Zaznělo NE zařízení na plazmové zplyňování komunálního odpadu

Autor: Redakce <redakce(at)stribro.net>, Téma: Město Stříbro, Vydáno dne: 19. 06. 2012


Včera 18.června 2012 na 20. veřejném zasedání zastupitelstva města Stříbra bylo odsouhlaseno zrušení původního záměru výstavby splyňovny v areálu bývalých kasáren ve Stříbře.
Nejen většina přítomných, ale nejspíš všichni, kteří se podepsali pod petici (vyjadřující nesouhlas se záměrem výstavby tzv. výrobny elektrické energie neboli plazmové splyňovny komunálního odpadu) přijali s potěšením informaci o zrušení záměru výstavby. Potvrdilo se, že tlak veřejnosti, veřejné mínění a aktivita stříbrských spoluobčanů, může změnit rozhodnutí našich zastupitelů. Vzniklé občanské sdružení a činnost několika odpůrců splyňovny, kterým není lhostejné jak budeme my a naše děti ve Stříbře v budoucnu žít, dosáhla svého cíle.Přes celkem klidný průběh jednání není možné si odpustit poznámku. Evidentní snaha jednoho ze zastupitelů uhrát jakýsi bodík před blížícími se volbami pro svou sociálně demokratickou stranu vyzněla velice komicky. Ze zastupitele, který se zpočátku stavěl do role obhájce a jakéhosi odborníka na ekologickou likvidaci odpadů, se najednou stal jeho odpůrce. Ale to nebylo nic nového, protože stejně tomu tak bylo i v minulosti v případě větrných elektráren.

Při tomto klíčovém zasedání zastupitelstva nebyl přítomen zastupitel Ing. Petr Strankmüller, který s projektem – záměrem výstavby přišel a měl na realizaci eminentní zájem. A protože je ve Stříbře možné úplně všechno, rozhodně nedoporučujeme sázet na to, že téma spalovny je již dnešním dnem uzavřeno.© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.