Předmájový večer se Zrcadly

Autor: o.s. Stříbrští občané městu <strom(at)stribro.net>, Téma: Hudba, Vydáno dne: 20. 04. 2005


Na poslední dubnový pátek (29.4.) od 20 hodin je pro všechny znalce dobré zábavy připraven pohodový večer s folkrockovou hudbou skupiny ZRCADLA. V dosud prakticky nevyužívaném prostoru, v okolí kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Stříbře, pro Vás bude připraven koncert pod širým nebem, který si určitě nenechte ujít. Navíc je, díky finančnímu příspěvku města Stříbra, vstupné na toto vystoupení zcela ZDARMA!

V případě, že by se nevyvedlo počasí (přece jen to předmájové je pořád aprílové), celá akce se odehraje přímo v kostelíku, jehož interiér si tak budete moci zcela výjmečně prohlédnout (objekt je s výjimkou EHD veřejnosti celoročně nepřístupný).
V průběhu akce by Vám mělo být k dispozici kompletní občerstevní. Nic (ani hlad nebo žízeň) by tak nemělo bránit Vašemu výjmečnému hudebnímu prožitku.

ZRCADLA cz
folkrocková muzika z České republiky

skupina Zrcadla

obsazení:
Karel Dvořák - housle, foukací harmoniky, zpěv, Český Krumlov
Pavel Morysek - kytary, zpěv, Klenčí p. Čerchovem
Martina Morysková - klávesové nástroje, D. dudy, zpěv, Klenčí p. Čerchovem
Irena Honzíková - akordeon, zpěv, Klatovy
David Rajdl - kytary, zpěv, Český Krumlov
Ivana Melicharová - el. kontrabas, Praha
Kamil Jindřich - bicí - stálý host, Domažlice
Richard Vízner - G. dudy - stálý host, Domažlice

Kapela existuje od roku 1988 a založena byla Karlem, Martinou a Pavlem. Původní působištěm byla Praha, protože zde někteří členové navštěvovali vysokoškolská studia. Skupina absolvovala samostatná vystoupení po celé ČR a účastnila se významných hudebních festivalů. Zrcadla jsou první kapelou, která již od roku 1988 začala systematicky využívat chodské dudy mimo folklór.

Zrcadla hrají od svého vzniku hlavně vlastní skladby, pro které je čerpáno z různých žánrů a lokalit. Vlastní repertoár tvoří převážně trojice K. Dvořák, D. Rajdl, P. Morysek. Využití dud přinesl původ Martiny, Ireny, Ivany a Richarda, kteří se od mládí zabývají chodským folklórem. Richard patří mezi špičku českých dudáků a Martina na dudy hraje od dívčích let. Karel a David jsou hudební osobnosti, jejichž záběr jde přes mnoho žánrů jim blízkých. Bicí jsou součástí muziky od roku 1997. "Produkování" hudby je pro všechny vnitřní potřebou a odreagováním. Většina členů Zrcadel je součástí dalších hudebních projektů v rozsahu od barokní po rokovou muziku.

diskografie:
Láska a mládenec (AVIK Plzeň)
Hrací skříňka (AVIK Plzeň)
Země motýlů (FT records Brno)

Další, samostatné, nahrávky existují na několika společných nosičích a v archivech ČR Plzeň, ČR Praha, ČT Brno a ČT Praha.© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.