Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Město Stříbro :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Co se Vám líbí a co Vám vadí na současném životě v tomto městě. 
Jak se Vám líbilo zastupitelstvo a jeho reakce ne veřejnost 14,5,2012
Autor: Sybille (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2012 09:08

Vážení přátelé, byla jsem jednou z mnoha na zastupitelstvu dne 14,5,
Podělte se s tím kdo tam nebyl,nebo nemohl být o zážitky z něj, aby měli občané informace.
Jelikož na informačním servru města probíhá tvrdá cenzura příspěvků,to je ta demokracie, ráda bych ,kdyby jste své napsali zde.

Re: Jak se Vám líbilo zastupitelstvo a jeho reakce ne veřejnost 14,5,2012
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2012 11:01

Smutné panoptikum dopředu domluvených kluků, tj. naše zastupitelstvo.

Autor: Morrest (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2012 21:15

Naprosto úžasné, poučné, přátelské a demokratické setkání našich vyhulených zastupičů s občany města. Zastupiči hltali doslova každé slovo našich připomínek k výstavbě naší toužebně očekávané chemičko-spalovničky a poslali nás tam, kam patříme(,). Náš chobotnatec je zkrátka dobrodinec a hvězda nejedné konírny s citem pro milé a taktní jednání s občany (obdivuji jeho velký ten... mozek). Pietního řízení crazy setkání se neskutečným způsobem zhostil náš úchvatný kokta ex-gymplořídič. (Když uvážím, že jsem ho narozdíl od klofáka volil, tak bych si ho raději vyňal).
Poslanecký slib nám před nasupěnou jednotkou odsouhlasil náš bývalý likvidátor školek a toho času moravan a vykroužkovanec cvrckoš oldest.(To snad né - Lassie se vrátila) Co náš ještě čeká? Snad už jen morová rána, zemětřesení, sluneční erupce a máme to komplet. Bože, zmáčkni už ten reset. (Asi ne-e, čeká na církevní restituce - takže smůla a musíme si to vyžrat až do konce božských mandátů)

Autor: (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2012 21:16

No přišlo mi to jako arogance a výsměch od většiny zastupitelů, hlavně od pana Nenutila, který tam měl i syna jak jsem si všiml, tak oba se velice bavili. A nejvíc je pobavilo, když tam nějaká paní začala mluvit o korupci v našem státě a aby nekoukali při rozhodování na své blaho, ale na nás občany. Nu že by to byl právě jejich hlavní příjem?

Jinak nejvíce za občany stál pan Šrámek, který má s občany stejný názor. Pan Strankmüler se asi radši nedostavil a bylo cítit, že právě on a pan Nenutil na tom mají největší zájem. Je pravda, že někteří občané se chovali jako hulváti, ale není se čemu divit. Lidi jsou opravdu naštvaní. Pak promluvit i pan Votava a jeho projev byl o tom jak stojí za námi občany, ale nevím proč mu to nevěřím. Přijde mi to od něj jen jako póza, aby před námi vypadal dobře. Chce se podle mě jen zalíbit.
Já vyloženě proti splynovňě a její technologii zase až tak nic nemám, ale nelíbí se mi že to má stát přímo ve městě. Ať to dají klidně někam dál za město, ale mít to tady je blbost. Říkají nám jak se tím pádem zdraží poplatky za popelnice, když by jsme odpadky vozili do Chotíkova, ale nakonec se poplatky za odpad zdraží i tak.

Doufám, že si naši občané velice dobře zapamatují chování našich zastupitelů, až budou volby. Mám strach z toho, že lidé velice rychle zapomínají. Chtělo by to tam úplně nové tváře. Většina těch co tam je se tam drží několik let a hřejí si pěkně místečko a zájem lidí je jim ukradený. Hlavně aby oni se měli dobře.

Datum: 21.05.2012 10:47

Informace o spalovně mělo mít zastupitelstvo již před tím, než vzalo tento fakt v záměr. Tak jak to měli zástupci měst jinde - viz Přerov, Kosmonosy, Rybitví apod, kde výstavby spaloven a zplyňoven hrozí.Kde se za občany nemusela brát až radnice, ale rovnou to, že se spalovny stavět nebudou podpořili jejich senátoři. Předešlo by se tím těmto dohadům, které v posledních dvou měsících hýbou městem. Dle mého názoru vůbec nejde o informace, ale o čas.
To, že vůbec není informovanost mezi občany jak si věc stojí, také není náhoda.
To, že pan Strankmüller na besedě nebyl mi bylo jasné hned jak zastupitelstvo začalo, že přijde s ukončením bodu č.3 -obecné besedy se dalo čekat, když jsme vyšli z radnice přišel. Asi ani nešlo o služební cestu, jako o to, nedívat se lidem do očí.
Pan starosta mě překvapil, když řekl, že nečte tato fora, myslím, že by je číst měl,alespoň z části,aby věděl jaká je nálada lidí ve městě.

Datum: 21.05.2012 10:52

Za kraj Královohradecký - senátor Vladimír Dryml

[www.stop-spalovne.cz]

za Mladoboleslavsko a Turnovsko senátor Jaromír Jermář

[www.jaromir-jermar.cz]

Autor: adam (IP zapsáno)
Datum: 21.05.2012 12:52

Pan Šrámek sice možná dal na náš tlak, aby si udělal plusové body před
davem. Pokud jsem ale dobře viděl a slyšel, tak nakonec tam zkoušel něco v
tom smyslu, že se o tom má jednat, když slyšel názor dalších zastupitelů,
tak se lehce zalekl i druhé strany.Ono to s ním také tak růžové nebude a
není se čemu divit.

Než křičet a vyhrožovat by bylo mnohem lepší věcně diskutovat a mluvit
normálně. Já jsem ze zastupitelstva nabyl dojmu, že zastupitelé jsou pro
referendum. Což kvituji.

Jinak jsem si nevšiml žádné cenzury na informačním serveru města, tedy pokud
myslíte stribro.cz. Pozvánka na zastupitelstvo tam je, včetně diskuze.

Viz.: [www.stribro.cz]

Jinak morreste, než jsem ten Váš příspěvek přelouskal a přeložil, to bylo
času yawning smiley)

Datum: 21.05.2012 15:17

ZA PŘEČTENÍ STOJÍ I POSLEDNÍ ODSTAVEC.ČTĚTE CELÉ
Další zařízení na spalování odpadu pro Plzeňský kraj – občané je nechtějí, komerční společnost ano

11.4.2012
ČERNOŠÍN [Arnika]
V obci Černošín na Tachovsku se plánuje výstavba zařízení na plazmové zplyňování komunálních odpadů s roční kapacitou až 65 000 tun spáleného odpadu ročně. Skupina lobbistů kolem nedávno založené firmy Energocentrum Černošín tlačí na zastupitele a obyvatele obce, aby souhlasili se stavbou zařízení pro spalování komunálních odpadů, respektive jejich plazmového zplyňování. Záměr je v přímém rozporu s Integrovaným systémem nakládání s odpady v Plzeňském kraji (ISNOP). Obyvatelé se záměrem nesouhlasí, zastupitelé jsou na vážkách. Místní se obávají svozu odpadu z okolních krajů nebo i z blízkého Německa (Černošín je vzdušnou čarou asi 30 km od hranic), stejně jako technické schopnosti zařízení spalovat i nebezpečný odpad.

V ČR doposud nefunguje žádný provoz plazmového spalování komunálního odpadu. Snahy o vybudování podobného zařízení se však objevily již několikrát. V roce 2007 se pokoušela firma PDI prosadit podobný záměr se stejnou technologií v obci Kosmonosy nedaleko Mladé Boleslavi. Narazila však na odpor zastupitelů i místních obyvatel a od záměru upustila.

V Plzeňském kraji je již rok vypracován Integrovaný systém nakládání s odpady (ISNOP), který určuje, jak s odpady v kraji nakládat. Koncovkou systému ISNOP je plán na stavbu spalovny komunálních odpadů v Chotíkově. Ani s touto variantou však nesouhlasí občané a občanská sdružení, která volají po větší podpoře recyklace, kompostování a předcházení vzniku odpadu. ISNOP v žádném případě nepočítá s dalším zařízením pro spalování komunálního odpadu ani v Černošíně, ani jinde v Plzeňském kraji, což Arnice potvrdil také vedoucí oddělení technické ochrany odboru pro životní prostředí krajského úřadu Plzeňského kraje Václav Liška.

„Sdružení Arnika nesouhlasí s výstavbou ani jedné z plánovaných spaloven odpadů v Plzeňském kraji, jak v Chotíkově, tak v Černošíně. Odpady v Plzeňském kraji se dají řešit lepším systémem třídění a zvýšením kapacit pro jejich recyklaci a v případě bioodpadů kompostováním či zpracováním v bioplynových stanicích,“ vysvětlil stanovisko Arniky Matěj Man, vedoucí kampaně „Nespaluj, recykluj!“.

Zastupitelstvo obce Černošín mělo v pátek 29. března projednat žádost Energocentra o souhlas se stavbou plazmové spalovny v katastru obce. Na základě letákové výzvy místních občanů se zastupitelstva zúčastnila také asi stovka místních obyvatel, kteří jednotně vyjádřili nesouhlas se stavbou plazmové spalovny ve své obci. „Zastupitelstvo odhlasovalo vyškrtnutí bodu k žádosti Energocentra z programu jednání pro nedostatek informací občanům o záměru a pro odpor veřejnosti. Podklady pro jednání nám byly poskytnuty v předvečer zastupitelstva, firma se prezentuje na internetu, ale na dnešní jednání zástupci firmy nepřišli. Akorát na zastupitele vyvíjí tlak a žádají o rychlé projednání svého záměru. Takový postup se nám nelíbí,“ komentuje situaci v obci místostarosta obce Vladimír Turek.

„Z patentní dokumentace technologie firmy Solena CZ, která by měla být dodavatelem plazmového reaktoru a příslušenství, plynou některá znepokojující fakta: zařízení je technicky schopné kromě komunálního odpadu spalovat také odpad nebezpečný, i s celými sudy či kontejnery, kapalný nebezpečný odpad může být do reaktoru dokonce přímo vstřikován. Plazmové spalování je extrémně náročné na vstupní energie. Nastartování reakce spotřebuje obrovské množství energie, stejně jako udržení toku plazmy, jež může spotřebovat až ¼ energie, kterou zařízení vyprodukuje,“ řekl Matěj Man.
„Snažíme se politikům i občanům ukázat, kudy by se mohlo vydat odpadové hospodářství bez toho, aby cenné suroviny končily v reaktorech či pecích spaloven a tím byly znehodnoceny pro málo efektivní výrobu energie. Existuje mnoho příkladů zemí, regionů nebo obcí, které se vydaly cestou větší podpory recyklace, kompostování a prevence vzniku odpadu. Je pravda, že v zemích EU se odpad spaluje. Tady je ale potřeba se podívat, kolik jednotlivé země dokážou vytřídit. Je žádoucí se prvně zabývat podporou systémů recyklace, tak jako v jiných státech, a ne prvně podpořit spalovny a pak říkat, že už není co recyklovat, protože je potřeba krmit spalovny, tak jako se to může stát u nás,“ doplnil Man.

Autor: georges1290 (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2012 18:48

Tak pokud vím,tak článek pozvání na zastupitelstvo(tak nějak se jmenoval),tak ten tam dávno není!!!A je plno občanů,co je zajímá,jak to na zastupitelstvu vypadalo,já to bohužel jen slyšel a to co jsem slyšel a tady čtu,tak to je dost hrůza.Jinak ten článek není první,co najednou zmyzelconfused smileyBylo mi jen řečeno,že akce které už nejsou aktuální,se přesouvají jinam...tam kde je nikdo už hledat nebudesmiling smiley

Autor: adam (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2012 20:54

A zkusil jste georgi kliknout na ten odkaz? Akce plus komentáře tam stále jsou, stačí pouze kliknout na datum konání. Je to všude, žádná konkrétní cenzura.

Autor: Josef (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2012 17:00

Pavle Půto, hlavně že když ty jsi byl zastupitelem za KSČ, tak město, pardon MPA, byla spokojená. Zakázky dostávala tvoje firma a vše bylo super. Ostatně i za skvělý zimák vděčíme vašemu rozhodnutí, že?! Rozdělit na etapy, ať máme, co stavět. Ale to už je zapomenuté, tak je třeba křičet. Ale neboj, spoustu lidí si pamatuje i po letech...

Autor: Josef2 (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2012 11:22

Josefe, to Půtovo bratříčkování s rudýma komančema mu taky nezapomenu, ale s tím zimákem se pleteš. To už v zastupitelstvu nebyl.
Jinak moc nechápu, čím tvůj příspěvek obohatil téma "Jak se Vám líbilo zastupitelstvo a jeho reakce ne veřejnost 14,5,2012" sad smiley

Autor: ve3ryba (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2012 15:10

moc super nazor

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.