Zelená louka letos trhá rekord v návštěvnosti

Autor: Aleš Bohuslav <ales.bohuslav(at)stribro.net>, Téma: Hudba, Vydáno dne: 23. 09. 2007


Aktualizováno V letním kině ve Stříbře se o víkendu opět po roce sešli příznivci punkové hudby. Letošní návštěvnost místního festivalu Na Zelené louce dokázala, že lidí, kteří od hudby očekávají jednoduchost, přímočarost a syrovou energii, je v okolí města více než dost. Na festival totiž přišlo více než 250 návštěvníků, převážně z řad mládeže, ale našly se i starší ročníky.

„Takovou atmosféru jsem nečekal, byla fantastická! To má na svědomí hlavně tohle místo a lidi, co sem dorazili,“ sdělil Aleš Bohuslav z kapely Pivo zdarma!, která celou akci pořádala a zároveň na ní křtila své první CD. „Lidi mi třásli rukama, děkovali za tuhle akci a prosili, ať příští rok rozhodně pokračujeme. A taky budeme,“ dodal Bohuslav.

Na pódiu v prostorách letního kina na stříbrském náměstí se během dne vystřídalo celkem deset kapel, známějších i méně známých, objevily se zde i některé české legendy punkového žánru. Energickou show předvedla především příbramská skupina E!E, která koncertuje již 20 let. Pozadu nezůstaly ani kapely Totální nasazení, Sex deviants a S.A.S., které se také účastní festivalů po celé České republice. Velmi přesvědčivé vystoupení plné rozzlobené punkerské energie předvedl také jediný zahraniční účastník akce – skupina Speichelbroiss z německého Weidenu. Z kapel, které působí na punkové scéně teprve krátce, nejvíce zapůsobila skupina Vipýchaná fčela. Ale ani další skupiny – Pornografic girl, SPZ 06-05, Hrábě v bábě a Pilsen dogs se nenechaly zahanbit a oslovily mnoho příznivců punku.

Vystoupení pořádající kapely bylo oproti tomu trochu rozpačité, mohly za to zřejmě personální změny uvnitř skupiny a technické problémy s kytarou jednoho člena. Její fanoušci však místní hudebníky podrželi a koncert si užili, i když byl z časových důvodů zkrácen. Ke křtu nového CD pivem byl pozván Pavel Brom, v jehož nahrávacím studiu Avik CD vznikalo. Našlo se i dost fanoušků, kteří si koupili nové album „Pánové… bylo na čase“. CD s jedenácti písničkami bude za 160 korun k dispozici na koncertech a ve vybraných obchodech s hudbou.

Fotogalerie z festivalu "Na Zelený Louce 2007".© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.