezitím novelizovaných zákonů !!! Neochota a arogance - prostě ani za těch takřka 20 let nepochopili, že oni jsou tady pro nás, ne my pro ně. Příčina tohoto jednání je velmi jednoduchá - kvůli naprosto nedostačující kapacitě MŠ tady poptávka vysoko převyšuje nad nabídkou a korupční prostředí je logickým průvodním jevem. Tady by pomohla snad jen nějaká forma novodobé defenestrace :-)

Autor: pech (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2008 10:04

Souhlasím stoprocentně. Nikdy bych si nestěžovala na učitelky v MŠ, jsou zlatý. Ale ta komunikace s vedením MŠ je katastrofální. Už jsem to několikrát řešila i na MÚ a neděje se téměř nic. V podstatě mi jen potvrdili, že to co si paní ředitelka usmyslí, tak s tím prostě nikdo nehne. Já jsem si vždy myslela, že školka bude rodičům vycházet maximálně vstříc. Tady mám zatím pocit, že se řeší hlavně to, aby paní ředitelka spolu s paní vedoucí kuchyně měli co nejméně práce. A opravdu je zde vidět, ten přístup školky : nechceš respektovat pravidla, nemusí tu tvé dítě být. Zájemců je přece spousta a ty třeba budou držet hubu a krok!!!

Autor: Lucy (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2008 21:53

Ano, i já se přidám. Paní ředitelka MŠ kolem slušného jednání snad nikdy ani neprošla. Jinak by se přeci nemohla chovat tak, jak se k lidem, ať už mají své ratolesti ve školce, či o jejich zapsání teprve žádají chová. Pamatuji si, když jsem se šla zeptat, jestli nemají volné místo pro mou dceru, nenechala mě ani domluvit, řekla mi stroze NEMÁME a zavřela mi dveře před nosem. Bohužel jsem si nemohla vybírat a musela jsem za ní k zápisu znovu. Chování bylo stejné.
Co mě překvapuje, je tu spousta dětí, znám maminky, které vozí svá dítka do školky do Kostelce, do Kladrub i do Svojšína, jen aby mohly chodit do práce, protože tady jim děti nevzali. Jak je možné, že např. v TC jsou na návaly dětí připravené, a zde je to všem jedno? Proč třeba z Palacké, kde byly vždy tři třídy, a předělali to na dvojtřídku, znovu neotevřou třetí třídu? No, asi bych byla hodně naštvaná, kdybych pokračovala. Zkrátka, to je všem jedno, že naše děti musíme vozit pryč z města, jen aby jsme je mohli dát do školky???!!!

Autor: pech (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2008 16:32

tak jsem si dnes na netu přečetla, jak zastupitelsvo odsouhlasilo rozšíření MŠ Soběslavova ul. a tam jsem se dozvěděla, jak prý paní ředitelka na Komisi pro výchovu a vzdělávání potřebu nové třídy úplně neobhajovala. No, vlastně kdo tady potřebuje další třídu? Paní ředitelka určitě ne, vždyť je to zase práce navíc!!! A co mají dělat rodiče dětí, kteří potřebují umístit dítě? To asi skutečně zajímá jen 8 zastupitelů z 15.

Autor: jej (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2009 13:31

to je pěkný si přečíst, jak se v roce 2007 slibuje nová školka, je rok 2009 a školka se stále jen potichu slibuje, ze strany skolky a paní ředitelky jsem taky žádnou snahu o vyřešení nezaznamenala, je to opravdu jen práce navíc,
zápis taky hrůza, stát několikrát frontu před školkou

Autor: jura36 (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2011 14:46

Tak jsem se dnes v Deníku dočetl, že kapacita školek ve Stříbře je na hraně a do budoucna nedostačující. Asi žiji v jiném Stříbře, nebo pan starosta nemá přehled, co se školek týče. Problém nedostatečné kapacity je tu několik let a stejně tak slibů o vyřešení. Není pravda, že byly přijaty všechny děti. V mém okolí je minimálně 5 dětí které přijaty nebyly. Ale možná, že má pan starosta jiné informace od paní ředitelky. I mě by zajímalo, kolik dětí se vlastně hlásilo a kolik bylo přijato. To ale nemám šanci zjistit. Možná je největší problém paní ředitelka, která je podle mého názoru naprosto nekompetentní vést něco tak důležitého, jako je mateřská školka. I přesto, že bylo sepsáno několik petic na její sesazení, nikdo to neřeší. Největší „smůlu“ mají ti, kterým se potomek narodil na jaře. V září, kdy začíná školní rok, je mu přibližně 2 a půl roku a to je málo. No a na jaře kdy jsou mu 3 roky, pomož jak umíš. Pravděpodobně by pomohl sponzorský dar při zápisu. Přeji panu starostovi, aby získal dotaci a mohl splnit slib o novém předškolním zařízení.

Datum: 12.05.2011 09:30

Mám pocit, že s novou školkou ve Stříbře se už moc nepočítá. Místo, kde měla být původně postavena, v současnosti nabízí developer pro výstavbu řadových domků sad smiley

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.