Zoufalství a nebo kalkul?

Autor: Petr Patočka <petr.patocka(at)stribro.net>, Téma: Život ve městě, Vydáno dne: 05. 10. 2006


Aktualizováno - Tak jak čas pomalu utíká a mění se doba, některé zvyky zůstávají. Nemyslím zrovna ty lidové, ale některé se nám asi časem pod kůži dostanou. Že by NEOFOLKLÓR?

Bývalo zvykem (za éry dlouhé vlády jednoho muže na radnici) uspořádat v čase předvolebním taková setkání dříve narozených. Vcelku nešlo o nic jiného, než našim důchodcům připomenout, kdo že je vlastně na radnici starostou a vzhledem k pokročilému věku dát dříve narozeným spoluobčanům jasnou radu koho za darovaný párek a květinu volit. To vše za zvuku živé hudby, vřelých úsměvů a studeného dojetí.

Taková akce nejmenovaného zastupitele - kandidáta nikdy nic nestála, protože útratu zaplatilo město a efekt? No asi velký, protože se setkání opakovala pravidelně.

Dnes, v době, kdy zahřívá křeslo na radnici někdo jiný, se v setkávání pokračuje. Je to hezké, že se na naše starší spoluobčany nezapomíná… hlavně před volbami.

Jen je třeba zdůraznit osobitý styl vlády – pod novým heslem dej mi svůj hlas a mlč. Ale přiznejme si na rovinu, že se osvědčené nemusí vždy osvědčit, a že v tomto případě jde o jistý kalkul. Nebo snad zoufalství?

Co k tomu dodat? Jen, že je potřeba změnit styl, a tak navrhuji místo párku gulášek a potom na věčné časy a nikdy jinak.


Tohle je všeříkající fotografie. (autor: Martina Sihelská - www.stribro.cz)© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.