Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Internet :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
O možnostech připojení k internetu na stříbrsku. Tipy na stránky, ... atd. 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Jak jste připojeni k inetu?
Autor: DTJ (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2003 16:59

Přátelé, jelikož zvažuji dát konečně sbohem Čekému Telecomu a zvolit nějaké alternetivní připojeni dostupné ve Stříbře, zajímalo by mne, jak jste na tom s připojením na internet vy? Pokud je mi známo, je u nás možnost modem=telecom, nebo bezdrát (Rada) +v budoucnu snad ještě další dva připojovatelé na bezdrát (jeden by mohly být České radiokomunikace - pokud bude dost zájemců a o druhém jsem jen slyšel, ale nic konkrétního nevím). Zkušenosti s modemem mám bohaté, tak by mě spíš zajímali zkušenosti uživatelů bezdrátu - jak jim to šlape, rychlost, cena, výpadky atd. Po tom co předvedl telecom v posledních dnech s ADSL (kdo to sleduje, ví o čem je řeč, více na www.zive.cz a jinde) bych se s ním opravdu rád rozloučil. navíc ADSL ve Stříbře nebude ani hned - býv. okres Tachov=zatím jen Planá. Pokud někdo znáte další možnost jak se připojit mimo tel.linku, tak se taky podělte - jak tu chodí třeba GPRS od Eurotelu?
PS: Mr.Dauda - už vám šlape bezdrát?

Re: Jak jste připojeni k inetu?
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2003 08:20

Zatím jsem na modemu, za 399,- mám 13 hodin připojení z domova. Přes den jsem v práci na 512 kbit/s pevný lajně. Začínám uvažovat o bezdrátu, protože mi 13 večerních hodin přestává stačit. Ale skok ze 400 na 1000 je dost velkej (počítám pronájem zařízení u Rady).

Autor: Jan dauda (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2003 10:36

Zdravim. Doma mám již připojení od RADA Comp a zatím mi to šlape. Mám tedy pouze zkušební dobu, ale pokud to bude OK, tak to vezmu. A když to nebude chodit tak jak by mělo, tak budu p. Radu uhánět tak dlouho, až mi to udělá tak aby to šlapalo.
Škoda, že nebydlím v Praze. Okamžitě bych začal využívat služby bezplatné wireless sítě. Platí se tam pouze nákup zařízení. Instalace se provádí svépomocí. Něco takového mít tady u nás, tak jsme všichni za vodou.
Až budu mít více info o připojení od Rady, tak se zase ozvu.

Datum: 08.08.2003 15:49

Re: Tomáš

No fakt je že by tomhlo být za 500,-. Litr je dost i na mě, ale snad to přežiju - je to asi maximum, co jsem ochoten za nonstop internet dát. Pražáci by se nám vysmáli, ale tady je holt jiná kupní síla.

Re: JD

Tak to je fajn že to chodí. U mě s tím měli Radovci problém a nerozchodili to ani na svém počítači, pak mě přestalo bavit je uhánět. Tím je nechci pomlouvat, vím že jim to třeba v domě dětí šlape slušně.
------------------------------------------------------------------------
Jinak ještě pár osobních poznámek:
V poslední době se snažím přemlouvat známé, aby si pořídili bezdrát od Českých radiokomunikací. Chtěl bych zde zdůraznit, že nejsem dealerem ČRa, ani od nich nemám slíben žádný profit. Chci prostě nonstop internet bez omezení dat - jedině tak se totiž dá internet smysluplně využít. (To co nám předvádí Český Telecom je k pláči.) Byl bych rád, kdyby zde byla v této oblasti alespoň nějaká konkurence - potom je naděje, že se i ceny pohnou dolů. Bohužel (ale pochopitelně) radiokomunikace zde bezdrát nezavedou, pokud nebudou mít jistotu, že o něj bude zájem a že se jim vložené investice vrátí. Dělám sice co mohu, ale zatím jsem moc lidí nesehnal. Pokud by se někdo zajímal, může se kouknout na www.bluetone.cz - tam najde další info i ceník (v sekci internet/wireless), nebo mi může zavolat na 603487355. Na případné konkurenci vydělají nakonec i zákazníci RadaComp - třeba půjde s cenou dolů :-) .
Ještě bych rád uvedl, proč jsem si vybral (pokud zde bude, nebo pokud nebude lepší nabídka) Bluetone od ČRa:
Vycházel jsem z předkladu, že chci mít internet 24 hodin denně bez jakéhokoliv omezení objemu dat. jediné omezení, které jsem ochoten akcepovat je rychlost datového přenosu podle zaplaceného tarifu.
1) ČRa jsou schopny tuto službu zavést v případě zájmu. Vysílač by byl na TV vys. na Ronšperku, na který vidím z domu (a vidí na něj skoro celé Stříbro).
2) Jimi použitá technologie je rozhodně modernější než u konkurence. (teda pokud RadaCom stále používa WiFi PCMIA s redukcí do PC). Bluetone používa zařízení firmy Breezecom, které díky technologii využívající přeskoky frekvencí (frequency hopping) je podstatně méně náchylné na rušení (to může být v tomto pásmu dost problém). Jejich zařízení je navíc velmi jednoduše konfigurovatelné - není to žádná karta do PC. Připojit k němu domácí síť je sranda, funguje nezávisle na op.systému. Po přeinstalaci PC bych nemusel volat technika, aby mi to zase rozchodil. To je u mne jeden z hlavních důvodů.
3) ČRa jsou sice velký moloch (a ty nemám moc rád), na druhou stranu mají v oblatí bezdrátové přenosu opravdu velké zkušenosti (TV a rozhlas), tak snad by ta služba mohla podle toho vypadat.
4) U ČRa bych se nebál, že za rok, dva zkrachují a já budu bez internetu - viz bod 3.
5) Mají (alespoň to tvrdí) nad sítí 24h dohled a poruchy prý hned řeší
6) Cenově se mi jejich nabídka zdá výhodnější - tím netvrdím že je levná. Tady jde o věc názoru - já prostě nemám rád nějaké tarify jako "jen večer a o víkendu", nebo "jen 2 GB dat" nebo platit za data atd. Tady jsou tarify rozlišeny jen rychlostí, když budu chtít rychlejší, tak si holt připlatím. A nemusel bych platit žádný instalační poplatek.
7) Nemají nic společného s Českým Telecomem-hrobařem internetu. (Jako třeba Eurotel)
---------------------------
Omlouvám se za poněkud delší blábol, ale to jsem měl prostě na srdci. Jak jsem již napsal nahoře, myslím že další konkurence by prospěla všem.

PS: Taky jsou obce, kde ten internet (vetšinou bezdrát) zajistí obecní zastupitelstvo. Samozřejmě jen zavedení - platit si to musí každý sám. Asi si myslí, že se tím zvýši informovanost občanů či co :-)))

Autor: Jan Dauda (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2003 10:13

DTJ napsal: Po přeinstalaci PC bych nemusel volat technika, aby mi to zase rozchodil. To je u mne jeden z hlavních důvodů.

Já také nemusím po přeinstalaci volat technika, aby mi to celé rozchodil,
jestli jste myslel toto. Instalace je úplně stejně složitá,
jako instalace modemu pro telefonní linku!

Datum: 09.08.2003 20:15

RE J.D.

No a u mne to zase nerozchodil ani ten technik. Třeba ale už používají něco modernějšího. Mě se prostě externí box s vlastní IP adresou líbí daleko víc. Instalace pak vlastně žádná není, podle toho co jsem slyšel se to chová jako bránový počítač. Připojení domácí sítě = sranda.Prostě dokonolalé. Ale každému může vyhovovat něco jiného. Konekonců - nejrozumnější by bylo fungující rychlé DSL bez omezení a za levný peníz, když už máme ty dráty v baráku. Toho se ale asi s Telecomem nedožiju.

Datum: 09.08.2003 23:28

Kolik už máte lidí pro ty Radiokomunikace?
Začal jsem to zvažovat a z mé strany by do toho šlo cca 7 lidí a já.
Zatím jsem se jich neptal, ale oni by to brali.
Pořád je to lepší než Telecom.

Datum: 10.08.2003 11:28

JD napsal:

>Kolik už máte lidí pro ty Radiokomunikace?

Vím asi o 6-8, z nichž někteří jsou rozhodnuti, někteří váhají. Ono je podstatné se zaregistrovat na www.bluetone.cz, nebo přímo zavolat panu Zoubkovi z ČRA Plzeň 373722148. Podle té registrace totož vyhodnocují zájem. Podle mne my nebylo špatné kdyby si tu konkurovali alespoň dva operátoři (myslím v bezdrátu). Zase jich nesmí být moc, kvůli rušení v pásmu.

>Začal jsem to zvažovat a z mé strany by do toho šlo cca 7 lidí a já.
>Zatím jsem se jich neptal, ale oni by to brali.
>Pořád je to lepší než Telecom.

Moje řeč. Několikrát jsem se z Telecomu snažil vyloudit kdy bude ADSL ve Stříbře, ale marně. Podle mne to hned tak rozšiřovat nebudou. No a potom co s tím udělali v poslední době bych to v současné podobě ani nechtěl.

Datum: 11.08.2003 07:41

Včera jsem pár věcí zjišťoval. ADSL by ve Stříbře snad mělo být již od Ledna příštího roku, ale já již s Českým Telecomem nechci mít nic společného. Poté co kvůli žlutým linkám platíme 53 000,-
A RADA mi také nějak začíná nevyhovovat. Ještě na něj jednou došlápnu, a pokud nude kvalita připojení taková jako dosud, tak asi pujde s tou svoji antenou z domu a ČRa ušetří při instalaci svého zařízení, protože už tu budu mít vyvrtané díry.
Kouknu na ty stránky BlueTone a uvidím co se dá dělat.

Datum: 14.08.2003 18:33

Info pro zájemce o bezdrát od ČRA (Bluetone):
-----------------------------------------------------------
Dle vyjádření zástupce ČRA je třeba pro zřízení služby ve Stříbře
ještě cca 5 vážných zájemců (to je minimum, samozřejmě může být více). Jakmile bude naplněn minimální zájem, ČRA jsou schopny službu rozjet asi do 14- dní. Takže kdo má zájem, prosím zaregistrujte se na www.bluetone.cz.

Autor: Kokotisko (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2003 10:57

Malinkatá změna,
dneska jsem mluvil s p. Zoubkem a jedná se o ten odražeč na poli, ne o TV vysílač na Ronšperku...
Zájem o službu má i jistá firma na Palacký, takže pokud to vyjde, nejdéle do měsíce by to mělo být v provozu :-)) Já do toho jdu taky...DTJ napsal:

Datum: 15.08.2003 12:24

O jaký odražeč na poli? O ten u SIEMENSU?

Datum: 15.08.2003 12:39

Ještě info:

www.bluetone.cz - ČRa
www.maiva.cz - Maiva
www.radacomp.cz - RADA Computers

Všichni tito poskytovatelé přpipojují k internetu. Rada Comp, přístupové body na DDM na náměstí a panelák Soběslavova ul.
BlueTone může v případě zájmu zřídit bod na odrařeči na poli za Stříbrem. Maiva - nemám info, ale anténa co mám od Rady,
kterou mi včera dal na střechu, protože na okně to chytalo nějaký odraz, chytá bod stribro2 - maiva.
A ještě poznámka - až na drobný výpadek kvůli bouřce mi ten Rada teď šlape jako hodinky.

Datum: 15.08.2003 19:21

Co je to ta Maiva? Odkaz je nedostupný. Že by měl Rada přístupový bod na DDM, to je pro mě novinka. Pokud vím tak DDM je připojen na bod na paneláku na sídl. míru (asi Soběslavova?).
Prosím zájemce o bluetone, aby se zde vyjádřili jak "vidí" na vysílač T-mobile GSM u siemensu a na vysílač TV na Ronšperku. Mě osobně je to fuk, vidím na oba, ale ten Ronšperk by se mi zdál vhodnější. Zřejme je pro ČRA technicky schůdnější ten t-mobile, jen mám obavu, aby někteří z nás nebyli mimo dosah/přímou viditelnost.

Datum: 15.08.2003 19:33

Tak jsem se na tu maivu nakonec dostal, bohužel tam nejsou žádné bližší údaje. Ceny na první pohled zhruba odpovídají konkurenci, ale neni tam nic o agregaci, jen rychlost - jestli je to 64 kb garantovaných za 1000 tak to by bylo slušné, ale tomu moc nevěřím, nějaká agregace tam určitě bude. Taky o zařízení tam nic není - mě se do PC už žádná karta nevejde :-(
Firma má být z Holýšova. kde mají tady příp. bod nepíší. Není to nakonec taky RADA ???

Autor: Kokotisko (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2003 20:51

Tak tak...

Autor: jiraj (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2003 23:42

už aby se s tím něco hejblo . jsou to děsný peníze od známých vím kolik to stojí v Německu, USA a ve světě.... tak hurá do Evropy....... ale jakou stranou??- je to henbný a bez komentáře . monopol. hold......????

Datum: 19.08.2003 13:33

Pokud se Vám do PC už žádná karta nevejde, tak musíte mít buďto desktop, minitower, nebo teplotní bombu. Jelikož tam tedy nemůže cirkulovat vzduch. To musí být hodně nestabilní systém.

Jinak Rada Comp, vřele doporučuji zvažovat, jelikož anténa na střeše je to nejlepší. Zatím mi to vypadlo jednou, a to protoze byla bouřka a to padá všecho. a myslím si že i volba různých alternativních řešení je rozsáhlejší než u BlueTone.

Datum: 19.08.2003 18:45

JD napsal:
>Pokud se Vám do PC už žádná karta nevejde, tak musíte mít buďto >desktop, minitower, nebo teplotní bombu. Jelikož tam tedy nemůže >cirkulovat vzduch. To musí být hodně nestabilní systém.

Hochu, hochu, až budete na PC střihat video, koukat na digitální satelit, + LAN, + RAID řadič, 3 xHD, DVD + CDRW, tak mi můžete vyprávět o volných slotech. Jestli na tom píšete ve Wordu a brousíte po netu tak věřím, že máte místa dost.
Jinak mám BigTower, když konvertuju DVD na SVCD tak to beží spoustu hodin v kuse a žádný problém se stabilitou a teplotou nemám ani v těchto vedrech.

>Jinak Rada Comp, vřele doporučuji zvažovat, jelikož anténa na střeše je >to nejlepší. Zatím mi to vypadlo jednou, a to protoze byla bouřka a to >padá všecho. a myslím si že i volba různých alternativních řešení je >rozsáhlejší než u BlueTone.

Co se týká antény na střeše to přece ví každý kdo má televizi. Svůj názor na RADA a spol. jsem již napsal výše - prostě preferuji moderní zařízení, cenový program mi přijde stejný. Až budou mít 64k nonstop bez omezení za 500, bez zřizovacího poplatku a poplatku za pronájem zařízení tak o nich budu fakt uvažovat. Podle ceníku co mají na webu to žádná sláva taky není.
Osobně se v celém bezdrátu pro Stříbro přestávám angažovat a ať se každý připojí jak uzná sám za vhodné. Pokud to zde Bluetone spustí, jdu do toho, jestli ne, zůstávám na modemu - jsem na něm už tolik let, že mě nějaký rok navíc nevytrhne. Tím s diskuzí na toto téma končím, už jsem tomu věnoval i tak dost času a co mi je konec konců potom.

Autor: (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2003 23:26

DTJ napsal:

> Co se týká antény na střeše to přece ví každý kdo má televizi.
> Svůj názor na RADA a spol. jsem již napsal výše - prostě
> preferuji moderní zařízení, cenový program mi přijde stejný. Až
> budou mít 64k nonstop bez omezení za 500, bez zřizovacího
> poplatku a poplatku za pronájem zařízení tak o nich budu fakt
> uvažovat. Podle ceníku co mají na webu to žádná sláva taky
> není.
> Osobně se v celém bezdrátu pro Stříbro přestávám angažovat a ať
> se každý připojí jak uzná sám za vhodné. Pokud to zde Bluetone
> spustí, jdu do toho, jestli ne, zůstávám na modemu - jsem na
> něm už tolik let, že mě nějaký rok navíc nevytrhne. Tím s
> diskuzí na toto téma končím, už jsem tomu věnoval i tak dost
> času a co mi je konec konců potom.

Já myslím, že by bylo škoda "házet flintu do žita". Jsem moc rád, že se tady ve fóru, poměrně podrobně, rozebrali všechny PRO a PROTI možností bezdrátového připojení u nás ve městě, a to především díky Vám a Honzovi D. Každý kdo čte tuhle diskuzi, musí vědět, že nejste žádnej agent Radiokomunikací a že tu, tak trochu osvětu, děláte z vlastního zájmu o problematiku. Já osobně Vám děkuji. Pomáhá mi to při rozhodování o mém budoucím připojení k Internetu ve Stříbře. Díky!

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2

Toto téma bylo uzavřeno.