Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Město Stříbro :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Co se Vám líbí a co Vám vadí na současném životě v tomto městě. 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Plazmová spalovna komunálních odpadů ve Stříbře
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2012 23:04

ve Svojšíně ,když místní obyvatele lakal ČEZ před výstavbou biostanice, jak to bude bezpečné ,jak jim bubou vytapět obydlí a jiné vyhody pro obec.A výsledek teplo žadné SMRAD PO CELÉ VESNICI a při západním větru je smrad i ve Stříbře.Před volbami místní podnikatele Stříbra postavili program na protestu proti zaměru budovat naměstí-lide jim věřili,že to změní,dali hlasy.Po volbach zvoleny starosta změní nazor -staví,v MF Dnes se sice vyjadří,že se mu to v podstatě nelibi,ale co se da dělat.Hlasuje PRO,když se má vyjádřit k vystavbe spalovny,ale pak se dovídáte,že take neni nadšen.Jak se v tom mám vyznat?Starosta,ktery neumí být rozhodny,s takovým je asi snadna manipulace těch prohnaějších

Autor: Morrest (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2012 20:44

Co k tomu dodat, snad jen to, že touto logikou to znamená, že když mám doma zplynovací kotel, tak se nejedná o kotel, ale o pyrolýzní jednotku. grinning smiley

O té společnosti bych si zas takové iluze nedělal. Dle jejich vyjádření nemají ve světě jedinou funkční jednotku, takže klasický PR marketing. Web jim začal fungovat až dnes a když se kouknu na funkci přednášejícího, tak bych si dovolil tvrdit, že celá firma má tak 20 lidí a to ještě jen možná, spíš tak 8. Co že to vyrábí....???
Pro správné pochopení jejich produkce je dobré přečíst si nejdříve tohle:
[www.dfens-cz.com]
("Leštěný prd" dost dobrej název)

Pokud si někdo přečetl tu jejich prezentaci pro Černošín, tak to je opravdu síla.
Kdyby si alespoň zkontrolovali chyby. Quebec je typické evropské město. "OBDOBNÁ ZAŘÍZENÍ PRACJÍ V JAPONSKU, MALAJSII, FINSKU" takových blbostí je to plný.

A pro jejich kreativní logiku uvádím jeden článek s popisem toho, jak je tento ptáček (jednatel firmy Grischa Kahlen ) kreativní.... [boleslavsky.denik.cz]
Podotýkám, že to M.Boleslav zarazila včas. Tohohle pána naleznete na 11 záznamech firem na serveru justice, z toho 2 už jsou pod drnem.

Co k tomu dodat. Blbost kvete po celém světě, jen ve Stříbře nese i plody.

Datum: 29.04.2012 18:30

to všichni
"odolné mozečky našich spoluobčanů",jak napsal pan Petr.
Možná, že odolný mozeček spoluobčana pojme z lidského hlediska více varovných signálů, než mozek arogantní kapacity, která se snaží představit technologii s kterou ani on sám nemá žádnou zkušenost natož kladné ohlasy. Kde by je vzal,myslíte, že stačí pouze jediný exemplář na to, aby věděl co to za x let udělá? Myslíte že tomuto člověku jde o Vás a Nás ?
Šedá ekonomika zaplatila bavorák té nejvyšší řady který přijel na náměstí. Arogantní pohledy po okolí a řeči - já to slyšel, šel jsem za nima. I to je pro můj občanský mozek" důležité, jak se tito lidé staví v daný moment k místu kde se nachází.
"Odolný mozeček spoluobčana" - jak Vy jste tu popsal, nebude a nechce rozlišovat spalovnu a zplyňovnu, protože třeba odolný mozeček vychovává děti, odolný mozeček chce normální budoucnost a nechce to co jinde nechtějí, to co si předem přečetl se zájmem o věc! A proč to nechtějí - protože mají "odolný spoluobčanský mozeček" a o věci přemýšlejí do hloubky.
Myslíte, že Ti lidé o kterých jste napsal, že ignorovali snahu představitele společnosti jsou ovce? Že šli na besedu nepřipraveni? Je vidět, že opravdu se zde stále myslí, že lidé jsou až Ti poslední kdo má právo mluvit ? Naopak!
Jsem rád, že přišlo tolik lidí i když se besedě o plazmovém spalování v předstihu neudělala pomalu žádná reklama, žádná osvěta. Jsem rád, že několik našich spoluobčanů rozeslalo maily po svých známých ve Stříbře, aby všichni věděli co se chystá a že dokonce i sem vložil někdo toto téma. Jsou to totiž lidé, kterým záleží na těch odolných občanských mozečcích a za to jsem rád !!!

Autor: Gek (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2012 14:57

Datum: 16.05.2012 23:17

+Copak naši páni radní mají slíbeno?Když nedosáhli výstavby větrníků tak oblbují občany spalovnou-snad do kapes něco nenápadně spadne.Neptali se nás ani na solární panely kolem celého Stříba a je to na katastru města-jen si kapsujte ono na Vás taky dojde.Sliby jsou chyby-v Černošíně slibovali,nebudete platit popelnice a platí víc jak ve Stříbře.

Autor: Jarda (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2012 09:06

Doslechl jsem se, že Votava a Strankmüller mají na projektu spalovny investiční podíl, každý 1,5%. Víte o tom někdo něco?

Autor: Votava (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2012 11:37

Mohu vás ujistit, že žádný podíl v tzv. spalovně nemám. Svůj nesouhlasný názor
na umístění tohoto zařízení v intravilánu Stříbra jsem jasně vyjádřil na zastupitelstvu. Václav Votava

Autor: strom (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2012 15:09

Petice proti záměru výstavby - Petiční arch ke stažení

Stříbrští občané městu
občanské sdružení
STROM | Facebook

Autor: Jarda (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2012 15:17

Citovat:
Votava
Mohu vás ujistit, že žádný podíl v tzv. spalovně nemám. Svůj nesouhlasný názor
na umístění tohoto zařízení v intravilánu Stříbra jsem jasně vyjádřil na zastupitelstvu. Václav Votava

Děkuji za rychlou a osobní odpověď. Jen tak se dají zprovodit kachny ze světa.
Ale nedá mi to se nezeptat ... když s výstavbou tzv. spalovny ve Stříbře nesouhlasíte, proč v tom neuděláte víc? Nějaké prohlášení? Nebo působení na zastupitele ČSSD, aby místo ZDRŽOVÁNÍ SE hlasovali PROTI? Vžyť to umíte smiling smiley

Autor: jan reindl (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2012 21:01

Zdravím a lituji občany ,kteří se již rozhodli investovat do tzv. supr bydlení POD VĚŽÍ. Asi chyba v názvu-Pod spalovnou či U spalovny také Vonný Vrch .Také sídliště p.Strankmúlera by bylo zajímavé ale tak by se mohlo jmenovat i celé město.

Rád bych zde ve městě ještě měl ůložiště jaderného odpadu,a v první řadě tam také uložit naše pány radní ,kteří hlasovali pro.
Dříve byl-li lid nespokojen proběhla -defenestrace. Taková sametová by neškodila ani v našem městě Leč co jsme si zvolili to na radnici máme.
čest vaší sk.. práci vážení radní a pamatujte-NA KAŽDOU SVINI SE NĚKDE VODA VAŘÍ.
J Reindl,

Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2012 23:57

Pro Jardu - podíl pana Strankmüllera má být 1,75% - schváleno SOČ na členské schůzi - informace od lidí z Černošína, dále, samozřejmě, že pan poslanec nemá nikde údajně zapsán jakýkoliv podíl, to by přeci bylo špatné pro jeho postavení, ale přesto se hovoří o stejném podílu, dokonce to vyšlo z úst člověka, který je v SOČ. Navíc, pan poslanec byl prý viděn na skládce v přítomnosti pana Zajíčka - zbytek si domysleme sami. Vsadím se, že pokud by došlo ke stavbě, určitě by se také na výstavbě podílela jedna firma z Boru, která vyhrává většinu zakázek pro Ekodepon Černošín, takže určitě každý z nás si to umí spočítat a dát dohromady!!!

Autor: Votava (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2012 11:49

Ano, vlastním ještě podíly ve větrných elektrárnách, fotovoltaických elektrárnách a také v plynovodu Gazela, který se staví. Kdo zná moje postoje a vyjádření tak ví, že to jsou pitomosti a jenom hlupák může šířit neověřené teorie a pomluvy o mém podílu v tzv. spalovně. Na skládce jsem schůzku s p. Zajíčkem měl, protože jsem se nemohl zúčastnit prezentace v muzeu a chtěl jsem být o věci informován. Votava

Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2012 13:42

Většina zde prezentovaných názorů je opravdu zarážejících, plazmová "spalovna" je jeden z nejčistších způsobů nakládání s odpadem - podobně čisté je ještě třídění veškerého odpadu a jeho recyklace - ten kdo opravdu poctivě recykluje VŠECHNO (plast, papír, biologickou složku na kompost nebo bioplyn, kovy, nebezpečné odpady) a do smíšeného koše NIC nevyhazuje může říkat, že plazmová spalovna je škodlivá, jiné způsoby nakládání s odpadem (zakopání pod zem, klasická spalovna) mají pro nás všechny mnohem horší dopady (emise, prach, kontaminace).

Jak je možné se dočíst v krajských plánech, řešících odpadové hospodářství, plazmová spalovna je brána jako nejčistší, ale drahá a proto se většinou kloní ke klasické spalovně. Je tedy chvályhodné, že se někdo rozhodl do této drahé spalovny peníze investovat. Mimochodem plazmové spalovny jsou jediné, které jsou v Japonsku povolené, protože splňují nejpřísnější emisní normy.

Proti:

- stavba je ošklivá
- provoz nákladních aut přivážejících odpad = zvýšení dopravy, poškození komunikací
- pocit, že někdo si možná něco ulije do vlastní kapsy

Pro:

- čistý zdroj energie, špičková technologie, prestiž obce
- výrazný zdroj daňových příjmů pro obec = peníze na zlepšení infrastruktury/vybavenosti atd.
- práce pro místní

Co s tím? Například:

- snažit se o to, aby kolem objektu byly vysazeny stromy a nebyl vidět
- snažit se o to, aby se odpady přivážely převážně nebo jen v noci a aby se komunikace, po kterých budou auta jezdit opravovaly, případně aby se za každé auto, které do spalovny přijede odváděl příspěvek na opravu místních komunikací
- pokusit se získat výhody z provozu samotné spalovny (levnější teplo, elektřinu atd.)

Všechny informace leží na stole, je na každém, aby si odpověděl na otázky - co mi to udělá? co to udělá městu? co to udělá státu? a také co mi to přinese? co to přinese městu? co to přinese ČR?

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.