III ro(c)ky Piva Zdarma!

Autor: Aleš Bohuslav <ales.bohuslav(at)stribro.net>, Téma: Hudba, Vydáno dne: 02. 05. 2005


Před třemi lety se na stříbrském gymnáziu poprvé uskutečnilo vystoupení skupiny Pivo zdarma!, tenkrát beze jména v aule na školním anglickém matiné. Zahrála jen 4 písně. Dnes se chystá na výroční koncert.

Akce se jmenuje originálně: III ro(c)ky Piva zdarma! a uskuteční se ve stříbrské Argentárii dne 6.5.2005 za pouhých 45,- Kč. Byly pozvány ještě dvě další skupiny. Jednou z nich je Mandrage z Plzně – finalista Můzy 2005.

Skupina se na počátku skládala z 5 členů – Aleš Bohuslav (basskytara), Lukáš Hrábek (zpěv), Milan Krýsl (el. kytara a zpěv), Jan Ouředník (bicí) a Václav Pelc (basskytara). Jako každá skupina i tato prodělala řadu personálních změn. Nejčastěji měněným postem je zpěv. Současné obsazení je Aleš Bohuslav, Milan Krýsl, Martin Král (zpěv), Lukáš Patera (akordeon, zpěv), Jan Ouředník a Katka Zoubková (zpěv). Za dobu působení vytvořila kapela pouze jedno CD, na kterém se objevily také jen 4 písně. Ve Stříbře jste ji mohli slyšet na akcích: Hudba jednoho města, Stříbrská pusa a na vlastním festíku Na zelený louce.

Všichni příznivci a nadšenci jsou srdečně zváni a nejen oni – prostě všichni!

Další informace o kapele najdete na stránkách Piva zdarma!© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.