S Jananasem ve stanu

Autor: o.s. Stříbrští občané městu <strom(at)stribro.net>, Téma: Sdružení STROM, Vydáno dne: 25. 04. 2010


Tento týden ve čtvrtek představí stříbrské občanské sdružení STROM veřejnosti výsledek projektu, který byl pojmenován Sejdeme se ve stanu!. Sdružení zhruba před rokem uspělo se svým projektem a podařilo se mu získat statisíce z evropských peněz na pořízení mobilního zázemí pro pořádání kulturních a společenských akcí. Hostem večera bude semifinalista hudební soutěže televize Óčko - RGM Live space 2009, skupina Jananas.

Plakát JananasVe čtvrtek 29. dubna 2010 od 18 hod. bude na pozemku stříbrského Sboru dobrovolných hasičů v Sokolské ulici ve Stříbře zahájen večer věnovaný představení pořízeného mobilního zázemí široké veřejnosti. Symbolicky tím bude ukončeno dlouholeté úsilí STROMu o získání variabilního a mobilního zařízení, díky kterému bude možné uskutečnit téměř libovolnou kulturní akci na téměř libovolném místě bez obav, jak akci ovlivní počasí.

Už v roce 2004 žádal STROM poprvé o finanční dotaci na nákup podobného zařízení z programu Leader ČR. Sdružení se bohužel umístilo na místě náhradníka. V roce 2008 se naskytla další možnost dosáhnout na evropské peníze, a proto byl oprášen projekt a byla podána žádost o jeho financování v rámci 1. výzvy Místní Akční Skupiny (MAS) Český Západ, která zprostředkovává žadatelům peníze z programu Leader 2007-13. A tentokrát se povedlo. Na konci září 2009 bylo financování projektu schváleno. Následovaly měsíce čekání, kontrolování podkladů, podepisování smluv, vyjednávání úvěru, vybírání dodavatelů a dalších a dalších peripetií po jejichž úspěšném absolvování na konci února dorazil do Stříbra kamion, který dovezl téměř tři tuny materiálu.

K mobilnímu pódiu na který získalo sdružení na konci roku 2008 grant od Nadace Alcoa tak nyní přibyly velkoprostorový stan se zastřešenou plochou 200 metrů čtverečních, zastřešení pro pódium o rozměrech 10 x 7 metrů, taneční parket 6 x 6 metrů a vlek na kterém je možné celé zařízení převážet.

STROM je dlouholetým pořadatelem kulturních akcí ve Stříbře, a tak i představení projektu Sejdeme se ve stanu! veřejnosti se rozhodl pojmout kulturně. Proto při této příležitosti pozval do Stříbra talentované muzikanty: kytaristu Jana Vávru, baskytaristu Jaromíra Fulneka a zpěvačku Janu Infeldovou, kteří si dohromady říkají Jananas.

i-legalne.cz o nich napsalo:
"Jejich hudba, to jsou silné a netuctové melodie, moderně znějící střídmé akustické aranže a především vokál charismatické Jany Ivanovič-Infeldové. Ta patří bezpochyby mezi nejvýraznější pěvecké talenty, co se na tuzemské scéně za poslední dobu objevily."

Pro ukázku si můžete pustit jejich klip Taťána:

Sejdeme se ve stanu! - to je slušný plán na čtvrteční večer plný pohodové muziky. Navíc když je vstupné zdarma a občerstvení k dispozici. Vezměte své přátele a přijďte společně s námi vyzkoušet, kolik se nás vejde do stanu.

o.s. STROM, Stříbro


Několik užitečných internetových odkazů:© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.