Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Internet :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
O možnostech připojení k internetu na stříbrsku. Tipy na stránky, ... atd. 
Nová možnost připojení - Eurotel Data Expres
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2005 17:45

Z tiskové zprávy Eurotelu:

Praha, 29. prosince 2004 - Společnost Eurotel Praha, spol. s r. o., spustila během měsíce prosince do provozu 40 nových CDMA základnových stanic, které posílily kapacitu a pokrytí radiovým signálem pro přístup k službě vysokorychlostního mobilního internetu Eurotel Data Expres v dalších místech se silným provozem. Celkově je nyní v provozu 224 CDMA základnových stanic.

Více informací na [www.eurotel.cz].

Mapku pokrytí najdete zde. - Stříbro pokryto!

Ceny:
Eurotel Data Speed Nonstop 256 256/64: 699 Kč (831,81 vč. DPH)
Eurotel Data Speed Nonstop 512 512/128: 799 Kč (950,81 Kč vč. DPH)
Eurotel Data Speed Nonstop 1024 1024/256: 799 Kč (950,81 Kč vč. DPH)
Aktivační poplatek - 1 Kč (1,19 Kč vč. DPH)

Modemy:
Eurotel nabízí dva typy modemů pro provoz služby Eurotel Data Speed.(Koupě modemu od Eurotelu není podmínkou pro spuštění služby).
Speed touch 510i za 3597 Kč vč. DPH (s jedním ethernetovým portem)
Speed touch 510i 4 x Ethernet 3968 vč. DPH (se čtyřmi ethernetovými porty)

Re: Nová možnost připojení - Eurotel Data Expres
Autor: Yarpen (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2005 20:13

Problém je ale v tom, že Eurotel Data Expres jaksi potírá sítě P2P značně utnutým bitratem, takže je to pro mnohé z nás služba k ničemu....
škoda.....

CDMA
Autor: Tjunikov (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2005 13:07

Tak máme ve Stříbře i CDMA - viz mapa pokrytí Eurotelu. BTS údajně na Soběslavově ul., podle mne spíš na paneláku na sídl.míru, což je asi totéž.
Připojení jsem nezkoušel, nemám jak a modem si za ty prachy půjčovat nebudu. Dávám pouze jako info pro ty, co nemají jinou možnost připojení. Konečně se to tady taky trochu rozjelo. Až přijde (prý v únoru - ale to už tady bylo před rokem) Telecom s ADSL, tak už asi nebude mít koho připojit - osobně bych mu to přál z celého srdce :-)

Autor: z.hofbauer (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2005 02:30

Nebuď škodolibej, každá firma to myslí dobře, jen některá přijde dřív, některá pozdějí, někdo má takové ceny a služby, někdo zase jiné, je to jen a jen na zákazníkovi samotném, čemu dá přednost a co si vybere, já bych žádnou službu nezatracoval, máš možnost srovnání jak cen, tak služeb, tak spolehlivosti a uvědom si, že nikdo nemá dokonalé pokrytí a třeba ten jeden jedinej člověk, třeba dole u řeky nikam nevidí na wifi, nemá signál na CDMA a právě ten si vybere ADSL

konkurence je dobrá a zdravá, nutí firmy poskytovat levněji, rychleji, kvalitněji, zákazník na tom může jedině vydělat

Autor: Tjunikov (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2005 10:05

Já ADSL vůbec nezatracuju, dokonce jsem názoru že kabel (a kor optický:-)) je kabel a tomu se nic nevyrovná, jenže to ADSL tady mělo být už dávno a s poněkud jinými možnostmi. To co z toho udělal Telecom je paskvil (i když alepoň použitenost z hlediska rychlosti se prý již zlepšila). Stačí se podívat po ostatních státech v Evropě. Tento stav je jednoznačně vinou Telecomu, protože tomu nikdy o rozvoj internetu nešlo, naopak se jej snažil úspěšně sabotovat. Nejraději by dál dojil zákazníky na hlasových službách. Je to pěkná pakáž ten jejich managment (a to jsem u nich kdysi dělal :-)).
Proto jim přeju, aby se jim teď ten jejich přístup vrátil i s úroky a každou jejich konkurenci vítám. A přesto, že jsem příznivec připojení přes kabel, telefon si kvůli jejich ADSL znovu zřizovat nebudu.

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.