Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Město Stříbro :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Co se Vám líbí a co Vám vadí na současném životě v tomto městě. 
Město StříbroXSpráva majetkuXLesy m. Stříbra
Autor: J.R. (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2011 08:43

Dobrý den.
Dnes jsem šťoural na stránkách městského úřadu a narazil na jednání radnice za celý minulý rok. Ihned mě zaujalo, že veškeré jednání jsou pod čísly. A těch čísel je tolik, že to celé může přečíst jen šťoural, jako já.
Možná si o mne budete myslet, že nevím o čem mluvím(nejspíš tomu tak je), ale přišlo mi divný, že město Stříbro, správa majetku města Stříbra a lesy města Stříbra jsou úplně rozdílné firmy, které si mezi sebou podepisují smlouvy o díle a různém jiném plnění. Pochopil bych, kdyby tomu tak bylo v Plzni, či jiných větších městech, ale tady, kde je 7000 obyvatel? Přijde mi to tak, že je třeba zaměstnat spoustu rodinných příslušníků, tak starost o město rozkouskujeme, ať si vydělají všichni.
Další, co mě zarazilo byl fakt, že pan Strankmuller - at jeden, či druhej (nebavim se o tom, že jeden zajišťuje svoz odpadu), má od města takové výsady, jako pronájem městských prostor ZDARMA- ať je to na hornický spolek, nebo pro firmu EKODEPON.
Nevím, ale chtěl bych vidět, zda kdyby přišel obyčejný smrtelník na úřad - že by chtěl pronajmout nějakou městskou nemovitost zdarma - jak by na něj asi koukali?

Re: Město StříbroXSpráva majetkuXLesy m. Stříbra
Datum: 04.01.2011 09:18

Jo...... a málem bych zapomněl ...... také jsem tam našel několik listin - jako že odpis starého, nefunkčního a zbytečného majetku. Na tom není nic špatného - nefunguje - pryč s tím.
Ale co mě velmi překvapilo, byly 2 garáže určené k demolici. Na tom by stále nebylo nic divnýho, až na to, že cena těch garáží byla dohromady 6.000.000 kč.
To musely být paláce pro superauta s výřivkou - za ty prachy.

Autor: Fin (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2011 09:56

Správa majetku města Stříbra (SMMS) a Lesy města Stříbra (LMS) jsou společnosti s ručením omezeným stoprocentně vlastněné městem. Mají své správní rady, ředitele a zaměstnance a starají se v rámci vlastního rozpočtu o majetek města. To vše mi přijde celkem v pořádku. Co mi vadí je totální neprůhlednost firem vůči občanům Stříbra. Nikde žádné výkazy o hospodaření, nikde jména členů správních rad (lidí kteří rozhodují o hospodaření firem) nebo nikdy nezveřejněné možnosti volných pracovních míst (s výjimkou ředitelů). Kdo vlastně kontroluje "podnikání" těchto firem? Finanční ani kontrolní výbor města to prý není. Co se děje s případnými zisky firem? Ztrátové zřejmě nejsou, protože to by se projevilo v rozpočtu města.
Jedno je jisté. SMMS je pelech pro soudruhy z KSČM - koaliční partnery stříbrské ČSSD. Stačí si projít jména na stránkách SMMS.

To, že město poskytuje své prostory zdarma pro spolkovou činnost je naprosto v pořádku.
Ekodepon je firma vlastněná obcemi stříbrska, tj. i Stříbrem. Pokud jí město poskytuje městský prostor zdarma, určitě má pro to nějaký důvod. Nejedná se například o sběrný dvůr? Chtělo by to podrobnější informace.

Garáže za 6 miliónů? Nejedná se o nějaké obrovské garáže v bývalých kasárnách? Cena by tomu mohla odpovídat.

Autor: (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2011 11:56

Město Stříbro, podle mne nemá žádný vlastnický podíl ve firmě Ekodepon.

Datum: 05.01.2011 13:12

Juknul jsem na katastr a pronajímaná nemovitost(zdarma Ekodepon) je opravdu v bývalých kasárnách úplně na konci směrem na Milíkov. Nicméně mi dle polohy nepřijde, že by to byl sběrný dvůr. Ale i kdyby.... komu z nás by město zdarma pronajalo místo k podnikání zdarma? To, že tam mohu odvézt svůj bordel je dobrá služba, ale dobře zaplacená, protože ze zákona odpad platit musí i kojenci.

A ke garážím - dovedete si představit, že byste si postavil garáž za 3000000? Já ano, ale u té garáže by bylo technické zázemí jako hrom(myslím tím obytný prostor v rozměrech 5+1)

Datum: 05.01.2011 13:15

A taky se mýlíte v tom, že ty ostatní s.r.o. jso ze 100% ve vlastnictví města. Mám v ruce dokument, kde město Stříbro vystupuje ve Správě majetku města Stříbra s.r.o. jako SPOLEČNÍK.

Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2011 13:40

Citovat:
pavel půta
Město Stříbro, podle mne nemá žádný vlastnický podíl ve firmě Ekodepon.

100% vlastníkem firmy Ekodepon s.r.o. je Sdružení pro vybudování a provozování skládky Černošín - viz. Obchodní rejstřík

Seznam členů je možné najít na stránkách sdružení.

Datum: 05.01.2011 13:50

Citovat:
J.R.
A taky se mýlíte v tom, že ty ostatní s.r.o. jso ze 100% ve vlastnictví města. Mám v ruce dokument, kde město Stříbro vystupuje ve Správě majetku města Stříbra s.r.o. jako SPOLEČNÍK.

100% vlastníkem firmy Správa majetku města Stříbra, s.r.o. je opravdu Město Stříbro - viz. Obchodní rejstřík.

Datum: 05.01.2011 14:37

Jak si mám tedy vysvětlit Přílohu č.16 usnesení 62.Rady města Stříbra ze dne 3.3.2010 ?
Jak říkám - Já na bráchu - brácha na mě

Datum: 06.01.2011 08:38

Citovat:
J.R.
Jak si mám tedy vysvětlit Přílohu č.16 usnesení 62.Rady města Stříbra ze dne 3.3.2010 ?
Jak říkám - Já na bráchu - brácha na mě

V příloze je napsáno přesně to samé co v Obchodním rejstříku. Zřejmě byla použita nějaká vzorová smlouva, takže je zde město nazváno jako společník. Slovo vlastník nebo majitel by bylo výstižnější, uznávám. Přesto je město jediný "společník" se 100% podílem vlastnictví (článek VII. přílohy).

Datum: 06.01.2011 10:10

To je dobře. Alespoň v něčem mám jasno. Akorát mi furt uniká smysl těchto organizací.(je možné, že to tak musí být ze zákona - to fakt nevím) Proč to není jedna agenda,jedna firma. Proč musí být všude ředitel, sekretářka, zástupce ředitele, kronikář:-D , a jiní. Proč město Stříbro, když je 100% vlastník SMMS zadává mandátní smlouvy SMMS(tedy vlastně sobě) o vykonání práce(příloha č.13 usnesení 60.rady města ze dne 6.1.2010 a další jiné) a to samé LMS příloha č.9 usnesení 62. rady ze dne 3.3.2010
Jak může město, jako 100% vlastník dvou s.r.o. zadávat práci právě těmto s.r.o. Není nějaký zákon na to, že by mělo být nějaké výběrové řízení? Neexistuje něco jako střet zájmů???
Mým cílem není naštvat lidi, nebo někoho poškozovat, ale dozvědět se pravdu,spíš - trochu do toho vidět, když už tady bydlím.

Autor: (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2011 13:43

Ve výše uvedených vztazích bych nehledala problém, neboť mají určitou historii a vývoj. Ale pokud by to J.R. zajímalo, měl by se ptát jinde, protože do diskuse na tomto serveru se odpovědní lidé nezapojují, pokud se někdo nedotkne jejich "bebíčka". Já jediný problém vidím v tom, čeho se dotkl FIN. Kontrola dceřiných firem a obecně hospodaření. Asi v zastupitelstvu, v souladu s proklamacemi o spolupráci napříč politickým spektrem, neexistuje opozice. A pro tisk je Stříbro moc malé i vzhledem k upřednostňování "okresního" města. A tak případná podezření a fámy "vyšumí" bez odezvy a případných změn.

Autor: Fin (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2011 15:14

Správu majetku a správu lesů mi přijde logické oddělit od nákladů úřadu. Určitě v oddělení od úřadu hrála i role, kdo má být plátce nebo neplátce DPH. Trvám na tom, že hospodaření těchto firem je pro veřejnost neprůhledné i přes to, že hospodaří s majetkem a penězmi nás všech. Možná, že alespoň zveřejnění výroční zprávy o hospodaření jednou za rok na stránkách MěÚ by bylo do začátku přínosné. Co vy na to pane starosto, místostarosto? (nemám strach, že se vám už o téhle diskuzi nedoneslo winking smiley )

Anča má pravdu v tom, že ve Stříbře nefunguje a nikdy nefungovala opozice. Vlastně funguje, ale vždy jen chvíli - před volbami. Potom je čtyři roky zase klid.

O Stříbře píše do novin v podstatě jen paní Sihelská, a ta mi nepřijde jako typ, který by se chtěl pouštět do nějakých kontroverznějších témat. Usuzuji to podle toho, o čem dosud psala.

Datum: 07.01.2011 17:13

Obávám se, že jsem dost velký "magor" na to, abych jakýkoliv problém rozmázl jak v tisku, tak v TV(Mám s tím jistou zkušenost). Problémy jsou všude a to, že existuje jistá neinformovanost o tom, o čem psal FIN je v podstatě věc náš všech. Náš laxní přístup k čemukoliv, co se nás v podstatě týká víc, než naše domácí teplo. Já si myslím, že FIN by svou informaci dostal, kdyby se šel zeptat na úřad. Nicméně má ze zákona nárok si kopírovat veškeré dokumenty, takže kdyby o to stál opravdu tak moc, nejspíš by se mu odpovědi dostalo.
Dnešní doba je tak hektická, že člověk ráno vstane, jde do práce a zastaví se až večer, kdy usne u dementního seriálu. Nikdo nemá chuť, ani čas na to, aby se zajímal o to, co se děje na radnici a v okolních městských hájenstvích. Taky sakra od čeho tu radnici máme, ne? Aby se starala o věci, na které my "obyčejní" nemáme čas.
Na druhou stranu je nové vedení ve funkci krátce a nemělo zatím moc času vychytat mouchy všude. Uvidíme, co bude dál, ale moc nevěřím v jakoukoliv změnu.
I když - co když??????

Autor: Apb plzen (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2011 20:14

[www.youtube.com]
Tady je odpověd co se bouralo a kde.

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.