Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Stříbro.net

Dnes je 29. 05. 2023     Svátek slaví Maxim, zítra Ferdinand Přidat k oblíbeným stránkám Rozšířené
Hlavní menu

Webmail stribro.net

Ukázka z fotogalerie
Volejbal 2009 - 1
Vánoční volejbalový turnaj 2009
zobrazení: 4657
známka: 1.00

Nejnovější komentáře
 • You have put great unique views in this content. banksto wn speech therapy (Mnoho povyku pro nic )
 • A lot of of what you claim happens to be surprisingly accurate and it makes me w . . . (Mnoho povyku pro nic )
 • A lot of of what you claim happens to be surprisingly accurate and it makes me w . . . (Mnoho povyku pro nic )
 • hbBNwJkvGXpZq (Zpátky na STROM)

 • Syndikace obsahu
  RSS ATOM

  Počet zobrazených článků: 39 (z celkem 39 nalezených)

  Proč nás naši zastupitelé neslyší?
  (Hana Štollová, Život ve městě, 14.06.2012)
  Město Stříbro žije od dubna obavami z výstavby tzv. výrobny alternativní el. energie. Za tímto názvem není nic jiného než plazmová zplyňovna odpadu. Záměr na její výstavbu přijalo zastupitelstvo města 2.4., a to poté, co bylo před několika dny smeteno ze stolu v sousední obci. Díky panu Strankmüllerovi, řediteli firmy Ekodepon, zastupiteli města Stříbra a členu rady v jedné osobě nám mnoha občanům “zhořkla káva“, jak se říká.

  Petice proti záměru výstavby
  (o.s. Stříbrští občané městu, Život ve městě, 23.05.2012)
  Dnes nám do rukou doputovala Petice, jejíž úkolem je posbírat co nejvíce podpisů občanů Stříbra, kteří nesouhlasí se záměrem výstavby takzvané výrobny elektrické energie neboli plazmové spalovny komunálního odpadu v areálu bývalých kasáren.

  Zastupitelé ve Stříbře řekli ano novému zařízení na spalování odpadů. Občanů se na názor nezeptali.
  (Redakce, Život ve městě, 25.04.2012)
  Poté, co firma Energocentrum Černošín neuspěla kvůli odporu občanů se záměrem stavby zařízení na plazmové zplyňování komunálního odpadu v Černošíně, obratem to zkusila v nedalekém Stříbře.
  A zdejší zastupitelé jí vyšli vstříc. Na začátku dubna schválilo zastupitelstvo města Stříbra záměr jmenované firmy na stavbu zařízení pro likvidaci odpadů a výrobu energie v areálu bývalých kasáren. Místní obyvatelé neměli šanci se vyjádřit a mnozí z nich ani nevědí, že se podobná stavba v jejich městě chystá. Své výhrady už dalo najevo místní občanské sdružení Stříbrští občané městu (STROM).

  Větrníky ve Stříbře ano či ne?
  (Petr Patočka, Život ve městě, 10.11.2008)
  Vzhledem k tomu, že se otázka výstavby větrných elektráren v okolí Stříbra stává velice aktuální (občany čeká vyhlášení referenda zda větrníky ano či ne) je třeba širokou veřejnost maximálně informovat o důležitosti účasti v referendu a podat maximum informací, které ulehčí jejich rozhodnutí při hlasování.

  Stop větrným elektrárnám
  (Jiří Bojda, Život ve městě, 03.11.2008)
  Dobrý den Všem občanům Stříbra a okolních obcí spadající pod správu Městského úřadu Stříbro.
  Chtěl bych upozornit všechny odpůrce stavby větrných elektráren, že vzniklo nové občanské sdružení na ochranu životního prostředí a krajiného rázu. Hlavním cílem sdružení je zasahování do správních řízení, při kterých by docházelo k umisťování a povolování staveb, jakož i jiným činostem, které by mohly změnit krajiný ráz.

  Přišla letní krize odvozu tříděného odpadu. Už zase.
  (Redakce, Život ve městě, 07.08.2008)
  S železnou pravidelností se několikrát do roka objeví období, kdy popelnice a kontejnery na tříděný odpad přetékají. A tak se papíry, sklo, fólie a PET lahve válejí všude v okolí těchto nádob. Je snad v období prázdnin více odpadu? Nebo jsou snad z důvodu dovolených kontejnery na tříděný odpad vyváženy méně častěji? Proč už se konečně někdo odpovědný na Městském úřadě nechytne za nos a pravidelným kolapsům systému třídění odpadů nevěnuje více pozornosti?
  Celý problém jasně dokládá i zpráva s fotografií, pochopitelně naštvaných obyvatel Stříbra, která dnes dorazila do naší redakční schránky A nejhorší na došlé zprávě je to, že se týká památkové zóny města. Tedy místa, které by mělo být naší chloubou a kterým prochází spousty návštěvníků našeho jinak krásného historického města.

  Větrný park Stříbro - představení
  (Tomáš Möller, Život ve městě, 20.03.2008)
  Společnost ČEZ Obnovitelné zdroje si vytipovala okolí města Stříbra jako vhodnou lokalitu pro výstavbu větrného parku, který by se měl podle představ investora skládat ze 13 větrných elektráren. Zastupitelé Stříbra už před nějakým časem vyslovili souhlas se záměrem výstavby, a tak může ČEZ Obnovitelné zdroje zahájit první kroky k získání všech nutných povolení, která jsou pro výstavbu nutná. Při takovéto stavbě je nutné vypracovat i Zprávu o vlivu na životní prostředi (EIA), ke které se může vyjádřit kdokoliv. Možná i proto začal včera ČEZ Obnovitelné zdroje s informační a přesvědčovací kampaní. V kině Slavia ve Stříbře se konala prezentace větrných elektráren a větrného parku Stříbro. Veškeré materiály z prezentace najdete v článku.

  Nový ceník jízného MHD Stříbro
  (Redakce, Život ve městě, 19.12.2007)
  S účinností od 1. ledna 2008 začne platit nový ceník jízdného městské hromadné dopravy ve Stříbře. V době, kdy se ceny jízdenek v MHD v jiných městech šplhají ke dvaceti korunám za jízdu, budou se nové ceny MHD ve Stříbře odvíjet od základního jízdného, které je rovných 8 Kč. Možná, že se v této nízké ceně odráží i to, že ve Stříbře je pro účely MHD používán autobus s pohonem na zemní plyn. A tak nezbývá než si přát, aby této výhody všimlo co nejvíce lidí a místo svých aut, alespoň občas, použili veřejný dopravní prostředek - autobus městské hromadné dopravy.

  Stříbro aktuálně
  (Redakce, Život ve městě, 01.04.2007)
  Dnes nás oslovili kolegové ze serveru www.stribro.cz - Stříbro aktuálně. Jejich internetové stránky měly totiž kvůli útoku hackera O'Reillyho celý den výpadek a oni neměli kde zveřejnit své nejaktuálnější články. Vyšli jsme jim samozřejmě vstříc a jejich reportáže rádi zveřejňujeme v následujícím souhrném článku.

  Chtějí občané reklamní Áčka a Asia-trhy?
  (Petr Patočka, Život ve městě, 19.03.2007)
  Na posledním zasedání zastupitelstva se opět ukázalo, že některé věci vidí zastupitelé, na rozdíl od občanů, jinak. Čerstvý případ naříkajících obchodníků - živnostníků je toho důkazem. O co vlastně jde? Letos nově schválená vyhláška č. 1/2007 O místním poplatku za užívání veřejného prostranství přinesla nepřehlédnutelnou změnu ve výši poplatku za užívání veřejného prostranství. Pokud jste si jako obchodník nainstalovali před obchod (nejčastěji na chodník) přenosný reklamní poutač tzv. Áčko, zaplatíte z původních 500 Kč za m2/rok dnes 10x více. Ano, přesně tak, 5.000 Kč za m2/rok. To se zajisté většině živnostníků nelíbí, a proto každý slušný podnikatel zváží, zda se mu reklama za nemalý peníz vyplatí.

  Psí smrt za umazanou botu?
  (Dubsik, Život ve městě, 01.03.2007)
  Občané města Stříbra,
  často se objevují články o pejskařích, kteří neuklízí hromádky po svých miláčcích. I já mám pejska a zároveň i já jsem stejně rozhořčena, pokud po "neodklízitelích" něco vyšlápnu. Musím ale dnes reagovat na něco, co se v současnosti ve Stříbře stává a možná to spolu souvisí.

  Zoufalství a nebo kalkul?
  (Petr Patočka, Život ve městě, 05.10.2006)
  Aktualizováno - Tak jak čas pomalu utíká a mění se doba, některé zvyky zůstávají. Nemyslím zrovna ty lidové, ale některé se nám asi časem pod kůži dostanou. Že by NEOFOLKLÓR?

  Bývalo zvykem (za éry dlouhé vlády jednoho muže na radnici) uspořádat v čase předvolebním taková setkání dříve narozených. Vcelku nešlo o nic jiného, než našim důchodcům připomenout, kdo že je vlastně na radnici starostou a vzhledem k pokročilému věku dát dříve narozeným spoluobčanům jasnou radu koho za darovaný párek a květinu volit. To vše za zvuku živé hudby, vřelých úsměvů a studeného dojetí.

  Věřte – nevěřte.
  (Petr Patočka, Život ve městě, 16.09.2006)
  Z dlouhé chvíle jsem se pohyboval po internetu a navštěvoval různé stránky s informacemi o našem městě Stříbře. Použil jsem několik vyhledávačů a se zájmem jsem četl, četl…a co jsem se dozvěděl? Nebudete mi to věřit, ale mnoho článků má jedno společné. Ve Stříbře se nám pozoruhodně mění rozměry. Nevěříte? Tak třeba …

  Česko-Bavorský Geopark - GeoLoci
  (Redakce, Život ve městě, 29.08.2006)
  GeoLociNa území dvou českých krajů, Karlovarského a Plzeňského, a čtyř bavorských okresů (Neustadt, Tirschenreuth, Wunsiedel a Bayereuth) vzniká od roku 2001 Česko-Bavorský Geopark. Jeho cílem je propojit geologické, přírodní a historické zajímavosti těchto regionů do společné sítě, kterou bude společně prezentovat a také o ni společně pečovat.

  Poslanec Votava nepodporuje české podnikatele
  (Tomáš Baťka, Život ve městě, 18.05.2006)
  Tak nám zase v našem městě přibyl další vietnamský obchod. Na tom by nebylo nic divného (neboť v našem městě už jich je několik), nebýt toho, že prostory pronajímá žena pana poslance Václava Votavy kandidujícího na prvním místě v Plzeňském kraji do PSČR za ČSSD.

  Občanem roku 2005 ve městě Stříbře se stal … NOBODY.
  (Petr Patočka, Život ve městě, 04.05.2006)
  V úvodu musím zdůraznit svůj vlažný postoj k podobným ocenění, kdy se v době minulé v Sovětském svazu uděloval titul řád práce a zasloužilý umělec lidem jako byl krotitel lvů a nebo matka 15-ti dětí. Už tehdy jsem postrádal něco jako byla logika a smysl.
  S napětím jsem očekával vyhlášení jména spoluobčana, který se stane držitelem ocenění Občan roku 2005. Horkým favoritem mé předpovědi byli (po zkušenosti z předešlého období) všichni dárci krve a mediálně známé osoby.

  George Orwell 1984 …o dvacet dva let později ve Stříbře?
  (Petr Patočka, Život ve městě, 14.04.2006)
  Po sobotním obědě při čtení jednoho nejmenovaného deníku mi pomalu klesla hlava a mé myšlenky se ubíraly dál …

  Na památku padlých stromů byly zapáleny svíčky
  (Tomáš Möller, Život ve městě, 05.04.2006)
  Svíčky za stromy Dnes večer po 19. hodině byly na místě, kde ještě minulý týden stál více než 80 let starý javor, zapáleny svíčky jako symbol vzpomínky na všech 25 vzrostlých stromů, které musely padnout za oběť budoucí prodejně firmy LIDL. Rozhodující většina stříbrských zastupitelů nevyslyšela námitky svých občanů a s vidinou peněz v pokladně, za které se budou moci před volbami "ukázat", dala montované stavbě prodejny zelenou.

  ProChrist 2006 - Pochybnosti a úžas
  (Václav Šůcha, Život ve městě, 21.03.2006)
  pod tímto mottem Vás zveme na satelitní přenos z Olympijské haly v Mnichově, s Ulrychem Parzanym

  Večerní programy s hudbou, divadelními scénkami, životními příběhy a slovem Ulricha Parzanyho můžete shlédnout v prostorách občanského sdružení Charis Stříbro, Masarykovo nám. 17 (dům dětí, v přízemí).
  Začátek je vždy v 18.00 hod.

  Bližší informace najdete na: http://www.pochybnosti-uzas.cz nebo http://charis.czechian.net/index1.html

  Vlajka pro Tibet bude vlát. Ne však na radnici.
  (Jiří Markalous, Život ve městě, 10.03.2006)
  Tak jako každý rok i letos si desátého března připomínáme krvavé potlačení tibetského povstání ve Lhase. K tomuto smutnému výročí probíhá po celém světě akce zvaná vlajka pro Tibet. Občanské sdružení STROM se každoročně připojuje k této akci. Letos nebude vyvěšena pouze vlajka na našich internetových stránkách, ale bude vyvěšena i vlajka opravdová, a to na domě v Benešově ulici č.p.204 (vedle radnice).

  Půlnoční ve Stříbře
  (Václav Šůcha, Život ve městě, 20.12.2005)
  Občanské sdružení Charis Stříbro a Městské muzeum ve Stříbře Vás srdečně zvou do prostor minoritského kláštera (muzeum) na „netradiční“ půlnoční bohoslužbu. (zpěv, mluvené slovo a malé občerstvení)

  Pojďte si s námi připomenout význam narození Pána Ježíše Krista.

  Host: Pavel Kalous (kazatel – Ichthys, Litoměřice)

  Web: charis.czechian.net/index1.html .

  Když ocas vrtí psem …
  (Jana Urbanová, Život ve městě, 29.07.2005)
  No to se mi opravdu ještě nestalo! Loudala jsem se právě po Benešově ulici ve Stříbře a náhle mě oslovila redaktorka Tachovského deníku kvůli anketě.“ Začala jsem si náhle připadat jako mediální hvězda a vzedmula se ve mně vlna hrdosti a odpovědnosti za to, co sdělím ctěnému čtenářstvu. Našinci se jen tak nepoštěstí „být v novinách“.

  Přijmeme zákony Půlnočního království? II.
  (Tomáš Möller, Život ve městě, 26.07.2005)
  [část druhá] Kdopak jsou ti proradní rádcové, kteří našeptávají panu králi, aby zakázal zpěv v celém království? Co mu asi nakukali, že teď vysílá posly se zprávou o tvrdých trestech pro ty, co se prý provinili? Jak to, že viníky jsou označeni jen někteří? A má dobrý král Miroslav také takové starosti?

  Přijmeme zákony Půlnočního království?
  (Tomáš Möller, Život ve městě, 19.07.2005)
  [část první] Koncem června dorazily do schránky STROMu dvě stížnosti občanů na rušení nočního klidu při akcích, které "stromáci" pořádali nebo spolupořádali. Téměř mi připadá, že jejich pisatelé volají po zavedení známého zákona Půlnočního království z pohádky O pyšné princezně - zákazu zpěvu a radování.
  Oba dopisy mají lecos společného, ale ve skutečnosti jsou dosti rozdílné. Rád bych se nad jednotlivými stížnostmi trochu pozastavil a budu rád, když se v komentářích pod článkem objeví i Vaše reakce a názory.

  Vážení spoluobčané Severního předměstí města Stříbra!
  (Hana Štollová, Život ve městě, 20.06.2005)
  Víte o tom, že se ulice Třešňová a její okolí – původně určená jako klidová oblast pro bydlení změní na průjezdný koridor? Bude zde možno v budoucnu v důsledku výrazného nárůstu autodopravy ještě normálně bydlet?

  Blesk připravil přehled nejkurióznějších vyhlášek v českých městech
  (Petr Patočka, Život ve městě, 17.06.2005)
  ... a Stříbro je mezi nimi. Možná, že kontroverzní "pejskařská vyhláška" byla záměrem, jak zase jednou zviditelnit naše město. Jestli ano, pak se našim zastupitelům povedl hodně dobrý trik. Jestli ale ne, ...!?

  Stříbro trápí nedostatek parcel: reakce
  (Petr Fousek, Život ve městě, 27.02.2005)
  Dovoluji si tímto reagovat na článek P.Tótha "Stříbro trápí nedostatek parcel", uveřejněný 24.2.2005 v Tachovském deníku, ve kterém je uváděno, že město Stříbro se potýká s nedostatkem parcel určených pro bytovou zástavbu – konkrétně pro RD.

  Diskusní fórum Stribro.net na stránkách Tachovského deníku
  (Petr Patočka, Život ve městě, 22.02.2005)
  Diskusní fórum (DF) – "fórum" veřejné místo (časopis apod.), kde lze volně o něčem jednat, hlásat své názory, soudy a pod… (slovník cizích slov)
  Na těchto stránkách, v sekci diskusní fórum, mají všichni čtenáři (bez rozdílu) možnost diskutovat, vyjadřovat své názory (kladné či záporné), klást otázky, apod.

  Víte, že ulicemi Stříbra budou jezdit kamiony?
  (Hana Fousková, Život ve městě, 21.02.2005)
  (aktualizováno) Nedávno při mé návštěvě na stavebním úřadě ve Stříbře jsem se dozvěděla, že nyní v jedné z nejklidnějších ulic povede silnice pro kamiony. Jde o ulici Dukelskou a přiléhající Nerudovu.

  Walk of Fame, Hollywood = Benešovka, Stříbro?
  (Chatman, Život ve městě, 29.01.2005)
  Nenapadá Vás žádná spojitost? Nic?? Pokud vůbec nevíte o čem je vlastně řeč, tak Vám prozradím, že se jedná o ulice s chodníkem. Ale ne s ledajakým! Takže třeba v Hollywoodu na Blwd máte možnost spatřit chodník slávy, kde jsou položeny bronzové hvězdy se jmény významných lidí (Nicol Kidman, Marilyn Monroe, Cary Grant, …)

  Plán rozvoje vodovodů a kanalizací
  (Redakce, Život ve městě, 25.01.2005)
  Dne 21.1.2005 zveřejnil na svých internetových stránkách Plzeňský kraj Plán rozvoje vodovodů a kanalizací. Tato tématika je určitě velmi zajímavá pro občany "jižního města" a většiny malých obcí spadajících pod město Stříbro, a proto vám přinášíme odkazy na Plány rozvoje jednotlivých městských částí.

  Na hodinku ve městě
  (Josef Kachna, Život ve městě, 02.07.2004)
  Byl slunný podvečer. Po delší době jsem vyrazil na procházku a namířil si to rovnou do centra našeho maloměsta. Na žádný nový informační transparent jsem tentokrát nenarazil, ale za to jsem objevil další skvosty a turistická lákadla Stříbra. Můj foťáček nezahálel ...

  Konečně mohu chválit. Přidá se někdo?
  (Petr Patočka, Život ve městě, 27.02.2004)
  Přiznávám otevřeně, že jsem měl poslední dobou nepříjemný pocit věčné kritiky zastupitelů a MÚ ve Stříbře (při čtení článků na těchto stránkách). A je to tady… mohu a taky že budu chválit!

  Vyhláška o odpadech … záměr a skutečnost ??
  (Hagens, Život ve městě, 19.01.2004)
  Na konci roku 2003 bylo schváleno několik obecně závazných vyhlášek. Jedna z přijatých, je vyhláška č.1/2003, obecně nazývaná o odpadech. Po několika rozhovorech s mými známými, ohledně tématu pevného domovního odpadu, Vám přináším některé zajímavé postřehy.

  Pohádky pro starší a pokročilé
  (Pohádkový dědeček, Život ve městě, 23.09.2003)
  Inu bylo nebylo. Stalo se nestalo. Nechte se unést pohádkovými příběhy, které vypráví o jednom malém království a životě v něm. O jeho hrdinech i lapcích, velkých válkách, malých bitvách, radostech i strastech poddaných, šlechty a krále. Vejděte do pohádkového světa, kde se neskutečné stává skutečným.

  Chceme hroší farmu?
  (Céenóčan, Život ve městě, 06.09.2003)
  Léto je ke koupání jako stvořené. Nad klášterními zahradami se valí oblaka prachu. Průčelí muzea neláká k návštěvě. Všechny tři budovy Městského úřadu vzkvétají. Také přehrada Hracholusky kvete. Už léta a nic. Nikomu nehlodá, nikomu nezapaluje? Nevěřím!

  Opravdu je pro město Stříbro koupaliště jen snem?
  (Tomáš Möller, Život ve městě, 11.08.2003)
  Dnes jsem otevřel Tachovský deník a mou pozornost upoutal článek pana Karla Týzla - starosty Konstantinových Lázní. První polovina titulku mě přímo praštila do očí: Aquapark Konstantinovy Lázně … No je tohle možný? Kolikrát jsou „Konstantinky“ menší a kolikrát mají menší rozpočet než Stříbro? Tam to jde a u nás ne. Proč?

  Můj zážitek s veřejnými záchodky
  (John Bok revival, Život ve městě, 05.08.2003)
  Nejdříve bych chtěl pozdravit sdružení Strom a popřát jim hodně úspěchů do budoucna.
  Chtěl bych se s vámi podělit o svůj zážitek a předem upozorňuji - nejsem rasista.
  Asi před týdnem jsem se procházel po Ho-Či-Minově ulici, vlastně pardon, po Benešově ulici. Náhle mě můj močový měchýř upozornil na potřebu vyprázdnění a mně nezbývalo než ho poslechnout. Vydal jsem se proto navštívit veřejné WC.

  Je tady……LÉTO !!
  (Chatman, Život ve městě, 16.07.2003)
  ano konečně je tu letní počasí jak má být, prázdniny se pěkně rozběhly a tak k dokonalé idylce chybí snad už jen ta voda.

  Čtenář

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!
  Info o registraci


  Novinky na Stříbro.net
  04.12.2011: Nové mapy
  Dnes byly zprovozněny nové mapy. Zobrazit lze jak klasickou, tak i leteckou nebo turistickou mapu. K dispozici je i zobrazení turistických tras a cyklotras.

  17.05.2011: Nefunkční kamera
  Omlouváme se za nefunkčnost webkamery v Benešově ul. Zjišťujeme důvody, proč nefunguje.

  03.01.2011: Nová webkamera
  Stříbrské webkamery byly rozšířeny o on-line pohled na pěší zónu v Benešově ulici.


  Nejnovější inzeráty
  Nejsou žádné inzeráty.

  Kalendář
  <<  Květen  >>
  PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31     

  Aktuální kurzy
  Ubytování Pelhřimov.

  Uluslararası zati eşya taşımacılığı didim şehirler arası nakliyat https://www.cerrahoglunakliyat.com evden eve nakliyat nakliyat Ev eşyası depolama Şırnak evden eve nakliyat adana evden eve nakliyat Siirt evden eve nakliyat batman evden eve nakliyat şanlıurfa evden eve nakliyat kiralik bahis sitesi kum fiyatları

  Za obsah článku plně zodpovídá jeho autor a jeho názor nevyjadřuje postoj provozovatele. Převzetí materiálů je možné pouze se souhlasem autora.
  Tyto stránky provozuje občanské sdružení Stříbrští občané městu IČ: 26633345 a jsou vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

  NAVRCHOLU.cz

  Pokud naleznete jakoukoliv chybu, dejte nám, prosím, vědět zde.
  optimalizace PageRank.cz