Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Stříbro.net

Dnes je 01. 06. 2023     Svátek slaví Laura, zítra Jarmil Přidat k oblíbeným stránkám Rozšířené
Hlavní menu

Webmail stribro.net

Ukázka z fotogalerie
2. reprezentační ostrostřelecký ples - 79
Živé obrazy: Kdy to asi vystřelí?!
zobrazení: 3636
známka: 1.00

Nejnovější komentáře
 • You can count on our qualified and experienced roofing contractors holmes beach . . . (Přišla letní krize odvozu tříděného odpadu. Už zase.)
 • You have put great unique views in this content. banksto wn speech therapy (Mnoho povyku pro nic )
 • A lot of of what you claim happens to be surprisingly accurate and it makes me w . . . (Mnoho povyku pro nic )
 • A lot of of what you claim happens to be surprisingly accurate and it makes me w . . . (Mnoho povyku pro nic )

 • Syndikace obsahu
  RSS ATOM

  Počet zobrazených článků: 50 (z celkem 114 nalezených)

  | 0-50 | 50-100 | 100-114 |
  Stříbrské náměstí a přilehlé okolí na videu
  (Redakce, Město Stříbro, 25.01.2013)
  V roce 2011 natočil pan Zdeněk Freml téměř dvanáctiminutové video, na které je natočen v té době aktuální stav stříbrského náměstí, detaily radnice a morového sloupu. Dále si zde můžeme prohlédnout Kostel Všech Svatých a přilehlé Kostelní náměstí, Kostelní a Žižkovu ulici. V závěru filmu je možné vidět budovu Lesní společnosti, Husitskou baštu, Kostel Nanebevzetí Panny Marie a Boží hrob. Film končí průchodem Benešovy ulice zpět na stříbrské náměstí.

  Najdi 100 rozdílů, aneb nedělá z nás někdo blbce?
  (Hagens, Město Stříbro, 26.11.2012)

  Právě probíhající velkolepá rekonstrukce Masarykova náměstí ve Stříbře dozajista neunikla pozornosti nikomu z obyvatel města a nejspíš ani přespolním. Nevyhnutelné dopravní omezení se nedá přehlédnout, a proto je v současné době termín dokončení rekonstrukce náměstí skloňován ve všech pádech. Stavba tak velkého rozsahu v současné etapě dokončení jistě neunikne určitému laickému hodnocení. Proto si dovolím v dalších řádcích zamyslet se nad některými skutečnostmi.


  Zaznělo NE zařízení na plazmové zplyňování komunálního odpadu
  (Redakce, Město Stříbro, 19.06.2012)

  Včera 18.června 2012 na 20. veřejném zasedání zastupitelstva města Stříbra bylo odsouhlaseno zrušení původního záměru výstavby splyňovny v areálu bývalých kasáren ve Stříbře.
  Nejen většina přítomných, ale nejspíš všichni, kteří se podepsali pod petici (vyjadřující nesouhlas se záměrem výstavby tzv. výrobny elektrické energie neboli plazmové splyňovny komunálního odpadu) přijali s potěšením informaci o zrušení záměru výstavby. Potvrdilo se, že tlak veřejnosti, veřejné mínění a aktivita stříbrských spoluobčanů, může změnit rozhodnutí našich zastupitelů. Vzniklé občanské sdružení a činnost několika odpůrců splyňovny, kterým není lhostejné jak budeme my a naše děti ve Stříbře v budoucnu žít, dosáhla svého cíle.


  Proč nás naši zastupitelé neslyší?
  (Hana Štollová, Život ve městě, 14.06.2012)
  Město Stříbro žije od dubna obavami z výstavby tzv. výrobny alternativní el. energie. Za tímto názvem není nic jiného než plazmová zplyňovna odpadu. Záměr na její výstavbu přijalo zastupitelstvo města 2.4., a to poté, co bylo před několika dny smeteno ze stolu v sousední obci. Díky panu Strankmüllerovi, řediteli firmy Ekodepon, zastupiteli města Stříbra a členu rady v jedné osobě nám mnoha občanům “zhořkla káva“, jak se říká.

  Otevřený dopis Zastupitelstvu města Stříbra
  (Stanislav Špeta, Město Stříbro, 12.06.2012)
  Vážená paní, vážení pánové,
  obracíme se na Vás – naše zvolené zastupitele tímto otevřeným dopisem.

  Dne 2. 4. 2012 jste na 18. zasedání zastupitelstva, zařadili bez předchozího informování zastupitelů žádost společnosti Energocentrum s.r.o. o vyjádření předběžného souhlasu s výstavbou a umístěním výrobny elektrické energie a staveb nutných k provozu výrobny elektrické energie v areálu bývalých kasáren, v souladu s územním plánem města Stříbra.

  Petice proti záměru výstavby
  (o.s. Stříbrští občané městu, Život ve městě, 23.05.2012)
  Dnes nám do rukou doputovala Petice, jejíž úkolem je posbírat co nejvíce podpisů občanů Stříbra, kteří nesouhlasí se záměrem výstavby takzvané výrobny elektrické energie neboli plazmové spalovny komunálního odpadu v areálu bývalých kasáren.

  Zastupitelé ve Stříbře řekli ano novému zařízení na spalování odpadů. Občanů se na názor nezeptali.
  (Redakce, Život ve městě, 25.04.2012)
  Poté, co firma Energocentrum Černošín neuspěla kvůli odporu občanů se záměrem stavby zařízení na plazmové zplyňování komunálního odpadu v Černošíně, obratem to zkusila v nedalekém Stříbře.
  A zdejší zastupitelé jí vyšli vstříc. Na začátku dubna schválilo zastupitelstvo města Stříbra záměr jmenované firmy na stavbu zařízení pro likvidaci odpadů a výrobu energie v areálu bývalých kasáren. Místní obyvatelé neměli šanci se vyjádřit a mnozí z nich ani nevědí, že se podobná stavba v jejich městě chystá. Své výhrady už dalo najevo místní občanské sdružení Stříbrští občané městu (STROM).

  Prohlídka Stříbra
  (Redakce, Město Stříbro, 20.01.2011)
  Následující video je určené spíše potencionálním návštěvníkům Stříbra. Uvidíte na něm nejen většinu místních památek, ale i spousty stříbrských domů, které jsou zrekonstruované a stojí za povšimnutí.

  Materiální sbírka pro povodněmi postižené obce
  (Redakce, Město Stříbro, 13.08.2010)
  Město Stříbro organizuje veřejnou materiální sbírku na pomoc občanům obcí severních Čech postižených povodněni. Své dary (úklidové a dezinfekční prostředky - rýžová košťata, lopaty, hadry, rukavice, plastové kbelíky, savo, chloramin, apod.)mohou občane přinášet do zasedací místnosti v přízemí historické radnice ve Stříbře v pondělí 16. 8. od 13 do 17 hodin, v úterý 17. 8. od 8 do 15 hodin a ve středu 18. 8. od 8 do 11 hodin.

  Větrníky ve Stříbře ano či ne?
  (Petr Patočka, Život ve městě, 10.11.2008)
  Vzhledem k tomu, že se otázka výstavby větrných elektráren v okolí Stříbra stává velice aktuální (občany čeká vyhlášení referenda zda větrníky ano či ne) je třeba širokou veřejnost maximálně informovat o důležitosti účasti v referendu a podat maximum informací, které ulehčí jejich rozhodnutí při hlasování.

  Stop větrným elektrárnám
  (Jiří Bojda, Život ve městě, 03.11.2008)
  Dobrý den Všem občanům Stříbra a okolních obcí spadající pod správu Městského úřadu Stříbro.
  Chtěl bych upozornit všechny odpůrce stavby větrných elektráren, že vzniklo nové občanské sdružení na ochranu životního prostředí a krajiného rázu. Hlavním cílem sdružení je zasahování do správních řízení, při kterých by docházelo k umisťování a povolování staveb, jakož i jiným činostem, které by mohly změnit krajiný ráz.

  Přišla letní krize odvozu tříděného odpadu. Už zase.
  (Redakce, Život ve městě, 07.08.2008)
  S železnou pravidelností se několikrát do roka objeví období, kdy popelnice a kontejnery na tříděný odpad přetékají. A tak se papíry, sklo, fólie a PET lahve válejí všude v okolí těchto nádob. Je snad v období prázdnin více odpadu? Nebo jsou snad z důvodu dovolených kontejnery na tříděný odpad vyváženy méně častěji? Proč už se konečně někdo odpovědný na Městském úřadě nechytne za nos a pravidelným kolapsům systému třídění odpadů nevěnuje více pozornosti?
  Celý problém jasně dokládá i zpráva s fotografií, pochopitelně naštvaných obyvatel Stříbra, která dnes dorazila do naší redakční schránky A nejhorší na došlé zprávě je to, že se týká památkové zóny města. Tedy místa, které by mělo být naší chloubou a kterým prochází spousty návštěvníků našeho jinak krásného historického města.

  Město Stříbro zve na červnové zastupitelstvo
  (Redakce, Město Stříbro, 06.06.2008)
  Program červnového veřejného zasedání stříbrského zastupitelstva přináší slušných 18 bodů jednání. Podle našeho názoru budou mezi nejzajímavější určitě patřit: připravovaná vyhláška o veřejném pořádku, smlouva o realizaci umělého povrchu pro in-line bruslení pro stříbrské kluziště, změna územního plánu, nakládání s nemovitostmi v bývalých kasárnách a výběr nejvhodnější studie pro revitalizaci stříbrského náměstí. Určitě nás tedy čeká obsahově zajímavé jednání, které významně ovlivní náš další život v královském městě Stříbře.

  Město Stříbro zve na dubnové zastupitelstvo
  (Redakce, Město Stříbro, 18.04.2008)
  Ve čtvrtek 24. dubna 2008 se v obřadním sále stříbrské radnice koná další z veřejných zasedání zastupitelstva Města Stříbra. V době zveřejnění programu jednání, který najdete v článku, nebyly zatím k dispozici pracovní materiály zastupitelstva, a tak těžko usuzovat, který z bodů bude nejzajímavější. O udělení titulu Občan roku 2007 však můžeme napsat už teď, že rozhodně bude patřit mezi nejpřitažlivější témata jednání stříbrských zastupitelů.

  Větrný park Stříbro - představení
  (Tomáš Möller, Život ve městě, 20.03.2008)
  Společnost ČEZ Obnovitelné zdroje si vytipovala okolí města Stříbra jako vhodnou lokalitu pro výstavbu větrného parku, který by se měl podle představ investora skládat ze 13 větrných elektráren. Zastupitelé Stříbra už před nějakým časem vyslovili souhlas se záměrem výstavby, a tak může ČEZ Obnovitelné zdroje zahájit první kroky k získání všech nutných povolení, která jsou pro výstavbu nutná. Při takovéto stavbě je nutné vypracovat i Zprávu o vlivu na životní prostředi (EIA), ke které se může vyjádřit kdokoliv. Možná i proto začal včera ČEZ Obnovitelné zdroje s informační a přesvědčovací kampaní. V kině Slavia ve Stříbře se konala prezentace větrných elektráren a větrného parku Stříbro. Veškeré materiály z prezentace najdete v článku.

  Architektonické studie náměstí města Stříbra
  (Tomáš Möller, Město Stříbro, 12.03.2008)
  Město Stříbro obdrželo v rámci soutěže o Cenu Petra Parléře 6 návrhů na skloubení historické zástavby centrální plochy města s moderním pojetím architektonické úpravy veřejných prostranství. Podařilo se mi získat informativní materiály jednotlivých studiích, a ty Vám nyní zprostředkovávám. Článek se skládá ze šesti podčástí. Každá z nich obsahuje průvodní text , mapky a obrázky, které byly k dispozici ke každému z návrhů. Všechny architektonické studie je možné známkovat, komentovat nebo je možné pro jednu z nich hlasovat v anketě. Kterou byste vybrali Vy?

  Centrum města Stříbra - studie č. 34
  (Tomáš Möller, Město Stříbro, 12.03.2008)
  Autoři: Lenka Herynková, Josef Hlavatý

  Centrum města Stříbra - studie č. 23
  (Tomáš Möller, Město Stříbro, 12.03.2008)
  Autoři: Petr Hodonický, Lucie Poláčková, Zora Fořtíková

  Centrum města Stříbra - studie č. 13
  (Tomáš Möller, Město Stříbro, 12.03.2008)
  Autor: Ing. Arch. Jakub Děnge, Jana Stopková

  Centrum města Stříbra - studie č. 5
  (Tomáš Möller, Město Stříbro, 12.03.2008)
  Autor: Jana Hlavová

  Centrum města Stříbra - studie č. 4
  (Tomáš Möller, Město Stříbro, 12.03.2008)
  Autor: Ing. Václav Zůna

  Centrum města Stříbra - studie č. 1
  (Tomáš Möller, Město Stříbro, 12.03.2008)
  Autoři: Ing. Markéta Veličková, Ing. Petr Velička, Jan Cyrany, Mgr. Jitka Calabová

  Nominujte občana roku 2007
  (Redakce, Město Stříbro, 11.03.2008)
  Zastupitelstvo města Stříbra schválilo na svém posledním zasedání vyhlášení nominací na udělení titulu Občan roku 2007. Toto ocenění je myšleno jako poděkování spoluobčanům za mimořádné výsledky v uvedeném roce, popř. ocenění za dlouholetý přínos občana našemu městu.Kdokoliv může podat osobně nebo prostřednictvím podatelny městského úřadu k rukám starosty písemný návrh. V návrhu je požadováno celé jméno nominovaného a odůvodnění. Souhlas nominovaného se předpokládá.

  Město Stříbro zve na zasedání zastupitelstva
  (Redakce, Město Stříbro, 11.03.2008)
  Ve čtvrtek o páté odpoledne jste zváni na další veřejné jednání stříbrských zastupitelů. A co zajímavého se bude projednávat? Kromě bodů, které se opakují při každém jednání toho moc není. Nás zaujaly následující body: prodej pozemků pro výstavbu STK v areálu bývalých kasáren, nákup pozemků od Pozemkového fondu ČR mezi Americkou ul. a ČSAD za účelem bytové výstavby a bezúplatný převod "nepoužitelného" přístřešku z kasáren pro obec Vejprnice, která jej chce použít k zastřešení části jejich sběrného dvora. Další informace o programu jednání najdete v článku.

  Jak by mohlo vypadat stříbrské náměstí?
  (Redakce, Město Stříbro, 06.02.2008)
  Město Stříbro v loňském roce, jako jedno z 27 měst obhájilo svůj námět na úpravu veřejných prostranství a bylo Společností Petra Parléře vybráno spolu s dalšími deseti městy do finále pátého ročníku prestižní národní architektonické soutěže o Cenu Petra Parléře. V této soutěži mezi sebou soutěží architekti, kteří zpracovávají architektonické studie na revitalizaci veřejných prostranství svého vybraného města.

  Město Stříbro zve na zasedání zastupitelstva
  (Redakce, Město Stříbro, 18.01.2008)
  V letošním roce nás čeká celkem osm veřejných zasedání zastupitelů Města Stříbra a poslední lednový čtvrtek se uskuteční první z nich. Co lze od zveřejněného programu očekávat? Mimo standardní body jednání to vypadá na samé víceméně formální záležitosti. Schválení jedné půjčky z fondu rozvoje bydlení, posvěcení smluv na už schválené dotace, vyhlášení možnosti do 31.3. nominovat Občana roku a odsouhlasení udělení dvou titulů Čestný občan města Stříbra. Samotné tituly pak budou uděleny na mimořádném slavnostním zasedání zastupitelstva Města Stříbra. Pro úplnost této poslední informace je třeba doplnit i jména navrhovaných osob. Prvním je pan Clyde Kessen - člen 16. obrněné divize Armády USA a přímý účastník osvobození města Stříbra. Druhým kandidátem na udělení ocenění je navrhnut pan Josef Zilbauer - starosta Města Vohenstrauss, který po téměř dvě desetiletí pomáhal rozvíjet partnerské vztahy Vohenstaussu a Stříbra.
  Kompletní program lednového jednání zastupitelstva města najdete v článku.

  Na Městském úřadě Stříbro byl zřízen Czech Point
  (Redakce, Městský úřad, 11.01.2008)
  Název Czech POINT neboli Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál zvolili ministerští úředníci pro označení místa, kde lze požádat o výpisy z různých, státními úřady vedených, rejstříků. Takové kontaktní místo od 2. ledna 2008 zřídil ve svých prostorách i na Městský úřad Stříbro.

  Prezident Václav Klaus ve Stříbře
  (Redakce, Město Stříbro, 09.01.2008)
  Město Stříbro navštíví ve středu 16. ledna pan Václav Klaus, prezident České republiky. Očekávaný příjezd je v 16.45 před radnici na Masarykově náměstí. Po uvítání následuje v sále radnice beseda s občany spojená s podepisováním jeho knihy "Modrá, nikoli zelená planeta".
  Všichni občané jsou srdečně zváni.

  Nový ceník jízného MHD Stříbro
  (Redakce, Život ve městě, 19.12.2007)
  S účinností od 1. ledna 2008 začne platit nový ceník jízdného městské hromadné dopravy ve Stříbře. V době, kdy se ceny jízdenek v MHD v jiných městech šplhají ke dvaceti korunám za jízdu, budou se nové ceny MHD ve Stříbře odvíjet od základního jízdného, které je rovných 8 Kč. Možná, že se v této nízké ceně odráží i to, že ve Stříbře je pro účely MHD používán autobus s pohonem na zemní plyn. A tak nezbývá než si přát, aby této výhody všimlo co nejvíce lidí a místo svých aut, alespoň občas, použili veřejný dopravní prostředek - autobus městské hromadné dopravy.

  Prosincové zastupitelstvo Města Stříbra
  (Redakce, Město Stříbro, 07.12.2007)
  Letošní poslední veřejné zasedání zastupitelstva Města Stříbra se koná příští čtvrtek 13.12.2007 v tradiční čas a na tradičním místě - v pět odpoledne na stříbrské radnici. A co je na programu jednání kromě standardních bodů? Zřejmě poslední a konečný návrh rozpočtu na příští rok. Smlouva s firmou Waystone, která má na starosti rozprodání majetku, který na město Stříbro bezúplatně převedla Armáda ČR. Poslední zajímavostí vyplývající z programu bude další změna veřejné vyhlášky o regulaci činností v městské památkové zóně - zdražení poplatků za zábor veřejného prostranství v tzv. zóně B. Trochu nepochopitelný se nám přijde rozdíl v poplatku za metr čtvereční pro reklamní účely versus kulturní účely. Proč má pořadatel kulturní akce platit víc než pořadatel komerční reklamní akce? Že by náhrada za zrušený poplatek ze vstupného na kulturní akce? Celý program jednání zastupitelstva najdete v článku.

  Pozvánka na říjnové zastupitelstvo
  (Redakce, Městský úřad, 19.10.2007)
  Město Stříbro Vás zve na 12. veřejné zasedání svého zastupitelstva. Jednotlivé body programu jednání najdete v článku včetně odkazu na zveřejněné pracovní materiály. A co zajímavého z nich lze vyčíst? Vznik STK ve Stříbře, snahu Stříbra získat více peněz ze státního rozpočtu, hledání peněz na odstupné bývalého ředitele MKS, výši odměn členů finančního výboru nebo plánovaný výběr toho, kdo rozprodá bývalé kasárny. V programu se ale bohužel nedočtete, že se bude projednávat i rozpočet a plán investičních akcí na rok 2008, a to je docela podstatná chyba. Alespoň my si to myslíme.

  Město Stříbro vyhlásilo podmínky pro získání finančních příspěvků pro rok 2008
  (Redakce, Město Stříbro, 27.08.2007)
  Byli jsme požádáni o zveřejnění kopletního znění podmínek pro přidělení finančního příspěvku občanům a organizacím města Stříbra za účelem akcí nebo činností přesně specifikovaných v podmínkách. Při letmém pohledu do obsahu podmínek zjistíte, že oproti minulým letům byly značně rozšířeny. Na příští rok mohou o příspěvek dokonce požádat i komerční firmy se sídlem ve Stříbře nebo subjekty zabývající se zdravotnictvím nebo požární ochranou. Uvidíme, jestli byla rozšířena i celková částka určená k přerozdělení. Její výše zatím nebyla zveřejněna.

  Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Stříbře se opravuje
  (Tomáš Möller, Město Stříbro, 06.08.2007)
  Možná jste už šli okolo, možná ne. Každopádně zhruba před měsícem byla započata komplexní oprava krovu a střechy stříbrského kostela Nanebevzetí Panny Marie. Ten se nachází pod Smutečním vrchem, nedaleko husitské bašty. Tato významná kulturní památka dlouhou dobu setrvávala v havarijním stavu a v ústraní zájmu představitelů Města. Na jejich obhajobu (i když jen částečnou) zde musím také napsat, že kostel Město Stříbro získalo do svého majetku až v květnu roku 2005. Do té doby bylo jeho majitelem plzeňské Biskupství, které jej Stříbru přenechalo za 6000 Kč, tedy za administrativní náklady spojené s převodem nemovitosti. Změnou majitele se ale pro kostel nic nezměnilo. Stále dál chátral.

  Střípek z květnového zastupitelstva
  (Petr Patočka, Městský úřad, 18.05.2007)
  Včerejší 8. zasedání zastupitelstva bylo extrémně krátké (cca trvání kolem jedné hodiny!!), obsahově strohé (asi není co řešit??) a s žalostnou účastí občanů (vyjma zaměstnanců Městského Úřadu a zastupitelů nás tam bylo asi 5 prostých občanů).
  Z programu jednání bych se lehce pozastavil nad jedním bodem, a to pracovním materiálem č. 5.2 - což je dodatek k vyhlášce o místním poplatku za užívání veřejného prostranství.

  Stříbro aktuálně
  (Redakce, Život ve městě, 01.04.2007)
  Dnes nás oslovili kolegové ze serveru www.stribro.cz - Stříbro aktuálně. Jejich internetové stránky měly totiž kvůli útoku hackera O'Reillyho celý den výpadek a oni neměli kde zveřejnit své nejaktuálnější články. Vyšli jsme jim samozřejmě vstříc a jejich reportáže rádi zveřejňujeme v následujícím souhrném článku.

  Chtějí občané reklamní Áčka a Asia-trhy?
  (Petr Patočka, Život ve městě, 19.03.2007)
  Na posledním zasedání zastupitelstva se opět ukázalo, že některé věci vidí zastupitelé, na rozdíl od občanů, jinak. Čerstvý případ naříkajících obchodníků - živnostníků je toho důkazem. O co vlastně jde? Letos nově schválená vyhláška č. 1/2007 O místním poplatku za užívání veřejného prostranství přinesla nepřehlédnutelnou změnu ve výši poplatku za užívání veřejného prostranství. Pokud jste si jako obchodník nainstalovali před obchod (nejčastěji na chodník) přenosný reklamní poutač tzv. Áčko, zaplatíte z původních 500 Kč za m2/rok dnes 10x více. Ano, přesně tak, 5.000 Kč za m2/rok. To se zajisté většině živnostníků nelíbí, a proto každý slušný podnikatel zváží, zda se mu reklama za nemalý peníz vyplatí.

  Pozvánka na březnové zastupitelstvo
  (Redakce, Město Stříbro, 09.03.2007)
  Na stránkách Městského úřadu se objevila pozvánka s programem 6. veřejného zasedání zastupitelstva města Stříbra. Je na ní vidět, že ze zajetých kolejí se starostovi vyjíždět moc nechce. Možná by jinak vyslyšel občany a rozšířil program (alespoň v internetové podobě) o kraťoučké komentáře k jednotlivým bodům. Pak by jejich smysl pochopili i ti, kteří denně nepoužívají úřední jazyk, neznají některé pojmy anebo díky neznalosti souvislostí nemohou zákonitě pochopit, co se asi tak může pod daným bodem skrývat. Ale není to jen chyba starosty, který se pod program jednání podepisuje. I ostatní zastupitelé, kteří lamentují nad nedostatečným zájmem veřejnosti o dění ve Stříbře, by mohli zapůsobit a napomoci tak tomuto malému a jednoduchému kroku, který by mohl přinést větší zájem občanů o jejich rozhodování. V článku najdete program, tak jak byl zveřejněn. S vysvětlujícími komentáři možná někdy příště ...

  Psí smrt za umazanou botu?
  (Dubsik, Život ve městě, 01.03.2007)
  Občané města Stříbra,
  často se objevují články o pejskařích, kteří neuklízí hromádky po svých miláčcích. I já mám pejska a zároveň i já jsem stejně rozhořčena, pokud po "neodklízitelích" něco vyšlápnu. Musím ale dnes reagovat na něco, co se v současnosti ve Stříbře stává a možná to spolu souvisí.

  Vážení spoluobčané,
  (Ing. Václav Votava, Město Stříbro, 29.12.2006)
  dovolte mi, abych Vám do nového roku 2007 popřál především pevné zdraví, štěstí a mnoho osobních i pracovních úspěchů.

  Ing. Václav Votava, poslanec Parlamentu České republiky

  Konečně mohu chválit II.
  (Petr Patočka, Městský úřad, 27.12.2006)
  Bude to pomalu dva roky, co jsem koncem února 2004 napsal malý příspěvek, ve kterém jsem nešetřil chválou. Jednalo se o návrh zastupitele MVDr. Josefa Steinera – na zrušení vyhlášky týkající se poplatku ze vstupného. Chválil jsem tenkrát předčasně a doslova jsem se ukvapil - vyhláška zrušena nebyla a zůstala v platnosti.

  Papírové volební vítězství pravice ve Stříbře
  (Tomáš Möller, Město Stříbro, 08.11.2006)
  Na stříbrské radnici včera v podvečer proběhlo první veřejné zasedání nově zvoleného zastupitelstva. Jeho složení vyplynulo z komunálních voleb, které se konaly 20. a 21. října 2006 a jeho hlavním a jediným úkolem bylo zvolit mezi sebou městskou radu v čele se starostou a místostarostou města Stříbra. A jak to všechno nakonec dopadlo? ...

  Tři dny po té … aneb ODVOLENO
  (Petr Patočka, Město Stříbro, 24.10.2006)
  Komunální volby jsou za námi a asi nikdo nečekal, že se stane zázrak. Možná že by se pár jedinců našlo, ale magické číslo 4,91 ukázalo kdo bude v nadcházejícím období tzv. mimo hru. Volič odvedl svou práci a teď mu nezbývá, než čekat jak se situace bude vyvíjet dál.

  Zoufalství a nebo kalkul?
  (Petr Patočka, Život ve městě, 05.10.2006)
  Aktualizováno - Tak jak čas pomalu utíká a mění se doba, některé zvyky zůstávají. Nemyslím zrovna ty lidové, ale některé se nám asi časem pod kůži dostanou. Že by NEOFOLKLÓR?

  Bývalo zvykem (za éry dlouhé vlády jednoho muže na radnici) uspořádat v čase předvolebním taková setkání dříve narozených. Vcelku nešlo o nic jiného, než našim důchodcům připomenout, kdo že je vlastně na radnici starostou a vzhledem k pokročilému věku dát dříve narozeným spoluobčanům jasnou radu koho za darovaný párek a květinu volit. To vše za zvuku živé hudby, vřelých úsměvů a studeného dojetí.

  Věřte – nevěřte.
  (Petr Patočka, Život ve městě, 16.09.2006)
  Z dlouhé chvíle jsem se pohyboval po internetu a navštěvoval různé stránky s informacemi o našem městě Stříbře. Použil jsem několik vyhledávačů a se zájmem jsem četl, četl…a co jsem se dozvěděl? Nebudete mi to věřit, ale mnoho článků má jedno společné. Ve Stříbře se nám pozoruhodně mění rozměry. Nevěříte? Tak třeba …

  Česko-Bavorský Geopark - GeoLoci
  (Redakce, Život ve městě, 29.08.2006)
  GeoLociNa území dvou českých krajů, Karlovarského a Plzeňského, a čtyř bavorských okresů (Neustadt, Tirschenreuth, Wunsiedel a Bayereuth) vzniká od roku 2001 Česko-Bavorský Geopark. Jeho cílem je propojit geologické, přírodní a historické zajímavosti těchto regionů do společné sítě, kterou bude společně prezentovat a také o ni společně pečovat.

  Když nám volby klepou na dveře
  (SnowBorec, Město Stříbro, 11.08.2006)
  Letošní rok 2006 je stejně jako byl rok 2002 rokem volebním tzn. budou se opět konat komunální volby (občané města Stříbra si zvolí své zástupce do 15 členného městského zastupitelstva a tito lidé je budou tzv. zastupovat - hájit jejich zájmy či prosazovat vůli občanů našeho města). Od sebe se uvedené roky liší hlavně tím, že zatímco v roce 2002 noví zastupitelé do funkce nastupovali, v roce 2006 budou funkce opouštět, ale ...! Je tady jedno takové malé ale… ne všichni zastupitelé funkci na konci volebního období opustí! Někteří vydrží déle a někteří dokonce přečkávají jedny volby za druhými a už ani sami neví, kolikáté že to volební období pro občany pracují.

  Pozvánka na červnové zastupitelstvo
  (Redakce, Městský úřad, 21.06.2006)
  Po mimořádném zastupitelstvu, které proběhlo minulý čtvrtek a které i podle slov samotných zastupitelů dopadlo tak, jako kdyby se vůbec nekonalo, jste zváni tento čtvrtek na další veřejné jednání městských zastupitelů. Jeho program je opět takový, jak jsme na něj zvyklí - pro nezasvědcené téměř nic neříkající. Proč nemůže být například u bodu "Návrh na odkoupení veřejné technické infrastruktury" uvedeno alespoň jaké infrastruktury a kde se nachází? Nebo bod "Zrušení úkolu OZV č. x/2006 o místním poplatku" - co je to vyhláška X/2006? O jakém poplatku - ze psů, za odpad, za pronájem veř. prostranství, hracích automatů, atd. nebo snad všech najednou? To se opravdu starosta nedokáže za celé čtyři roky jeho funkce podepsat pod něco smysluplnějšího, co by na veřejné jednání zastupitelstva dokázalo přitáhnout více lidí? Nebo se jich snad bojí?

  Poslanec Votava nepodporuje české podnikatele
  (Tomáš Baťka, Život ve městě, 18.05.2006)
  Tak nám zase v našem městě přibyl další vietnamský obchod. Na tom by nebylo nic divného (neboť v našem městě už jich je několik), nebýt toho, že prostory pronajímá žena pana poslance Václava Votavy kandidujícího na prvním místě v Plzeňském kraji do PSČR za ČSSD.

  Občanem roku 2005 ve městě Stříbře se stal … NOBODY.
  (Petr Patočka, Život ve městě, 04.05.2006)
  V úvodu musím zdůraznit svůj vlažný postoj k podobným ocenění, kdy se v době minulé v Sovětském svazu uděloval titul řád práce a zasloužilý umělec lidem jako byl krotitel lvů a nebo matka 15-ti dětí. Už tehdy jsem postrádal něco jako byla logika a smysl.
  S napětím jsem očekával vyhlášení jména spoluobčana, který se stane držitelem ocenění Občan roku 2005. Horkým favoritem mé předpovědi byli (po zkušenosti z předešlého období) všichni dárci krve a mediálně známé osoby.

  Pozvánka na květnové zastupitelstvo
  (Redakce, Městský úřad, 02.05.2006)
  Tradičně nelákavý program jednání stříbrského zastupitelstva by Vás měl pozvat ve čtvrtek o páté na radnici. Na programu ale opět postrádáme jednání o ukončení členství Stříbra v MAS Český Západ - Místní partnerství a vstup Města Stříbra do MAS Mže. Nechápeme, proč tuto skutečnost starosta spolu s místostarostou neustále tají a hodlají změnu členství prosadit bez vědomí ostatních zastupitelů.

  | 0-50 | 50-100 | 100-114 |

  Čtenář

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!
  Info o registraci


  Novinky na Stříbro.net
  04.12.2011: Nové mapy
  Dnes byly zprovozněny nové mapy. Zobrazit lze jak klasickou, tak i leteckou nebo turistickou mapu. K dispozici je i zobrazení turistických tras a cyklotras.

  17.05.2011: Nefunkční kamera
  Omlouváme se za nefunkčnost webkamery v Benešově ul. Zjišťujeme důvody, proč nefunguje.

  03.01.2011: Nová webkamera
  Stříbrské webkamery byly rozšířeny o on-line pohled na pěší zónu v Benešově ulici.


  Nejnovější inzeráty
  Nejsou žádné inzeráty.

  Kalendář
  <<  Červen  >>
  PoÚtStČtSoNe
     1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30   

  Aktuální kurzy
  Ubytování Pelhřimov.

  Uluslararası zati eşya taşımacılığı didim şehirler arası nakliyat https://www.cerrahoglunakliyat.com evden eve nakliyat nakliyat Ev eşyası depolama Şırnak evden eve nakliyat adana evden eve nakliyat Siirt evden eve nakliyat batman evden eve nakliyat şanlıurfa evden eve nakliyat kiralik bahis sitesi kum fiyatları

  Za obsah článku plně zodpovídá jeho autor a jeho názor nevyjadřuje postoj provozovatele. Převzetí materiálů je možné pouze se souhlasem autora.
  Tyto stránky provozuje občanské sdružení Stříbrští občané městu IČ: 26633345 a jsou vytvořeny prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

  NAVRCHOLU.cz

  Pokud naleznete jakoukoliv chybu, dejte nám, prosím, vědět zde.
  optimalizace PageRank.cz