Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Město Stříbro :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Co se Vám líbí a co Vám vadí na současném životě v tomto městě. 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Krásy města Stříbra..hahaha
Autor: utrexu (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2005 15:35

Zdravím všechny!
Žádám o radu...na která hezká místa byste vzali své kamarády, známe atd., kteří jsou u vás na návštěvě? A nemyslím tím hospody...:-)) díky za rady!

Re: Krásy města Stříbra..hahaha
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2005 15:39

Po prázdninách mě přijela navštívit má spolužačka a já jí chtěla provést s pýchou po hezčích částech našeho města...

Nejprve si prohlédla náměstí, které zhodnotila (spíš z ohleduplnosti) jako moc hezké i přesto, že romští obyvatelé okupovali kašnu a navzájem se titulovali vulgárními výrazy..
Pak jsem ji zavedla do městských zahrad, kde nás u vstupu přivítal (zřejmě) správce nebo údržbář slovy :"Dobrej...Ne, že mi to tady poblejete, kdo to tu má furt uklízet!" Značně zaražená spolužačka se (díkybohu) usmála a slíbila, že zvracet nebude...následovala prohlídka altánku plného krabic od levných vín, vajglů apod.
Raději jsem tedy navrhla koupit si nanuka.... s vykulenýma očima a v šoku procházela Benešovkou a po jejím dotazu "Proč máte tržnici hned u náměstí?" jsem ji raději odvezla k nám domů.
Po necelém týdnu, kdy jsme prolezly město snad úplně celé se mi nakonec svěřila, že nejvíce se jí líbilo v Kladrubech a o kláštěře básnila ještě hodinu...

Autor: Cuk (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2005 13:05

Je to skoda, ale nejhrosi na tom je ze s tim nikdo nic nedela. A podle me ani neudela sad smiley

Re: Semafory u pošty
Autor: Libor (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2005 18:36

Co říkáte tomu, že u pošty budou semafóry? Můj názor je, že jsou zde zcela zbytečné. Jsem rodák a problémy na této křižovatce jsem nikdy neměl a to projíždím městem poměrně často. Když jsem slyšel co to bude stát a hlavně kolik bude stát následná údržba tak to bych tu částku dal na potřebnější věci. To je ale věc názoru.

Datum: 29.10.2005 13:57

Ta křižovatka je, podle mě, dost nešťastně řešená...hlavně ty přechody! Člověk pustí chodce u pošty a než se stačí rozkoukat, tak málem sestřelí chodce u kina...Přechody měly být od sebe dál...Ale semafory mi přijdou zbytečný...zvlášť když jsem zjistila jejich cenu...utrexu napsal:

Autor: Petr (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2005 18:37

Semafory jsou podle mě zvytečný (u pošty), nedovedu si představit jak tam čekám na červenou a křižovatka bude prázdná(což většinou je), ale co člověk to jiný názor. Semafóry by ale nebyly zbytečné u Penny tam je to někdy o hubu

Datum: 30.10.2005 19:03

Jsem taky skoro rodák a u pošty stojím pravidelně autofrontu především v době mezi 14 -15 hod. Říkám si proč semafory ne? Už jen aby tam zastavili ti závodníci co jedou do Kermi a tak to přispěje k bezpečnosti .

Datum: 28.11.2005 13:50

Dle mého soudu, semafory pouze zbrzdí provoz, vzpomeňte si na mě až bude hotovo.Pak se bude žehrat a nadávat daleko víc na všechno kolem, ale nikdo nebude vidět pravou stránku věci, že to byl omyl a že je třeba vyřešit daleko důležitější věci související s dopravou v tomto městě, aby se stala plynulou a alespoň z části bezpečnou.
Představte si situaci až bude stát fronta od křižovatky dolů do města v kritickou dobu, kdy je ve městě nejvíc husto???????
Zablokuje to dopravu všade, to nemluvím o výjezdu od Penny a o bezpečnosti chodců a nervozitě řidičů.
Jediná šance je obchvat, jako všade ve městech, kde se rozumně dopředu přemýšlí a řeší se doprav. situace s pohledem do budoucna. Pak se sníží počet aut v centru a je možno řešit stávající situaci semaforama a různýma usměrňovačema provozu, to je snad jasné.
Nevidím rozumný důvod strkat semafory -zbrzďovače do hustoty tohoto provozu.

Datum: 28.11.2005 19:13

Už jsou díry na semafóry, tak asi není cesta zpět. Nechápu toho, kdo to všechno vymyslel!!!

Datum: 28.11.2005 21:33

To je právě to o čem se nepřemýšlí a když dojde na lámání chleba, není viníka. A věřím pevně i tomu, že nebyla zhotovena ani dopravní studie, co se týče tohoto problému.

Autor: CHATMAN (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2005 10:12

Na semafor jsem upozorňoval už někdy v květnu

[stribro.net]

a dovolil jsem si ho i trochu vymodernizovat ...se divíte čemu?

Autor: abc (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2005 09:37

Kdo to všechno vymyslel? No přeci projektant a investor (město a SÚS) v době přípravy rekonstrukce Benešovky a to na základě provedeného sčítání dopravy (Jen zajímavost Benešovkou před poliklinikou v té době projelo přibližně stejný počet aut jako tř. 5. května před policií). A vše odsouhlasily stavební úřady v Tachově (průtahovou komunikaci) a Stříbře (vše ostatní)Semafory se nerealizovaly v době rekonstrukce pro nedostatek fin. prostředků města. Bohužel zákon je postaven tak, že stát financuje pouze komunikaci, to co je za obrubníkem ho už nezajímá.

Datum: 01.12.2005 11:33

Spíš nás zajímá, jak je možné, že lze dát semafory za stávající situace do provozu, když to bude pouze blok pro průjezd městem.
Nejdříve by měly být vyřešeny jiné problémy s tím související ne???
Např. obchvat města, po opadnutí dopravy, snížení hustoty by se dalo přiklonit k semaforům.
Pokud bude v místech naproti Penny Lidl, doprava ještě vzroste a problémy v tomto úseku se ještě znásobí, už teď tam nelze kolikrát ani vyjet díky odbočce k Penny. S tím se také počítalo???

Autor: abc (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2005 10:38

Semafory slouží k regulaci dopravy. Je proto jasné, že u některých směrů dojde k prodloužení doby průjezdu křižovatkou, u některých zase ke zkrácení. Hodně bude také záležet na nastavení signálních plánů a zda a jak budou semafory reagovat na snížení intenzity dopravy např. v noci (přechod na blikající oranžovou, stáločervená s nastavením zelené při příjezdu auta ke křižovatce apod.).

Při projektování rekonstrukce Benešovy ul. se počítalo i s další etapou, tj. rekonstrukcí křižovatky u. Benešova, Revoluční, 5. května, Plzeňská. Mělo jít o zmenšení křižovatky, rozšíření odbočovacích pruhů, osazení semaforů a úpravu napojení Vodičkovy ul. Také se uvažovalo, že by obě křižovatky byly řízené společně. Proto byl snad v rámci rekonstrukce položen koordinační kabel.
Nepočítalo se s prodejnou Lidl a přechodem u Penny - ten vznikl až v průběhu rekonstrukce na základě požadavku vedení města. Po provedení rekonstrukce křižovatky nebo výstavbě kruhového objezdu by měl zaniknout.

Můj názor na umístění Penny je, že je umístěn na nevhodném místě: vjezd na parkoviště spolu s vjezdem na aut. nádraží, vjezd na parkoviště blízko křižovatky, umístění na hranici Městské památkové zóny... O Lidlu si myslím něco podobného.

V případě trvalého poklesu intenzity dopravy by semafory přestaly mít smysl. Jenže toho se v tomto místě v blízké budoucnosti těžko dočkáme. Chybí a dlouho asi ještě bude chybět možnost toto místo objet po jiné kapacitní komunikaci.

Autor: Andy (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2005 17:23

Tak semafory už jsou a nejspíš se čeká na řídící program.

Ale všilmli jste si jak jsou perfektně umístěné sloupy na naši novou chloubu? Já si všiml, že jsou přesně uprostřed pásů, označujících slepcům přechod. Znáte to. Taková ta dlažba s kulatými výstupky. Že by pomsta starosty panu Machalovi za zkaženou svatbu manželů Petrlákových?

Autor: Fanda (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2005 14:18

Řídící program? Žárovky zapomněli objednat!

Datum: 07.12.2005 18:18

Tak mě tak napadlo, když bude svítit červená auta zaterasí výjezd od pošty jakpak asi vyjede záchranka??????????

Datum: 08.12.2005 07:27

Záchranka se zanedlouho stěhuje do kasáren.

Autor: Jan Dauda (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2005 13:21

Záchranka bude vyjíždět normálně, protože v křižovatce u pošty, jako v každě jiné se nesmí stát, ani do ní nesmí řidič vjet, nemá-li umožněn volný a bezpečný výjezd z křižovatky.

Ti kdo toto neznají, by měli odevzdat své řidičské průkazy.

Datum: 10.12.2005 17:13

To máš pravdu Jane s tou křižovatkou , ale musí být značená a tato bohužel není. Takže se musíme spolehnout na slušnost , které je všude kolem nás dostatek tak se nebojme a hurá do města.
Stačilo by jen značení : Pozor výjezd sanitních vozidel, tak jako jinde ve městech, kde je obdobná problematika.
Jen poznámka, oni ani řidiči neví jak se chovat na křižovatce která je řízena světly. Když jedete od Západního př. a jedete původně po hlavní vlevo a máte součastně zelenou s protijedoucími tak má protijedoucí přednost.No musíme pomalu na řidiče a oni si snad vzpomenou na základní předpisy.
To je předřazenost světel před sv. značením.
A potom možná nebudou i vjíždět do křižovatky pokud nemají volný prostor pro projetí.
Zatím ahoj.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.