Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Internet :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
O možnostech připojení k internetu na stříbrsku. Tipy na stránky, ... atd. 
Jdi na stránku: Předchozí123456Následující
Aktuální stránka: 5 z 6
Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: Reno (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2004 17:08

Hele Zdeňku když mi hodíš nějakou dobrou nabídku, tak bych o tom docela i uvažoval... Jinač bydlím na Zápaďáku - kousek od baráku tvý rodiny... Mám přímou viditelnost, tak žádnej problém nebude... Tak jestli máš nějakou nabídku, tak o tom můžeme poklábosit... yawning smiley)

Autor: z.hofbauer (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2004 19:02

nazdar Reno,
ono když to tak vezmu do detailů, já vlastně žádný nabídky dělat nebudu a tudíž vlastně není ani o čem klábosit, snad jen o možnostech toho vlastního připojení, veškeré nabídky už udělala firma inethome a tak ti stačí se mrknout na jejich stránky [www.inethome.cz] a tam se dozvíš prakticky všechno ohledně cen a rychlosti připojení

přípojné body si tu ve Stříbře bude řešit firma Sloane park property trust a.s. a ty si to udělají také po svém, snad jim jen můžu lehce naznačit kam s tím či oním bodem a kam to nasměrovat, ale i tady moje možnosti končí, na mne čeká pak práce s připojení zákazníků, případně servis

jestli máš nějaké dotazy, nebo chuť pokecat není problém, ostatně už víš kde mě najdeš, prakticky jsem nahoře na zahradě každý volný čas, kde tvořím, mail na mě z.hofbauer@seznam.cz a telefon 777 164 031, tak se klidně ozvi, kafe se tu vaří pořád, kouřit se tu taky kouří a rád tě uvidim

Re: Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: NODi (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2004 18:59

Tak Pilsfree neni zrovna dobrej priklad, jak zalozit komunitni sit... osobne s nima mam hodne blby zkusenosti...Tom napsal:

> Zdravím všechny freenet nadšence!
> Mám několik tipů do diskuze:
> - Já osobně bych doporučil zkusit si domluvit schůzku s někým
> ze zakladatelů Pilsfree.netu
> (je to kousek) a nechat si trochu poradit. Taky bych doporučil
> přečíst si sérii článků o budování komunitní sítě, které
> vychází na Mobil.cz. Uvidíte
> mimo jiné, že není třeba žádné licence.
> - Nechal bych si zpracovat nabídky připojení i od jiných firem.
> Na trhu je několik levnějších firem, než jsou Radiokomunikace.
> - Ve Stříbře se najdou určitě i místa, kde nebude nutné platit
> 5000 měsíčně za pronájem "placu"
> - Na podobné projekty lze získat nemalé dotace :-)

Re: Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2004 22:16

Tak napiš konkrétně, jaký blbý zkušenosti. Ať se jich popřípadě můžem vyvarovat.

Internet ve Stříbře - novinky
Datum: 22.11.2004 15:22

Firma Rada Computers zvyšuje od 1.12.2004 rychlosti svých linek. Více informací najdete na stránkách České sítě. Snad zrychlování nezpůsobí obdobnou padavost jako při posledním zrychlování letos v létě.

^^
Autor: CuWaWa (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2004 23:56

Jak sem si to tady vsechno precet tak sem z toho vyvodil jeden zaver.
kazdy pripojeni ma svoje vyhody a nevihody
RADA: 256kbps za 800kc - vyhodou je verejna ip adresa, bez ty bych nemoch zit smiling smiley a nevyhodou je ze 256 ma az od 17:00 . Ale to je mi celkem jedno do ty doby sem obvykle ve skole.
INET HOME: 256kbps za 799kc - vyhodu vidim v tom ze je to celodeni rychlost. a nevyhodou ze nema verejnou ip. Pro vecinu beznych uzivatelu internetu nepotrebna vec.

Z toho vyplyva ze inet home se hodi do firem a rada je pro ty co potrebujou verejnou ip.

Podle meho nazoru celkem slusna konkurence smiling smiley

Doufam ze sem tam nenapsal moc blbosti^^

Re: ^^
Datum: 15.12.2004 11:35

Tak nevím, kde jsi četl. Ceny jsou úplně jinak.

Wireless připojení:
RadaComp: 256kbps od 17-7 hod. (96kbps 7-17 hod.), veřejná IP adresa, bez agregace .... 1.190,- Kč/měs. vč. DPH
InetHome: 256kbps non-stop, neveřená IP adresa, agregace 1:3 .... 599,- Kč/měs. vč. DPH (vyjednaná cena pro Stříbro)
pro zajímavost:
BlueTone: 256kbps non-stop, ??? IP adresa, bez agregace .... 8568,- Kč/měs. vč. DPH

Datum: 17.12.2004 22:31

jasně, že to je blbost, veřejné IP adresy dáváme na požádání, nevím sice, proč bez ní někdo nemůže být, ale to je vlastně jeho problém, když jí chce má ji mít, zadarmo

s tou agregací bych se moc neoháněl, stejně tak jako s garantovanou rychlostí, každý ví, že pokud se jedná o sdílené pásmo 2.4GHz je to trochu jinak, ale to je na delší debatu

Datum: 18.12.2004 12:16

4 Tom: rada ma novy ceniky od 1.1.2005 :]
4 z.hofbauer: Jetli verejna ip neni problem a zdarmo tak o tom zacinam uvazovat, ale nejdriv bych to potreboval otestovat :]

Datum: 20.12.2004 09:24

To CuWaWa: Kde se dá ten ceník najít?

Re:Tom
Datum: 25.12.2004 01:40

v dopise co rada posila k vyuctovani jednou mesicne, ja ho nemuzu najit, abych ti napsal dalsi podrobnosti, tak kontaktuj jinyho radovce. Jinak od ty doby co tady jede ten inet home mam stratovost netu fakt velkou, nekdy az 20%. Nevim jestli to ma souvislost s inethome nebo to dela rada.
Jinak na souji antenu chytam naky 2 AP od inethome tak ho otestuju. Koho mam kontaktovat abych to moch testnout ??

pakety / inethom
Datum: 27.12.2004 17:53

neuvádíš jaké Inethom body vidíš, tak to specifikuj, případně tvojí adresu a použité zařízení, délku kabelu, anténu atd.

nesváděl bych výpadky paketů na Inethom, spíše na počasí, které je v poslední době hrozné a je to pohroma pro všechno co se hýbe na 2.4GHz a výše, pokud blíže specifikuješ co jsem chtěl, zejména jestli jsou výpadky trvalého charakteru nebo v závislosti na počasí a železo co máš doma, tak se budu snažit ti pomoct, jak mi to čas dovolí, snad něco vymyslíme

Datum: 05.01.2005 22:22

Na strechu vede jenom kabel, tam ja nechodim takze nevim kam az vidim smiling smiley Na antenu chytam Inethome1a a inethome5d a radu + maivu(ted uz vlastne radu)

Antenu mam na strese a k nemu kabel (ten hnusnej cernej tlustej) na demnou sou jeste dve patra. Kartu mam tu co daval Mr.Rada pred rokem a pul.

Vypadky na inethome svadi protoze od ty doby co je tady ve stribre mam vypadky katastrofalni. Predtim sem mel taky vypadky, byly ale oproti tem co mam tedkon jenom malinky sad smiley Chvilkama de internet na 100% a potom zas tak ze si ani www nemuzu prohlizet sad smiley(

Datum: 06.01.2005 02:28

no ono je hezké zákazníka odpálkovat tím, že svedu problémy na někoho jiného, ale budiž

kabel - řekněme, že ho máš asi tak do 15m, což není tak tragická délka, zvláště pokud je to ten černý kvalitní, tam bych problém neviděl

anténa - záleží na ní poměrně dost, v poslední době jsou dost háklivé na počasí antény typu yagi, vadí jim déšť, sníh a hlavně námraza, taky musí být umístěné v homogenním poli, to jest dostatečně vysoko nad střechou a zvláště jestli se na ní drží voda, nebo je střecha pokryta sněhem, taky by měla mít kolem sebe prostor, to znamená pokud jsou kolem ní pověšené třeba televizní antény, je to mizérie
no a v neposlední řadě musí vidět přímou viditelností na přípojný bod, v poslední době jsem se setkal s několika případy, kdy na bod nebylo vidět a šlo se za signálem takzvaně skrz zeď, jenže ono namoklo, namrzlo a bylo po signálu, či začali padat pakety, na to pozor

karta - nevím co karta od mr. Rady, ale určitě v té době pečlivě vybíral, nedělá to týden a určitě ví po čem sáhnout, tam bych chybu nehledal

a teď k přípojným bodům, Inethome1a je na Stodské, takže to máš přes celé město a bez hesla se nepřipojíš, takže smůla, ale inethome5d je na Brožíkovce a jede v současné době jako otevřená, takže ti nic nebrání v tom si odzkoušet připojení jinde, stačí zadat v TCPIP načíst DHCP adresy automaticky a to samé v DNS a pak můžeš jít zkoušet připojení na 5d
POZOR - nezapomeň si opsat stávající IP adresy, protože po zadání automatického načtení se ti smažou
když tak mi napiš jakou máš sílu signálu a jak prochází pingy, to jest časovou odezvu a ztrátovost

Autor: Radek Zeman (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2005 15:19

Dopis vedoucímu redaktorovi Tachovského deníku:

Vážený pane vedoucí redaktore,

dovolte nám, abychom za společnost České radiokomunikace a.s. reagovali na článek redaktora Pavla Tótha Bezdrátové připojení bude dostupné každému, který byl v Tachovském publikován 28. prosince 2004. Podle našeho názoru je v tomto materiálu uvedeno několik skuteční, které se nezakládají na pravdě a tím poškozují dobré jméno společnosti.

Pan Tóth v článku uvádí, že občané města Stříbro mají problémy s kvalitou připojení přes naší službu Bluetone Angel (bezdrátové ADSL v plánovaném pásmu 3,5 GHz). Pravdou ovšem je, že ve Stříbře České radiokomunikace tuto službu vůbec neprovozují. ČRa provozují v této lokalitě pouze službu Bluetone Wireless ve volném pásmu 2,4 GHz. Když byla tato služba před rokem ve Stříbře spuštěna, působila zde v bezdrátovém připojení jen firma, která nabízela připojení na méně spolehlivé starší technologii, navíc s omezením na stažená data. Jistě i proto ČRa uspokojily značný počet zájemců.

V článku je dále publikován názor jakéhosi uživatele, který si nepřál být jmenován. Ten opět uvádí, jaké má zkušenosti se službou, kterou v dané lokalitě používat ani nemůže, a uvádí, že tato služba je „šíleně drahá“. Je možné, že ve Stříbře došlo k rozmachu dalších místních poskytovatelů, kteří mohou nabízet jiné ceny a varianty služby. Nicméně ČRa ceny za službu Bluetone Wirelless (pokud má respondent na mysli jí) během posledního roku výrazně snížily až k nejlevnější variantě, která činí 750,- Kč bez DPH měsíčně. Tuto cenu podle nás skutečně nelze nazvat „šíleně drahou“.

Vzhledem k tomu, že v současné době probíhá ve Stříbře již zmíněný rozmach dalších poskytovatelů, a jaké nepravdy vyly v materiálu publikovány, můžeme se jen domnívat, že onen respondent v článku redaktora Tótha je zcela účelově zainteresován na poškození dobrého jména společnosti České radiokomunikace a.s. Věříme, že se nejedná o úmysl z Vaší strany a jsme kdykoliv připraveni poskytnout Vašim redaktorům jakékoliv pravdivé informace.

Srdečně zdraví

Radek Zeman

Medální zástupce Českých radiokomunikací

Autor: (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2005 14:05

Vážený p. Zemane,
rád bych reagoval na vaše tvrzení o tom, že služba Bluetone Wireless není drahá. Ještě tak před rokem by skutečně (vzhledem ke konkurenci) tato služba drahá nebyla. Nyní, s příchodem CDMA a ADSL technologie (díky bohu už i k nám do Stříbra) a také s příchodem Vaší konkurence (určitě všichni dobře víme, o koho se jedná :-)) se ale situace poněkud změnila.

Nevím, jaké připojení používáte vy, ale doporučil bych Vám, abyste si připojení za 750kč bez DPH měsíčně vyzkoušel. Rychlost 64 kbps s agregací 1:6 prakticky znamená, že se člověk v nejlepším případě připojí rychlostí 64kbps (což je reálných 8kb down/upload a stává se opravdu vyjímečně) a nebo se také připojí rychlostí 10,6 či 21 kbps (což je 1,3down/upload, což je poněkud častější situace) - zkuste si prosím touto rychlostí stáhnout Vaší úvodní stránku [www.bluetone.cz] . Zajisté Vás to po 3 minutách přestane bavit... Nevím, zda si také dovedete představit odezvu Vašeho serveru v řádu 1-4 sekund - myslíte si, že se s takovýkto internetem dá něco dělat ??
O hraní her online jaksi nemůže být řeč (zkuste s odezvou 4000ms někoho trefit), nějaké to tzv "surfování" se někdy snést dá, ale většinou je to opravdu spíše očistec, pokud chcete případně něco stahovat (jako třeba ovladače, které dnes již nemají pouze 10 Mcool smiley, můžete si mezitím zajít do restaurace na pivo, nebo si udělat večeři.

A to všechno za pouhých 750 Kč + 142,5 DPH měsíčně (což je ve finále 900 kč). Vím, že nabízíte i jiné o něco málo "rychlejší" tarify, ale můžete mi věřit, že i mezi těmito tarify není vskutku většího rozdílu - stejně tak jako v jejich ceně. Ve větších městech možná problematika oblíbené agregace funguje, neboť se linka 128 kbps s agregací 1:6 nedělí jen mezi 5 obyvatel města, kteří si internet pořídili, a pravděpodobnost, že se v daný čas 3 lidé současně připojí na jednu linku je asi podstatně menší. Bohužel u nás v malém městě se tato situace stává, a to podle mého velmi často.

Pokud se ptáte, odkud mám takové zkušenosti, je to velmi jednoduché. Jsem totiž tím šťastlivcem, který se ČRa upsal a to bohužel na dva roky.
Když jsem kontaktoval Vaši centrálu s tím, že bych se rád domluvil na zrušení smlouvy nějakým rozumným způsobem před termínem jejího vypršení ( a to po více jak jednom roce), bylo mi oznámenu, že bych musel zaplatit 15.000 kč za deinstalaci (samozřejmě také bez DPH, takže se jedná o ve finále o 18.000 kč !!!) - jiná možnost prý neexistuje. Že jsem si toho měl všimnout při podepisování smlouvy ??? Asi ano, ale důvěra v celkem velkou a známou firmu mě ukolébala... Bohužel mi teď nezbývá nic než počkat až vyprší smlouva a poté teprve přejít k Vaší konkurenci..
Ale zpět k tématu...

Mohu Vás ubezpečit, ža to, čemu vy říkáte výhodná cena opravdu výhodná cena není. Vaše konkurence nabízí poněkud rychlejší linku (512 kbps) téměř za stejnou cenu, za kterou vy nabízíte linku 64kbps s agregací 1:6. Měl jsem to štěstí si linku Vaší konkurence vyzkoušet a ne pouze jednou. Nebudu tady rozmazávat ping, který je pod 100ms, ale rychlost, která skutečně odpovídá 512 kbps a to i přes to, že je uváděna agregace 1:2 (že by ještě nebyla naplněna kapacita ?? to opravdu ne...). A co třeba Eurotel data express se stejnou cenou a rychlostí 256 kbps a výhodou mobility ???

Myslím, že by ČRa měly trošku jít s dobou, v dnešní době už začínají být rychlosti 64 či 128 kbps jaksi pasé... Myslím, že i Telecom si již toto uvědomil.
Je mi jasné, že bez agregace to asi zatím nejde, ale což to třeba zkusit s rychlostmi 256, 512 či 1024 kbps s agregací ???? Samozřemě by to muselo být za rozumnou cenu... Při takových rychlostech a stávajíích cenách by se již nedalo hovořit jako o "šíleně drahých" cenách. Nevěřím tomu, že by tento můj příspěvek cokoliv změnil, ale pevně doufám v to, že se k něčemu takovému, co jsem zde navrhoval ČRa dostane. Jenom doufám, že to bude brzy...

Dofám, že pochopíte, že se pod tímto příspěvkem nepodepíšu. Obávám se totiž, že bych mohl být přepojen ještě na podstatně "lepší" linku, což by mě už mohlo dohnat k úplnému šílenství.

Vaší reakci si však rád přečtu na tomto místě...

Přeji hezký den

Datum: 07.01.2005 14:27

S panem Zemanem jsme si celou situaci vyříkali, došlo k nedorozumění při uvedení služby, kterou ČRa ve Stříbře poskytují - v článku o službě BlueTone Angel nepadlo ani slůvko, vše bylo vztaženo ke službě Wireless. Rozhodně nešlo o záměr poškodit jméno Radiokomunikací, p. Zemanovi spíše vadilo vyjádření nespokojeného zákazníka o ceně za připojení...

Pavel Tóth

Re: ^^
Datum: 07.01.2005 14:51

Ještě jedno malé doplnění,

ani já nechci nijak poškozovat jméno společnosti ČRa a nejsem ani tím "nespokojeným zákazníkem" zmiňovaným v článku novin, který jsem ani nečetl. Po pravdě ještě donedávna jsem byl se službou InternetWireless vcelku spokojen. Bohužel, doba jde nezadržitelně kupředu.

Pěkný den

Autor: ruda (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2005 19:44

To jsou ale pekny nazory.
Mam už rok Bluetone 128 / 1:6 a beha mi to celkem zajimave.nekdy to primo leti a nekdy(dost casto) mi to jede pomalu hur jak modem... co k tomu dodat...... Cekat jestli se Blueton nepolepsi jestli zrychli a zlevni (hi hi), nebo vymyslet nejakou smycku a utect od nich (hi hi) nebo vyhrat nekde 15-20tis kc a vyplatit je

sad smiley

Ale podle zkusenousti s ruznyma typama pripojeni mam vsechno svoje mouchy..Treba kdyz nekdo, kdo na net dohlizi odjede na dovolenou, padne net a nema kdo restartovat server.....co mi je platny rychlejsi upload, kdyz 3 tydny jsem bez netu a platit musim stejne atd atd.....

Co z toho plyne:

pockat do konce smlouvy a pak si projit vsechny nabidky, protoze do ty doby bude jeste tolik druhu netu, ze nebudu vedet co ..

Datum: 08.01.2005 13:30

Jsem připojen od Bluetone ( Č Ra) a upsal jsem se na 2 roky a zatím pokud byl problém - vše se podařilo solidně a rychle vyřešit. Vítám konkurenci a v dnešní době rychlého nástupu nových technologií očekávám i v průběhu 2-leté smlouvy nějaké další zvýhodnění.
Je to logické a dnes již běžné že mám možnost nabídky a tak po uplynutí 2 let budu srovnávat a vybírat a věřím, že bude z čeho!
V době podpisu smlouvy jsem přecházel od TELECOMU připojení ISDN a tak jsem byl šťastný za tu cenu a služby - ale že se nám to nějak rychle mění??
Při porovnání cen u nás,v USA či jinde třeba v té Evropě kam směřujeme je na našem trhu ještě co dohánět jak kvalitou tak cenou!

Patočka

Jdi na stránku: Předchozí123456Následující
Aktuální stránka: 5 z 6

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.