Dřevosochání letos vystřídá keramika

Autor: o.s. Stříbrští občané městu <strom(at)stribro.net>, Téma: Sdružení STROM, Vydáno dne: 01. 03. 2006


Na poslední schůzce o.s. Stříbrští občané městu (STROM) bylo definitivně dohodnuto téma a stanoven termín konání letošního uměleckého sympozia. Řezbáře tento rok vystřídají keramici. Jejich umění si budou moci návštěvníci prohlédnout během třetího květnového víkendu. Současně budou mít možnost podílet se na výrobě ojedinělého společného díla.

Opět u kostelíku

Místo konání by dle našich představ mělo být opět v malém parku u kostelíka Nanebevzetí Panny Marie (naproti čerpací stanici Agip). Zatím jsme ale nežádali Město Stříbro o souhlas s konáním akce na jeho pozemku, a tak je možné, že se akce uskuteční i v jiné části města.

Přijďte si taky něco uplácat

Oproti minulému roku probíhat akce pouze přes víkend (19.-21.5), protože keramici nepotřebují na svá díla tolik času jako řezbáři. Pro veřejnost bude nejatraktivnější sobota, kdy budou k vidění různé techniky práce s hlínou, povrchové úpravy keramiky a způsoby jejího pálení. Očekáváme i zapojení široké veřejnosti při vytvoření jednoho nebo dvou společných výtvorů, který by posléze měly být, pokud se vše podaří, opět k vidění někde na veřejně přístupném místě ve Stříbře. Konkrétní podobu těchto společných výtvorů prozradíme až přímo na místě, v termínu konání akce.

Co ještě čekat

Celý workshop bude doprovázen dalšími doplňkovými akcemi. V plánu je vystoupení folkové skupiny, výstava a prodej keramiky a dalších uměleckých předmětů. Občerstvení je samozřejmostí.

Hledáme Vaše nápady

Příprava této "dílny pod širým nebem" je zatím na začátku. Některé věci jsou už zařízené a některé zatím chybí. Například stále ještě nemáme pohromadě všechny finanční prostředky, které jsou nutné pro konání akce. Čte-li tedy tento článek někdo, kdo by věděl jak STROMu v tomto případě pomoci, tak ať neváhá kontaktovat nás.
A ještě jednu důležitou věc zatím nemáme - originální název akce. Pokud by Vás napadl nějaký název, který by jasně a originálně vystihoval téma workshopu, napište ho třeba do komentářů pod tento článek. Pokud Váš nápad použijeme, určitě se Vám nějakým způsobem odvděčíme.

Bližší informace o konání budou průběžně uveřejňovány nejen na těchto stránkách, ale i prostřednictvím jiných médií (Stříbrský zpravodaj, Tachovský deník ...). Rádi uvítáme jakékoliv náměty a připomínky k plánovanému víkendu a věříme, že půjde opět o něco zajímavého.© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.