Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Stříbro.net

Dnes je 27. 11. 2020     Svátek slaví Xenie, zítra René Přidat k oblíbeným stránkám Rozšířené
Hlavní menu

Webmail stribro.net

Ukázka z fotogalerie
slavnosti města Stříbra 2008 I. - 4
pátek
zobrazení: 3380
známka: 0

Nejnovější komentáře
 • <strong><a href="http://www.fake-watches.xyz/de/"&g t;Replik . . . (Najdi 100 rozdílů, aneb nedělá z nás někdo blbce?)
 • <strong><a href="http://www.christianlouboutins.top/de/& quot;> . . . (Zajistí pouliční kamery bezpečí? Nikoliv.)
 • robes de mariage en ligne meilleurs designs de robes de mariĂ©e <strong>&l . . . (Zastupitelé proti občanům - reportáž v ČT)
 • <strong><a href="http://www.jfwatch.co/fr/">RĂ©p liques de . . . (Zpátky na STROM)

 • Syndikace obsahu
  RSS ATOM

  Počet zobrazených článků: 12 (z celkem 12 nalezených)

  Tajemství vína (12. část)
  (Oto Tesař, Gastronomie, 03.11.2003)
  V poslední době se stále více rozrůstá nabídka na trhu s vínem a stále častěji se dostáváme do situací,kdy se setkáváme s různými speciálními označeními na láhvích s vínem,tedy na etiketách neboli adjustaci.

  Tajemství vína (11. část)
  (Oto Tesař, Gastronomie, 27.10.2003)
  V této malé rubrice o vínech jsme se již dověděli mnohé o vínech stolních, jakostních odrůdových, ale i přívlastkových. Existuje však i další skupina vín u nás zatím ne příliš známá, která se nazývá vína dezertní. I tato skupina má však své příznivce a těch v poslední době přibývá.

  Tajemství vína (10. část)
  (Oto Tesař, Gastronomie, 20.10.2003)
  Dnes Vás nechám trošku hádat. Čím se nejlépe osvěžíme při krásném voňavém letním večeru? Čím překvapíme na schůzce ženu,která není ještě úplně rozhodnuta? Čím budeme „bouchat“ na párty při oslavě narozenin?
    Uhádli jste správně, dnes se něco dozvíme o bublinkách, šampusu, šampáňu, sektu, což jsou názvy, které běžně používáme pro šumivá vína.

  Tajemství vína (9. část)
  (Oto Tesař, Gastronomie, 13.10.2003)
  V tomto díle budeme pokračovat ve snaze nalézt optimální spojení vína a jídla. Již jsme si vysvětlili vlivy různosti našich odrůd vinné révy na výběr vhodných vín k určitým pokrmům.Víme tedy, že v našich klimatických a půdních podmínkách vyzrávají vína v různých kvalitách a ročníky se velmi liší, proto je takzvaný ideotyp vína velmi těžce zjistitelný pouze dle adjustace té které láhve. I přesto však lze nalézt spojení našich tuzemských vín s jídly a vytvořit přímo koncerty chutí.

  Tajemství vína (8.část)
  (Oto Tesař, Gastronomie, 06.10.2003)
  V minulém díle našeho povídání o víně jsme si vysvětlili vlivy vína na lidský organismus a jeho spojitost s přijímáním potravy, tedy gastronomií. Je tedy zřejmé, že víno je pro lidský organismus prospěšné, a proto se v dnešním díle konečně dostáváme k tomu, co nás jako konzumenty zajímá nejvíce, a to je spojení vína a jídla.

  Tajemství vína (7. část)
  (Oto Tesař, Gastronomie, 29.09.2003)
  Jedno z témat o kterých se ve vztahu k vínu v poslední době velmi hovoří, je otázka, zdali je vlastně pití vína zdravé nebo škodlivé, případně nakolik může pomoci při léčení různých chorob. Nejoblíbenější klišé je „legenda“, že vůbec nejzdravější na všechno je červené víno jako takové.

  Tajemství vína (6. část)
  (Oto Tesař, Gastronomie, 22.09.2003)
  Milý přátelé vína, tento díl našeho poznávání vína jsem původně hodlal věnovat hodnocení vín a svým způsobem tak i učiním. Ale slovy někoho, kdo nás, bohužel, již opustil, někoho kdo vínem žil celý život, vínu se celý život kořil a také vínu rozuměl jako málo kdo. Tím někým byl pan Miroslav Horníček.

  Tajemství vína (5. část)
  (Oto Tesař, Gastronomie, 15.09.2003)
  Je pravdou, že příliš teorie není vždy to pravé. Proto se podíváme na praktické dotazy Vás, mých zákazníků, tak jak se ptáte přímo ve sklepě při nákupu. Neboť k nákupu vína patří jak degustování neboli ochutnávání, tak i mluvení o víně a vinařství.

  Tajemství vína (4.část)
  (Oto Tesař, Gastronomie, 08.09.2003)
  V minulých článcích jsme se již dověděli základy o tom co je víno, jak se dělí, kterak ho nejlépe nakupovat, jak vybírat víno jako dárek a teď tedy přichází vhodná doba také na to, jak s vínem nakládat a jak ho uchovat v minimálně té kvalitě v jaké jsme ho obdrželi. Případně tuto kvalitu tzv. zráním na láhvi ještě zvýšili. A to jak delší dobu, tak i jen velmi krátce.

  Tajemství vína (3.část)
  (Oto Tesař, Gastronomie, 01.09.2003)
  V tomto díle bychom začali porovnávat a poznávat to co je na láhvi vína nejvíce vidět a to je etiketa neboli adjustace. To co by měla etiketa sdělovat přesně vymezuje vinařský zákon. Jedná se především o rozlišení jedná-li se o víno révové nebo jiné.

  Tajemství vína (2. část)
  (Oto Tesař, Gastronomie, 25.08.2003)
  Milí přátele dobrého vína,
  pomalu se blížíme ke konci horkého léta. Léta, které pamatuje jen málokdo z nás. V médiích se mluví přímo o tropických teplotách. Ale jak to souvisí s vínem, ptáte se? Řekl bych, že tyto změny klimatu, ať už k nim dochází z jakýchkoliv důvodů, sebou nesou další změny.

  Tajemství vína (1. část)
  (Oto Tesař, Gastronomie, 18.08.2003)
  Dnes se poprvé setkáváme s novou rubrikou o víně. Chtěl bych Vám formou článku každý týden tento nejstarší nápoj vyrobený lidskou rukou přiblížit a pomoci najít k k němu cestu. A to jak těm kteří víno již pijí, tak i těm kteří půvab vína dosud neodhalili.

  Čtenář

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!
  Info o registraci


  Novinky na Stříbro.net
  04.12.2011: Nové mapy
  Dnes byly zprovozněny nové mapy. Zobrazit lze jak klasickou, tak i leteckou nebo turistickou mapu. K dispozici je i zobrazení turistických tras a cyklotras.

  17.05.2011: Nefunkční kamera
  Omlouváme se za nefunkčnost webkamery v Benešově ul. Zjišťujeme důvody, proč nefunguje.

  03.01.2011: Nová webkamera
  Stříbrské webkamery byly rozšířeny o on-line pohled na pěší zónu v Benešově ulici.


  Nejnovější inzeráty
  Nejsou žádné inzeráty.

  Kalendář
  <<  Listopad  >>
  PoÚtStČtSoNe
         1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30       

  Aktuální kurzy
  Ubytování Pelhřimov.

  Za obsah článku plně zodpovídá jeho autor a jeho názor nevyjadřuje postoj provozovatele. Převzetí materiálů je možné pouze se souhlasem autora.
  Tyto stránky provozuje občanské sdružení Stříbrští občané městu IČ: 26633345 a jsou vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

  NAVRCHOLU.cz

  Pokud naleznete jakoukoliv chybu, dejte nám, prosím, vědět zde.
  optimalizace PageRank.cz