Česko-Bavorský Geopark - GeoLoci

Autor: Redakce <redakce(at)stribro.net>, Téma: Život ve městě, Vydáno dne: 29. 08. 2006


GeoLociNa území dvou českých krajů, Karlovarského a Plzeňského, a čtyř bavorských okresů (Neustadt, Tirschenreuth, Wunsiedel a Bayereuth) vzniká od roku 2001 Česko-Bavorský Geopark. Jeho cílem je propojit geologické, přírodní a historické zajímavosti těchto regionů do společné sítě, kterou bude společně prezentovat a také o ni společně pečovat.

Geopark GeoLociNa Stříbrsku, Plánsku a Konstantinolázeňsku, které ve vznikajícím Česko-Bavorském Geoparku reprezentují Plzeňský kraj, byly již zpracovány potřebné výhledové studie a dokumenty, navržena struktura fungování geoparku a byl také zvolen společný název - GeoLoci. Byly také zpřístupněny některé atraktivní lokality, jako například rozšíření expozice Hornického muzea v Plané, vybudování Hornického skanzenu ve Stříbře nebo otevření naučné stezky Skalní defilé u Svojšína a připravují se další. Zájem o zpřístupňování geologicky zajímavých lokalit je nejen mezi občanskými sdruženími a zájmovými spolky, ale i mezi obcemi.
Pro koordinaci těchto aktivit byla navržena struktura geoparku a doporučeno založení samostatné právního subjektu - obecně prospěšné společnosti Geopark GeoLoci, která by jednotlivé dílčí aktivity řídila, rozvíjela, propagovalavíjela a pomáhala zajistit finance pro rozvoj geoparku.

Les a kameny - GeoLoci

Česko-Bavorský Geopark GeoLoci - představení záměru

Rádi bychom Vás blíže seznámili s realizovanými aktivitami geoparku a společně s Vámi diskutovali o jeho budoucnosti. Zveme Vás proto na veřejné projednání záměru vzniku geoparku GeoLoci do Stříbra, kde v úterý 5. září 2006 od 16 hod. v Domě dětí a mládeže proběhne veřejné představení záměru rozvoje geoparku GeoLoci.

Program:

  • shrnutí dosud realizovaných aktivit a projektů
  • seznámení s vývojem projektu Česko-Bavorského Geoparku
  • představení jednotlivých partnerů projektu
  • představení jednotlivých lokalit geoparku a jejich možného využití v rámci geoparku
  • představení Marketingové strategie
  • představení Koncepce fungování geoparku
  • seznámení se záměrem založení obecně prospěšné společnosti Geopark GeoLoci
  • diskuse

Další informace je možné získat na telefonech:
+420374692021
+42077GEOLOCI
+420774365684© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.