COWARD doma ve Stříbře nic nedostane

Autor: Petr Patočka <petr.patocka(at)stribro.net>, Téma: Hudba, Vydáno dne: 25. 10. 2004


V jednom z předešlých článků jste se mohli dozvědět, že stříbrská skupina COWARD skončila ve finále České rockové ligy na vynikajícím druhém místě a ještě získala cenu diváků. Za své umístěním si odváží COWARDI i jednu z hlavních cen a tou je 35% sleva na nákup aparatury Marshall a 10 dní zdarma v nahrávacím studiu SHARK v Bzenci.

Za tento úspěch a reprezentaci města Stříbra jsem nejen já , ale i většina mých známých očekával jakési poděkování a případnou podporu úspěšnému hudebnímu seskupení.

Takové ocenění ve formě finančního daru na nákup již zmiňované aparatury bylo prostřednictvím kulturní komise doporučeno. Jde vlastně o možnost využití vyhrané ceny, a tak koupit výhodně potřebnou kvalitní část aparatury. Jen pro dokreslení musím zmínit, že již dnes má skupina ve svém vlastnictví aparaturu v hodnotě několika set tisíc Kč a takzvaně za svoje. Každý koníček, v tomto případě kůň, něco stojí a někdy i většinu úspor. Částka ve výši 20 tisíc Kč byla navržena jako zlomek z prodejní ceny hudební aparatury.

Jak to ale občas bývá (připadá mi, že ve Stříbře již pravidlem) finanční dar zastupitelstvo města neschválilo. Daleko větším šokem bylo pro mne hlasování jednotlivých zastupitelů! Při dotazu jednoho z členů COWARDU, co na to říkají, jsem pochopil, že to nejsou peníze co je žene dál, a tak jestli někdy něco dostanou, nemělo a nebude mít nikdy zásadní vliv na to co a jak dělají.

Pokud mohu sám za sebe hodnotit postoj zastupitelů k neschválení finančnímu daru, tak to nemohu nazvat jinak než nešťastným rozhodnutím. Pominu-li předvolební hesla o podpoře… atd, pak nenacházím jediný pádný důvod co je vedlo k takovému rozhodnutí? Že nejsou peníze? To neberu, to je pouze důsledek špatného hospodaření. (Ve srovnání s poskytováním jiných finančních darů v minulosti, šlo v některých případech o neskutečnou velkorysost!!).

Jen na okraj, pokud se podívám do zápisu 37. schůze rady města Stříbra ze 4.10.04 není mi až úplně jasný význam a důležitost instalace Tabulí partnerských měst?!. Zde se financování zajímavým způsobem dostává z peněz - granty na výchovné a vzděl. sportovní aktivity přes rezervu rady pro další kulturní a spol. akce až na samotnou instalaci a výrobu Tabulí partnerských měst. Jestli je toto velice důležité a z pohledu občana účelné využití peněz? To si troufám napsat, že určitě ne.

Možná, že tomu vůbec nerozumím. Vlastně už to chápu, vždyť peníze kazí charakter, a tak je zmiňované ocenění COWARDU na místě.© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.