Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Internet :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
O možnostech připojení k internetu na stříbrsku. Tipy na stránky, ... atd. 
Jdi na stránku: Předchozí123456Následující
Aktuální stránka: 4 z 6
Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: Jirka (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2004 15:53

U TGNet se platí za rychlost po ČR a do Zahraničí. To znamená že mají třeba 4MBit po ČR a do zahraničí třeba jen 1MBit (tohle je jen příklad).

Autor: informatoRR (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2004 01:30

BUdte radi za tgnet, kdo ma neco proti, at se informuje na telecomu, za kolik vam dotahnou 1 Mb. Akorat si malokdo uvedomuje, ze ten internet do sve site nejak musi dotahnout a to stoji taky nejaky prachy a ne malo. Pak je taky problem jak to platit, aby to vse probihalo legalne. Nejlepsi zpusob jak zacit, je se s nekym propojit a az je vic lidi, tak resit nejakej inet.

Datum: 08.08.2004 14:04

informatoRR: Já neman nic proti TGNetu.

Vyjádření fy. RadaComp
Autor: Jan Dauda (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2004 17:12

Připojení už šlape:

""Resime problemy. Jeden problem se stratovosti
paketu byl v rozsireni site a tim pribylo pravidel na paternim serveru a
TGnetu a obcas zahazoval pakety. Nejakou dobu trvalo nez jsme na to prisly a
bylo to vyreseno ze jsme traffic umistlili na nasi pater. Podle zprav se tim
tento problem vyresil.
Druhy problem byl obcasne vypadky routovani. Ten resime a snad jsme nasly
reseni, v soucasne dobe je routovani udelano staticky a v nedeli jsem prisel
na to ze jeden switch zcela nahodne generuje obrovsky provoz s arp pakety.
Tim zahltil celou paterni sit a doslo ke strate routovacich tabulek na vsech
nasich paternich serverch. Toto je v soucasne dobe opraveno, switch vymenen
a zkoumam provoz zda neni jeste nejaky problem. Nekdy v noci tento tyden
chci znovu zprovoznit dynamicke routovani. Staticke je pri teto velikosti
site naprosto nevyhovujici a nelze v nem udelat jeji zalohovani.
Omlouvam se a doufam ze dalsi vypadky budou mit na svedomi jen prace na
rekonfiguraci a elektrary, tem se bohuzel neda zabranit.
Rada""

To je, Co?

Re: Vyjádření fy. RadaComp
Datum: 09.08.2004 18:55

Pravda je že od 8.srpna to chodí dobře.

Datum: 09.08.2004 18:56

Tím myslím u Rady.

Autor: S.S. (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2004 20:32

Teda klobouk dolů před těma ženskejma, co to dokázaly dát do pořádku.
( Nebo že by Rada, event. pan Dauda tápali ohledně pravopisu ?)
Ale i tak to beru, každej holt jsme dobrej na něco jinýho, hlavně že
net už zase funguje.

Autor: Fanda (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2004 11:30

Ing. Rada má svůj osobitý styl češtiny. Není to poprvé, co nám takhle "hezky" něco napsal. Je to další důkaz, že mít titul před jménem neznamená vůbec nic. :-(

Autor: z.hofbauer (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2004 00:17

započal jsem jednání s firmou inet home a následně s Sloane park property trust a.s. a vypadá to nadějně, pro vaši info paušál bez omezení dat a času s agregací 1:5

START 128kbps 399,-
BASIC 192kbps 449,-
KLASIK 256kbps 799,-
PROFI 512kbps 1249,-

ceny včetně daně

ještě se musí dohodnout ceny instalací, poplatky za přípojné body, smlouvy o pronájmu atd., ale začíná se to rýsovat

předpoklad je zatím Stříbro, v dohledné době Těchlovice, snad i Kšice, Kladruby a Záchlumí, uvidíme

co vy na to?

vlastnictví wifi
Datum: 11.08.2004 00:46

když už jsem tady, ještě dotaz na vás jako na koncové uživatele internetu, co je pro lidi toužící mít doma net přijatelnější (doufám, že se správně vyjádřím)

1) zařízení si koupit do osobního vlastnictví, počínaje anténou, přes kabel a konektor a konče wifinou (větší náklady při pořízení netu domů, ale možnost kdykoli přejít k jinému poskytovateli) - neplatí se instalace, stačí jen po telefonu sdělit IP adresu, klíč pro šifrování a zpět zase nadiktovat MAC adresu - starám se tak sám o své, aby mi to doma chodilo, v případě servisního zásahu firmy zaplatit za poskytnutý servis

2) zaplatit firmě plnou cenu instalovaného zařízení, plus poplatek za instalaci, servis dělá firma, pokud je závada na jejím zařízení zdarma

no snad to stačí takhle, dík za odpovědi

Re: vlastnictví wifi
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2004 10:59

Koukám, že se ve Stříbře rozjíždí minimálně dvě aktivity ohledně bezdrátového připojení k internetu. Co takhle uspořádat nějakou schůzku zainteresovaných lidí a najít nějaký společný postup?

To z.hofbauer: Osobně jsem pro koupení zařízení do osobního vlastnictví. Instalaci a podporu bych nechal jako volitelné služby. Kdo si na to netroufne, tak si připlatí za práci odborníka.

Tomáš Möller

Datum: 11.08.2004 11:10

nazdar Tomáši, no tak hele bydlíme kus od sebe, tak neni problém si někde dát spicha a zajít na kafe, vzhledem k tomu, že již delší dobu marodim s nohou, tak mam čas kdykoli, jen dnes odpoledne čekam právě návštěvu od home netu, tak potom by to i šlo, aspoň bys věděl zprávy z první ruky, případně kdybys chtěl být u jednání osobně, není problém, stačí cinknout 777 164 031

Autor: (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2004 14:57

jo takže od 1.7 je snížení cen za net Bluetone agregace 1:6 a 64 kbit/s 750Kč/měs tzn.941 Kč včetně DPH tak alespoň něco . Zatím spokojenost
1:6 128kbit/s je 850 Kč/měs taky dobrý né??..

Datum: 11.08.2004 16:20

Ahoj Zdeňku,
díky za nabídku. Sice se o tyhle aktivity zajímám, ale bohužel mi na ně nějak nezbývá čas.:-( Každopádně pokud budeš (budete) potřebovat s něčím pomoct, můžeš se klidně ozvat. Udělám, co bude v mých silách.
Určitě i ostatní současní (i budoucí) uživatelé internetu ve Stříbře budou rádi, když nás budeš informovat o průběhu dalších jednání, a pokud se Ti nechce psát sem do fóra, tak mi to pošli do mailu a já se z toho pokusím udělat nějaký článek.
Díky a držím palce!

P.S.: Už dávno nebydlíme blízko sebe :-D

Datum: 11.08.2004 18:20

nazdar Tome, tak jsem asi ustřelil s tim bydlištěm, sice zatim ještě na Palackého, ale v brzké době Na vinici, to je fuk

takže dnes jsem tu měl jednání až do 16,00 hodin a s největší pravděpodobností to vypadá na podpis smluv, detaily se vyřeší v brzké době a prakticky nic nebrání v cestě dát Stříbru dalšího připojovatele

dobré je, že pokud už člověk doma nějaké to wifi zařízení má, tak jsem dohodnul, že instalační poplatek bude nulový, případně pokud si to někdo domů sám pořídí a nainstaluje, tak taky

další výhody jsou takové, že pokud dotáhne někdo, kdo už je připojen další lidi do sítě (přesný počet není stanoven zatím), zvedne se mu rychlost připojení za stejnou cenu

případně pokud u někoho bude zřízen připojovací bod, má net zdarma, jen poskytne střechu, přístup a elektriku (nemáš někoho na Brožíkovce?)

další výhody jako servis, stabilita linek apod. není třeba zdůrazňovat, to se projeví až časem, ale firmy, které za tím stojí nejsou nic malého, co se týče zkušeností, technologie a kapitálu

no asi zatim v kostce vše, budu informovat o každém dalším kroku, čus

Datum: 11.08.2004 22:45

Tak to jsou samé dobré zprávy!

Hele lidi! Nechcete někdo připojit k Internetu? Sháním zájemce, abych měl super rychlost za málo peněz. smiling smiley)

Autor: Jan Dauda (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2004 06:55

Je to strasne good, ale vadi mi na tom 1 vec. Agregace!
Totiz kdyz chce clovek stahovat, nepotrebuje nejaky brzdily na jeho kanalu. A kdyz nekdo hraje hry, a nekdo na tom jeho kanalu treba otevre IE a prohlizi stranky, tak to taky pekne na..re. Viz muj bracha. Mame doma sit 2 PC na 192 kbit a kdyz on hraje a ja jdu na stribro.net, skouknout co se deje, tak hned nadava.

Tot vse.
Jeste hodinu a jdu pro vyplatu. PaPa

Jan Dauda

Datum: 12.08.2004 10:11

Myslím, že když je firma tak přístupná, nebude určitě problém dohodnout se na vyhrazený lince.

A víš, že když zabereš první výplatu, měl bys pozvat všechny známý na pivo? :-D

Datum: 12.08.2004 10:23

samozřejmě vyhrazené linky je taé možno poskytnou, ale je třeba počítat s tou agragací, takže linka vyhrazená pak vyjde 5 x dráž než ta linka s agregací, smůla

ale podařilo se mi vyboxovat jednu věc, bude to třeba zajíma t lidi v papouškově, příklad třeba 3 lidi, dají prachy dohromady, koupí si APčko, k tomu si natáhnou UTPčka, kabel, anténu a rozběhají si to, já jim pouze dam IP adresy a jedou, žádná instalace, žádný poplatek, prostě nic, jen si zaplatí dle svého tarifu měsíční poušál, náklady se pak rozdělí na ně samotné, podle toho kolik lidí, tolik dělení

hele Tomáši, jak vidim, taky se hrabeš do netu a připojování, co takhle si sednout někde v klidu a popovídat si, aby nedošlo ke střetu zájmů a vzájemně si nelezli na nervy, sdílený kmitočty nenafoukneš a proč si přidělávat vrásky, jsem přístupnej jakékoli dohodě a co si tak pamatuju a znam tě, tak jsi taky rozumnej člověk, tak co?

Datum: 12.08.2004 11:07

Nikoho nepřipojuju, a tak nikomu nelezu na nervy. :-)
Ale to už jsme si vyřikali po telefonu, že jo? B-)

Jdi na stránku: Předchozí123456Následující
Aktuální stránka: 4 z 6

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.