Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Internet :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
O možnostech připojení k internetu na stříbrsku. Tipy na stránky, ... atd. 
ADSL ve Stříbře
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2005 19:14

Dnes 2.4.05 mi bylo spuštěno po několika odkladech (původně mělo být 1.3.05) ADSL ve Stříbře. Zasílám údaje o rychlosti připojení. Hezký den.

Rychlost vašeho internetu:
Rychlost stahování dat:
106.5 KB/sec
Rychlost připojení k Internetu:
851.8 Kbps
Rychlost odezvy (PING):
min: 23,121 ms, max: 23,463 ms, průměr: 23,284 ms

Re: ADSL ve Stříbře
Autor: z.hofbauer (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2005 01:38

moc hezký, kam ty pingy posíláš? a konečně jaká je cena za tuhle službu, instalace a provoz?

Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2005 14:41

Test rychlosti připojení k Internetu je možné najít na serveru DSL.cz pod názvem Speedmeter.

Datum: 04.04.2005 01:29

to já samozřejmě vím kde najít měření na DSLku, já jen, jestli to posílá ty pingy na server telecomu či právě na DSL, co se týče vlastních hodnot, je to velice slušné, no kabel je kabel, proti tomu se nedá nic namítat
co to ale stojí by mne zajímalo, protože taková rychlost je docela nářez, zvláště pokud to člověk srovná s vytáčeným připojením přes klasický telefonní modem, to by asi člověk zcvoknul, když by jeden den měl klasiku a druhý den ADSL v tomhle provedení :-)

Datum: 04.04.2005 09:22

Test jsem dělal na serveru DSL.cz. Co se týče ceny, tak jde o Internet Express Optimal za 799 měsíčně bez DPH s agregací 1:50. Cena instalace je v akci do 17.4.05 a tak je za 1 Kč a 12-tý měsíc provozu je taky za 1 Kč.

Zdeněk

Datum: 04.04.2005 22:34

Nazdar jmenovče, díky moc za info, ta cena instalace je fajnová a ten 12tý měsíc taky, ovšem co mne ukrutně zaráží je ta agregace, to je šílený číslo, je mi jasný, že na začátku to bude frčet, ale co pak, dokážeš si představit agregaci 1:50, já ne, když si to spočteš, tak děleno padesáti...... no nevim, ale pokud jsi spokojen, není co namítat, je to jedině dobře a čím víc zkušeností s různými připojeními od různých firem a čím víc příspěvků tu bude uveřejněno, tím budou mít lidi dostatek informací, aby si mohli vybírat a konkurence se bude muset otáčet, aby srovnala krok a ceny, děkuju za odpověď a přeju mnoho stažených MB a radost z rychlého připojení

Datum: 05.04.2005 06:17

Cau lidi,

799,- bez DPH za IEOptimal + 279,- bez DPH za paušál k volání, to je cca. 1282,- s DPH.
Pro mě dost vysoká měsíční částka, samozřejmě rychlost dost dobrá.
Ale proti gustu ....

Pišta

Datum: 05.04.2005 07:43

Ahoj,

agregace je samozřejmě vysoká, ale doufám, že to nebude mít tak drastický vliv, protože než jsem si ADSL objednat, tak jsem pročítal všemožná fóra a zjišťoval informace. A podle dlouhodobého měření neklesá reálná rychlost připojení pod 60% objednané rychlosti. U mě je to 1024/256. A co se týče ceny, tak je pravda co uvádí Štefan Bárta. Cena 799 Kč je za internet a je třeba ještě hlasový program, tak se to ve finále vyšplhá něco přes 1000 Kč za měsíc s DPH.

Zdeněk

Autor: Tjunikov (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2005 06:49

Osobně o tom neuvaľuji, ale zajímalo by mne bliľąí vysvětlení tohoto pojmu (okopírováno ze stránek Telecomu k danému cenovému programu):

"neomezený objem přenosu dat (uplatněním Fair User Policy)"

To budou nějaká "neomezená" data alá telecom? (třeba po 3 GB ryhlost modemu?)
Já nejsem ľádný "stahovač" ale jediným limitem by měla být zaplacená rychlost. Drát je sice drát - to je bez debat, ale Telecom je holt Telecom - to je taky bez debat :-)

Autor: bkv (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2005 23:47

[www.telecom.cz]

zajímavá je taky poznámka u parametrů služby:

* U služby Internet Expres Optimal je 1024/256 kbit/s maximální dosažitelná rychlost. V některých individuálních případech nemusí být tento parametr vždy z technických důvodů dodržen a může být nahrazen rychlostí 512/128 kbit/s.

Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2005 11:01

Doporučuji pro seznámení nejen s ADSL prostudovat stránky [broadband.lupa.cz], kde je uvedeno vše důležité.
Každopádně existují i jiní poskytovatelé *DSL připojení a někteří z nich poskytují připojení OPRAVDU bez omezení (např.: GTS nebo Tiscali).

Tomáš Möller

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.