Malování Stříbra - umělecký workshop 2007

Autor: Tomáš Möller <tomas.moller(at)stribro.net>, Téma: Sdružení STROM, Vydáno dne: 30. 05. 2007


O následujícím víkendu proběhne další umělecký workshop, který pro Vás již třetím rokem pořádá občanské sdružení Stříbrští občané městu (STROM). První ročník byl věnován dřevořezbářům, druhý workshop byl ve znamení keramiky a ten letošní se bude věnovat malování. Do Stříbra se sjede několik zkušených malířů, kteří budou během víkendu malovat různá zákoutí města Stříbra. Na své si přijdou i příchozí. Kromě sledování práce výtvarníků si budou moci vyzkoušet pod jejich vedením, namalovat svůj obrázek nebo přispět k plánovanému společnému dílu.

Během pátku, kdy se výtvarníci budou sjíždět do Stříbra, proběhne společná procházka organizátorů a malířů městem. Při ní budou vytipována místa, která budou chtít malíři svým štětcem zvěčnit na svá plátna. Od 17 hodin pak proběhne v prostorách stříbrského Městského muzea vernisáž výstavy Václava Maliny, který je jedním z garantů workshopu. Výstava nese název Útěky do krajiny a potrvá do 22. června 2007.

A koho dalšího budete moci při malování ještě vidět? Kromě Václava Maliny z Plzně také Jiřího Černého z Chebu, Silvii Křížkovou z Votic, slečny Kršňákovou, Sýkorovou a Šimicovou z Plzně a domácí Karolínu Koblenovou a Ivana Brože. Možná ještě někdo přibude, protože někteří ještě nepotvrdili svou účast.

V sobotu, přibližně od 10 hodin, bude v okolí kostela Nanebevzetí Panny Marie pro příchozí návštěvníky připravena možnost namalovat si svůj obrázek. Tady bude k dispozici i část výtvarníků, kteří budou moci návštěvníkům workshopu poradit nebo zodpovědět jejich otázky. Na místě bude také zveřejněna mapa Stříbra s vyznačenými místy, kde všude bude možné pozorovat malíře při jejich tvůrčí práci. Během odpoledne by se u kostela měla objevit velká plocha pro společné dílo výtvarníků a příchozích.

V neděli, opět po desáté hodině, budou moci návštěvníci akce pokračovat ve vytváření svých obrazů. Také zde budou vystaveny veškeré obrazy a obrázky, které vzniknou během "Malování Stříbra". Zhruba okolo šestnácté hodiny bude umělecký workshop ukončen.

Po celou dobu akce, bude možnost nakouknout do kostela Nanebevzetí Panny Marie. Bude to asi naposledy za jeho současného stavu, protože během léta začne rekonstrukce střechy. K dispozici bude také pokladnička na Vaše příspěvky do veřejné sbírky na záchranu tohoto stříbrského kostela.

Podle předpovědí by nám počasí mělo přát, tak neváhejte a vyrazte na sobotní procházku s možností vidět umělecké malíře při malování.© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.