Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Kultura, sport a společnost :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Kulturní, sportovní a společenský život ve Stříbře a okolí. 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: víceúčelová hala
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2005 14:33

No pokud je to pravda s areálem po armádě- že přejde pod město - pak je mi varianta z KD udělat sportovní halu VELICE SYMPATICKÁ.

Mám ale obavy, že město má asi jiný záměr s nemovitým majetkem po armádě. Je to hodnota a ta se dá přeci přehodnotit.

Autor: Petr Kocek (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2005 19:53

Přeji všem zde dobrý den, také se pokusím zapojit do diskuse. Bohužel pro někoho trochu obšírněji.

Dnes jsem si projel diskuzi zde na webu a přečetl článek v tachovském deníku (viz.: [www.tachovskydenik.cz]) - víceméně se zakládá na informacích zde zveřejněných.

Téma sportovišť pro sálové sporty mě v podstatě zajímá větší mírou až poslední tři roky, kdy jsem aktivně přičuchl k halovému sportu - florbalu. S velkým problémem v našem městě= hala. Začínalo se trénovat na SOŠ Stříbro (rozměry odhadem 22x12), na ZŠ Mánesova (také odhadem 27x10), poté v Bezdružicích (cca 37x18) a nyní i na stříbrském gymnáziu (31x16). Oficiálně stanovený rozměr hrací plochy je 40x20, nejmenší výjimky jsou povoleny do 36x18, to je však rozměr hrací plochy nikoliv hřiště - zde se musí počítat alespoň s 1,5m minimálně na jedné straně, ideálně na po obou delších stranách hřiště. Zde jsou umístěny prostory pro střídačky, trestné lavice a zapisovatelské stolky. Jen ještě připomenu, že zde je každý metr opravdu silně znát, hraje se 5+1 a 4 metry rozdílu na délku a 2m na šířku opravdu poznáte.

Trochu jsme se snažili za tu dobu zjišťovat jak se vše má, spíš to byl ale takový informační zmatek. Z různých stran se snášeli zvěsti, že se bude stavět bazén, krytý zimní stadión, víceúčelová sportovní hala, druhý fotbalový stadion, atletická dráha atd.. Zpětně mi přijde, že byl takový menší chaos i na vyšších institucích stříbrských. Každý se snažil prosadit tu svou. Když to shrnu.. atletická dráha se povedla, zřejmě bude bazén (snad mám pravdu :-), Baník zrekonstruuje tribunu a přistaví squash, bowling atd.., rekonstrukce škvárového hřiště, plážový vojebal atd.. Všechno to chce čas a hlavně peníze a k tomu druhému slůvku jsou potřeba jistá postavení a zkušenosti (zatím nemáme sad smiley(). Teď si tak říkám, ještě se pokusit přeformovat KDéčko na nové, moderní sportoviště pro sálové sporty a blýská se na lepší časy!! Pojem víceúčelová hala byl opravdu trochu matoucí, každý si asi představí velkou halu s tribunou, spíš bych to nazval onou rekonstrukcí tribuny stadionu s příslušenstvím plus přístavbu doplňkových sportovišť či nějak obdobně. To by ale bylo slovíčkaření...

Někdo tu psal o hale ve Stochově. Musím potvrdit. Město, kde byste to ani nečekali - opravdová víceúčelová hala jak má být, rozměrové hřiště pro sálové sporty, squash, bowling, bufet-bar, hlediště, šatny atd.. co víc si přát. Podle našich informací je hala stále vytížena.

V jiném příspěvku zde na stribro.net jsem se zmiňoval o možnostech grantu, který vypsal Západočeský kraj (www.kr-plzensky.cz). Z jiných zdrojů nám bylo sděleno, že ve Stříbře byl již tento grant využit na výstavbu hřiště..takže mě napadá jedině venkovní hřiště na pozemku Gymnázia. Nevím co je na tom ale pravdy. Každopádně grant vypisuje Krajský úřad Západočeského kraje, momentálně se mi ale nedaří dostat se na stránky, abych vám sem hodil link. Grant je dle mých informací vypisován každým rokem (v březnu již proběhla uzávěrka). Myslím, že by se jednalo o zajímavou možnost do toho nějakým způsobem vložit finance. V dalším příspěvku dodám podrobnější informace. Ještě mě napadá, že tato dotace je poskytována na výstavbu víceúčelových hřišť (40x20) nebo i na rekonstrukce hal a tělocvičen, takže je to možná s tím Gymnáziem jinak. Nejvíc ví určitě pan ředitel Červený, pokusíme se zjistit...

A nevíte někdo jak je to s Planou? Mám dojem, že město využilo této nabídky a postavilo venkovní halu s možností zakrytí (nafukovací hala), ještě se mi nepoštěstilo se tam zajet podívat.. tamní hala už by měla stát a fungovat.

Snad ještě dodám, že mě mrzí překrucování některých vět, které se zde v příspěvcích objevily. Ale to zejména i v tisku... Ale možná je to i dobře, alespoň se snad konečně něco rozhýbe.

Ještě dodám, že nás (aktivní florbalisty) opravdu mrzí nemožnost se prezentovat také trochu veřejnosti u nás ve městě pořádáním turnajů atd.. Pořádat "domácí" turnaje například v Domažlicích nebo v Rokycanech bez stříbrského kotle fanoušků je pro nás poněkud smutná skutečnost a bohužel i povinnost. Mě napadá - chudáci hokejisti..a jiní...

Díky za pozornost a prosím kohokoliv, kdo by měl zájem se na dané téma vyjádřit, ať se ozve buď zde na diskusi, nebo ještě lépe přímo mě na email.

za FBC Stříbro
Petr Kocek
kope@mujmejl.cz

p.s.: tak snad to vyjde alespoň s tou přestavbou KD.. - těsím se na vaše názory

Autor: Petr Kocek (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2005 19:56

podrobnosti o grantu:

VÝSTAVBA VÍCEÚČELOVÝCH HŘIŠT S UMĚLÝM POVRCHEM
A REKONSTRUKCE POVRCHŮ TĚLOCVIČEN A SPORTOVNÍCH HAL V PLZEŇSKÉM KRAJI

Grantový program je vyhlášen na základě usnesení Rady Plzeňského kraje č. 114/05 ze dne 18.1.2005.

ÚVOD:

Na základě Zákona o podpoře sportu č.115/2001, §5 Úkoly krajů a Dlouhodobého záměru vzdělávání a rozvoje výchovně vzdělávací soustavy Plzeňského kraje je cílem tohoto programu vytvoření dostatečné nabídky moderních tělovýchovných zařízení.
Cestou k realizaci tohoto cíle je programové financování se záměrným sdružováním finančních prostředků z ministerstev, Plzeňského kraje, obcí, občanských sdružení, od právnických a fyzických osob.

CÍL PROGRAMU:

• Vytvoření dostatečné nabídky moderních tělovýchovných zařízení pro obce a města v Plzeňském kraji.
• Vybudování sportovních zařízení, která budou mít charakter obecních sportovišť, využívaných v dopoledních hodinách školami a školskými zařízeními, odpoledne a ve volných dnech sportovními oddíly a sportující veřejností.
• Vytvoření regulérních podmínek pro míčové hry zařazené do školních i klubových sportovních soutěží.
• Poskytnutí podmínek pro zdravé sportování.
• Podpora volnočasových aktivit mládeže.

URČENÍ:

Viz. Zásady poskytování dotací z rozpočtu Plzeňského kraje příspěvkovým organizacím, obcím, nevládním neziskovým organizacím a jiným fyzickým nebo právnickým osobám vyvíjejícím veřejně prospěšnou činnost na území kraje. Grantové zásady pro oblast mládeže a sportu v rámci gesce Odboru školství, mládeže a sportu KÚ PK pro rok 2005 (dále jen „Zásady“), § 2 – Příjemce grantu.

PŘEDMĚT PROGRAMU:

• Výstavba víceúčelových hřišť s umělým povrchem optimální velikosti hrací plochy 40 x 20 m.
• Rekonstrukce povrchů tělocvičen a sportovních hal, které jsou ve vlastnictví obcí, nebo které mají školy a školská zařízení zřízené Plzeňským krajem ve správě ke svému vlastnímu hospodářskému využití.

--- podrobnejsi informace naleznete na strankach krajskeho uradu ---

KONTAKTNÍ OSOBA:
• Mgr. Lenka Berková,
oddělení mládeže a sportu OŠMS KÚ PK, Škroupova 18, 306 13 Plzeň, tel.:377 195 322
lenka.berkova@kr-plzensky.cz

Datum: 03.06.2005 20:49

Ještě malá poznámka. Vše je otázka priorit....... Každý je má odlišné.

Tvrdit, že bowling, squash jsou nepotřebné pro stříbrské občany by bylo stejně hloupé jako tvrzení, že Stříbro nepotřebuje hřiště či halu o házenkářských rozměrech, to jest 40x20m.

Pro mě jako florbalistu a představitele místního klubu je povinností prosazovat jeho zájmy. Kdybych hrál kuželky vidím věc asi trochu jinak, ale opravdu mám pocit, že víceúčelová hala(či hřiště) s vhodným povrchem přitáhne ke sportu daleko více lidí(hlavně mladých) než bowling či squash. Je to pouze můj pocit.

Věřím, že výstavba hřiště či haly odpovídajících rozměrů stojí v hierarchii důležitosti vysoko i u představitelů našeho města a v brzké budoucnosti se dočkáme obojího - renovované tribuny s přilehlou halou na squash, kuželky, bowling a i haly na sálové sporty. Pro naše město by bylo přinejmenším trochu zahanbující, kdyby i v budoucnu měly např. Bezdružice, s výrazně nižším počtem obyvatel, lepší podmínky k sálovému sportu než má Stříbro.

Přestavba KD se mi jeví jako dobré řešení, i když samozřejmě nedisponuji detailnějšími informacemi.

za FBC Stříbro
Miloš Kačer
milos.kacer@seznam.cz

Autor: Tomas K. (IP zapsáno)
Datum: 03.06.2005 23:35

Můžu říct jen jedno. Nějak se rozjodněte ale hlavně tu postave nebo přestavte halu pro víceůčelové sporty!!!!!

Autor: Petr (IP zapsáno)
Datum: 04.06.2005 12:23

Ano a bravo.

Jsem pro rozšíření možností na sportovní vyžití ať je již vlastníkem kdokoliv, ale stále mám pochybnost, jestli bude mít veřejnost možnost kdykoliv si zasportovat ( fotbálek, volejbal...)
Nevím jak je to skutečně s tartanem na stadionu, ale mohu si jít zatrénovat na okruh? Nevyhodí mě nikdo?

Vždy je tu nějaké "ale" a to je právě ten problém!

Datum: 04.07.2005 12:49

Zdravím, ovšem rozměr v KD je pouze 30 x 16 metrů.

Autor: Ronaldo (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 15:20

Nemáte někdo podrobnosti jak dopadlo jednání o víceúčelové hale
jestli se začne stavět a nebo jestli se bude vracet dotace a ve Stříbře bude zase prd?

Autor: Pavel (IP zapsáno)
Datum: 14.08.2005 19:17

Hurááá. Zdravej rozum zvítězil a na stadionu jsou vykopány základy. Tak doufám, že to tak nezůstane.

Autor: Petr Hejhal (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2007 09:05

je možné,získat telefon na objednání squasche ve Stříbře. děkuji

Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2007 10:17

Telefonní číslo a ceník služeb je na této stránce.

Tomáš Möller

Datum: 29.10.2007 12:22

...a rovněž na www.squash.estranky.cz

Jak je možné že na squashové turnaje ve Stříbře nechodí nikdo z mladých resp. nikdo pod 25let. Určitě vás hraje spoustu a dostali byste slevu na startovném. Mrkněte na již zmíněné www.squash.estranky.cz a příště dorazte. Je to jeden z nejlepších sportuů co znám. S pozdravem Miloš Kačer.

Sportovní boty
Autor: simona (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2009 12:48

Ahoj, jaké máte kdo zkušenosti se skákacími botami? Dostala jsem od přítele jako dárek k narozeninám poukázku na hodiny s profesionálním učitelem , který mě naučí na skákacích botech, těším se moc, ale nevím co od toho čekat. Jinak koho by to zaujalo a chtěl někoho obdarovat tak, jako přítel mě, tak nabídku najde na zlutaraketa.cz. Mějte se a dík za odpověď

Datum: 16.11.2009 20:53

čauec mám ted mít na zemepis takové mluvení na 3 minuty o výstavbě sportovních hal,vliv na zástavbu,komerce ve sportu tak mockrát vás prosím poslete mi na e-mail dostrasil1@seznam.cz aby jste mi poslali vše co ohledně toho víte děkuju mocktát když tak i na icq 403405302 budu velmi rád když mi napíšete

Autor: J.R. (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2011 20:23

Vite, před několika lety jsme zde hráli hokejbal a bylo to to samé. Tréninky na hřišti u MPA, kde rozměry byly poloviční. Jednoho dne byla možnost koupit mantinely z hřišté, kde je již nepotřebovali. Při jednání s panem Půtou nám byloa přislíbená pomoc pri výstavbě hřiště. Chyběl již jen plac na toto hřiště - venkovní.Ještě musím upozornit, že mantinely jsme chtěli zakoupit ze svého, takže po nikom jsme nechtěli vůbec nic, jenom po městě místo, kde by se toto hřiště bez jejich investice postavilo.
Jak vidno, žádné hřiště na hokejbal zde není, takže nejspíš chápete, jak to s tím místem dopadlo.
Takže hodně štěstí při Vašich florbalových aktivitách, ale na město bych se vůbec nespoléhal. I když tenkrát tam byli jiní lidé než nyní, takže hodně štěstí

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.