Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Kultura, sport a společnost :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Kulturní, sportovní a společenský život ve Stříbře a okolí. 
Kam nemůže čert, aneb kde si zahrát bowling
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2016 18:22

Říká se, že kam nemůže čert, tam nastrčí ženskou. V dnešní uspěchané době, plné emancipace a genderové rovnosti, je taková myšlenka nepatřičná.
Je třeba ji vyhnat z hlavy dřív, než Vás strhne k úvahám, jestli je čert opravdu špatný, anebo zda neexistuje něco horšího než ženská.
Nepatřičné myšlenky se z hlavy nejlépe vyhánějí sportem. A co si třeba zajít ve Stříbře na bowling? Skvělá volba! Zbývá už jen udělat rezervaci a pak honem pryč s vámi ošklivé myšlenky.
Zvednete telefon a vytočíte známé číslo. Po několika zazvoněních to ve sluchátku zachrastí a ozve se něco jako: „Haló?“ „Dobrý den, rád bych si zarezervoval bowling,“ řeknete do sluchátka.
„Sakra, teď mi praskla klobáska,“ ozve se z druhé strany. „Máte volno příští sobotu odpoledne?“ Ze sluchátka se ozývá zvuk podobný listování v notesu následovaný: „Sakra, teď mam notes vod vomastku! V sobotu je volno jen v noci a to máme zavřeno!“ „Víte co, já se u vás radši zastavím osobně,“ řeknete sluchátku, zavěsíte a vydáte se na trestnou výpravu.
„Ani to moc nebolelo,“ řeknete si po pár minutách licitování. Odcházíte vítězně. Rezervace je naškrabaná na neomaštěném kousku diáře. Dvě dráhy na dvě hodiny na třicátého prosince na Vaše jméno. Je to sice až za tři týdny, ale trpělivost růže přináší a termín se hodí všem. Cestou domů zavoláte ostatním sedmi kamarádům, kteří se také potřebují sportovně vyžít, a náležitě vychválíte své přesvědčovací schopnosti. Udeří den Dé. Sbalíte sportovní obuv, čisté triko, peněženku, manželku, kočárek, dítě, sedm kamarádů a vyrazíte na zasloužené bowlování. Cestou ke stadionu vládne dobrá nálada prokládaná hláškami z filmů. Jednoznačně vede tahle: LINK
Po příchodu Vás smích rychle přechází. Dráha je zarezervovaná jen jedna na jednu hodinu s tím, že se asi někde stala chybička a že nedávno jeden stříbrský gentleman rezervoval tři hodiny a pak neráčil vůbec přijít. Po krátké poradě provázené narážkami na Vaše přesvědčovací schopnosti se všichni horentně převlékáte do sportovního a házíte jako o život. Čert vem přesvědčovací schopnosti, když Vám to tak jde v bowlingu! Hodina utekla závratnou rychlostí a skoro se Vám podařilo i dohrát hru. Pětice prvních hodila desetkrát, trojice posledních jen devětkrát. Polykáte poslední zbytky sebeúcty a prosíte obsluhu, aby Vám přidala pět minut herního času, ať dohrajete alespoň jednu hru. Marně.
Do hlavy se opět začínají neodbytně vkrádat nepatřičné myšlenky. Čert vem čerta a čert vem ženskou, máte chuť někoho pořádně praštit. Obsluze zaplatíte devatenáct korun za svou osminu dráhy a odcházíte domů. Tentokrát smutně. Cestou uvažujete, jestli to všechno za těch devatenáct kaček stálo. Stejně jako většina velkých příběhů má i tento svou pointu. Je jí ponaučení, že kam nemůže čert, tam možná nastrčí ženskou, kde by ženská selhala, tam nastrčí Turka. (V dnešní uspěchané době, plné xenofobie a strachu z uprchlíků, bych rád poznamenal, že se nejedná o etnického obyvatele Turecka.)

PS: Nevíte někdo kam na bowling?Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.