Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Internet :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
O možnostech připojení k internetu na stříbrsku. Tipy na stránky, ... atd. 
Jdi na stránku: 123456Následující
Aktuální stránka: 1 z 6
Internet ve Stříbře - novinky
Autor: Jan Dauda (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2003 00:36

Vzhledem k mému zájmu o internet v našem městě bych chtěl poprosit všechny, kteří mají zkušenosti s připojením,
ať už přes RADA Computers, BlueTone.cz nebo Maivu, ať napíší své zkušenosti, nebo ať mi je pošlou mailem. Brzy se dozvíte proč.

Předem děkuji!

BlueTone?
Datum: 19.11.2003 18:31

Tak jsem tu zase. Musím se na to zeptat.
Už máte někdo doma BlueTone připojení?

Prosím ozvěte se v tomto foru nebo mi napište na e-mail.
Děkuji, Jan Dauda

Bluetone
Autor: nedbi (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2003 12:12

Až ho budu mít, dám Ti vědět. Můžeš se i přijít podívat.

Re: Bluetone
Autor: xpepa (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2003 18:18

ja se pridu taky podivat smiling smiley ale jestli budes mit hezci antenku tak ... smiling smiley)

Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: Kokotisko (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2003 21:34

Bluetone 64+ (1:3) 1150 bez DPH

Téměř pořád rychlost 64 kbps (což odpovídá reálu při stahování 7-12 kbps - v průměru to stahuje tak 7,5 - 8 kbps)
Ping na hrací servery (Gamezoce.cz...) OK - 32ms, chvílema kolísá (málokdy) = v pohodě hratelný...

Přijď
Datum: 28.11.2003 18:14

Tak se můžeš přijít podívat na anténu.
Bluetone 64 Limit (1:6) 950 bez DPH
Téměř pořád rychlost 64 kbps (v průměru to stahuje tak 7,5 - 8 kbps)
Ping na hrací servery (Gamezoce.cz...) OK - 32ms, chvílema kolísá (málokdy) = v pohodě hratelný...

Autor: Reno (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2003 15:07

Heh. Docela se divím, že si ještě teďka necháte zařizovat inet přes bezdrát. V téhle době je už fakt lepší počkat a nechat si rovnou udělat to ADSLko. Bavil jsem se s jedním týpkem od Maivy a on říkal, že jakmile tady bude moc velkej počet zájemců o net, tak si budete krást kanály - každý musí být napojen na svým kanálu. Takže se potom může stát, že když bude napíchnutej i váš soused, tak vy se na net nedostanete. Je sice pravda, že ADSLko tu zatím ještě není, ale mám potvrzenou informaci, že se to TELECOM chystá zapojit v Lednu 04. Otázka je, jestli to splní... Je to hodně závislý na počtu žadatelů - kdyby se nás sebralo třebas 100 a šli přímo na nějakou pobočku TELECOMu, tak by to začali podle mě hrotit a zařizovat rychlejš...

Autor: (IP zapsáno)
Datum: 01.12.2003 20:27

Není pravda, že každý musí komunikovat na svém kanálu. Pravdou je, že každý přístupový bod může "uspokojit" jen určité množství klientů. Pak se musí zprovoznit další přístupový bod, který umožní připojení dalších lidí a podle toho, kde je umístěn, musí komunikovat na jiném kanálu nebo taky ne. Samozřejmě, pokud je více poskytovatelů ve stejném místě, musí jejich přístupové body komunikovat na jiných frekvencích. Takže do jisté míry máte se zaplněním pásma pravdu, ale týká se to spíše větších měst než je Stříbro.
A co se týká ADSL. Já osobně bych se pro tuto linku, za stávajících podmínek Telecomu, pro ni nerozhodl. Je to drahé, rychlost nespolehlivá (často se blíží obyčejnému modemu), limitovaný přenos dat 10GB za měsíc a navíc ve Stříbře neexistuje. A až bude existovat, tak můžeme diskutovat o výhodách a nevýhodách.

Datum: 02.12.2003 10:01

Mám Bluetone a zatím spokojenost s rychlostí a cenou a bez omezení času a přenes. dat!! Mám už dost těch monopolních manýrů ze strany TELECOMU a nacpal jsem jim už tolik peněz, že v budoucnu budu partnera vilit určitě z jiných řad.

For Reno: Internet ve Stříbře
Datum: 04.12.2003 17:36

Proč Jsi tuto informaci nezveřejnil dříve? Vždy se najdou chytrolínové chodící s křížkem po funuse (i když je fakt, že na thema ADSL tu už info proběhlo). Já jsem zatím se svojí volbou spokojený. Mám podobný názor jako Lípa.

Datum: 21.12.2003 10:23

Jsem připojen k internetu přes Radacomp a jsem spokojený,rychlost nekolísá.A navíc anténa dosáhne z Vinice na náměstí kde je přístupový bod.

Re: Přijď
Datum: 21.12.2003 10:59

Bluetone 64 Limit (1:6) 950 bez DPH
Téměř pořád rychlost 64 kbps (v průměru to stahuje tak 7,5 -8 kbps)

Tak to je docela drahé! U Rady mám 144kbps za 1000 bez DPH a stahuju 24 kilo/s.nonstop! Co je lepší????Nikdy mi to naspadlo a to tahám jako drak.Rada kvůli zvýšení DPH od nového roku zvedl také přístupovou rychlost aby uspokojil spokojené zákazníky jako jsem třeba já.Jo a ještě k tomu mám antenu na Vinici a jsem připojen na náměstí k přístupovému bodu,bál jsem se že to bude padat na takovou dálku a máká to fakt na 100%.Klidně se přijdtě podívat na kvalitní a bezkonkurenční připojení k netu.

Datum: 23.12.2003 18:29

Je třeba říci že jedna věc jsou data na letáku tzn. minimální zaručená rychlost a druhá věc je realita - musím přiznat, že mi to fachčí taky jako drak a rychlost se jako na silnicích nedodržuje, ale překračuje - tak zatím spokojenost. Každopádně se vzrůstající konkurencí se bude i cena a nabídka více přibližovat požadavkům a možnostem nás uživatelů!!
Hurá !!!! a tak si s úsměvem zavzpomínám na služby TELECOMU ...... no ale vlastně mám trochu husí kůži!!! Monopol je monopol..

Datum: 23.12.2003 22:08

Ale Lípo,
BlueTone je taky MONOPOL.

Datum: 25.12.2003 11:32

No nevím - ještě před 2 rokama - pokud jsem chtěl připojit net, tak jsem měl možnost jedině prostř. TELECOMU. Dnes je tu BLuetone, Rada........ a mám možnost si vybrat- tak tomu nějak nerozumím, kde že je ten monopol??

Datum: 25.12.2003 14:09

BlueTone je monopol, jelikož je to označení služby, která patří pod firmu ČRa.

Datum: 26.12.2003 20:11

???????????jo aha---- tak to nemám co bych dodal. Já myslel jako monopolní postavení a monopolní chování. Tak teď už tomu rozumím a mlčím ???????????

Datum: 27.12.2003 09:16

Necham toho, protže ten monopol myslim jinak než ty. Ju?

Ale ale...
Autor: Kokotisko (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2003 23:45

nějak se mi nepozdává výrok "Kapaciťáka" o jeho připojení...
Pokud má NEUSTÁLE rychlost down.. 24 kbps, odpovídalo by to spíše 192kbit lince (a ne 144 jak píše, ostatně tu jsem v nabídce RC nenašel) - ta 192kb lajna je ale u Rada comps. za 4300 Czk... Nějak se mi to nepozdává...
Byl bych docela rád, kdyby mi to bylo vysvětleno.... Jakejpak tarif to vlastně máte ??

za 1000Czk jsem našel jenom jedno na stránkách RC, a to je cituji:

2) Večerní vyhrazená linka o rychlosti 32/128 kbit/s. Zde je umožněn přístup na Internet i v denních hodinách, ale rychlostí 32 kbit/s a večer je 128 kbit/s. Cena za tuto službu je 1000,- Kč bez DPH za měsíc.

Díky předem za vysvětlení...

Re: Ale ale...
Datum: 28.12.2003 00:42

www.ceskasit.cz

Společnost RADAComp uvedla do provozu svůj nový server, kde je aktuální ceník, který obsahuje aktuální ceny a rychlosti. Také se tam píše, jako na minulých stránkách, že na přání zákázníka lze sestavit i jiné tarify.

Respektive, vysvětlím toto. Já jsem si objednával tarif 32/128, za který jsem platil 1000,- (1050,- s DPH). Ale od začátku prosince nám společnost dala jakýsi dárek, jelikož od 1.1.2004 se zvedá DPH ze současných 5% na ukrutných 22%. RADAcomp přidal přímo na našem tarifu, tzn. mám 48/144 a ještě dodává, že na jaře, kdy spol. RADAcomp bude upgradovat zařízení přijde další zrychlení bez navýšení cen. Od ledna budu sice platit 1220,- s DPH, ale mám vyšší rychlost a ještě se mohu těšit na další nárůst.

Vpřípadě nezvládnutí cenového zatížení 1220,- mohu přejít na tarif 32/72 který mě vyjde na 600,- (732,- s DPH) a nebudu tedy využívat takové rychlosti ale pořád budu NON-STOP připojen.

A myslím že nejnižší tarif u BlueTone.cz je za 950,- (997,50 s DPH 5%) to ovšem stoupne na 22%, kdy bude cena (pokud nechystá BlueTone překvapení) 1159,- s DPH 22%. A navíc společnost RADAcomp již zrušila sdílené linky ale BlueTone je pořád 1:6.

Ještě jste na pochybách mezi RADAcomp a BlueTone?

Vtomto příspěvku mohou být chyby. Za ty se omlouvám. Čerpal jsem pouze z www.ceskasit.cz a www.bluetone.cz a z vlastní zkušenosti.

Jan Dauda

Jdi na stránku: 123456Následující
Aktuální stránka: 1 z 6

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.