Tak nám to pěkně utíká …

Autor: Petr Patočka <petr.patocka(at)stribro.net>, Téma: Městský úřad, Vydáno dne: 04. 12. 2003


a než se ohlédneme, máme tady konec roku. Přijde nebo spíš přiletí Ježíšek, protože by to jinak asi nestíhal, a pak nastane očekávaný den "D" (no, je to spíš den "S" jako Silvestr) ... a většina z nás bude v tento slavnostní den lehce bilancovat a především druhým přát něco do toho nového roku.

Takto a nebo velice podobně je tomu s neskutečnou pravidelností každý rok a jsem přesvědčen, že u většiny z vás. Pravdou je též, že někteří nebilancují zrovna v den "D", ale až v následující lednové dny, když už je po všem a jsou zcela střízliví. V tomto případě rčení: "Jak na Nový rok - tak po celý rok" není asi zrovna na místě.

V lesku konce kalendářního roku 2003, by bylo určitě velice nespravedlivé, pokud bychom tak trochu pozapomněli na rok, který již utekl a to první rok povolební – neboli konec prvního roku funkčního období našich zastupitelů Městského úřadu ve Stříbře. Myslím si, že je určitě na místě bilancovat, zhodnotit jejich činnost a porovnat to s předvolebními sliby.

Když jsem vyhledal a oprášil několik dokumentů, z doby předvolebního boje, k malému srovnání utopie a skutečnosti, nestačil jsem se divit. Přiznávám, že jsem se musel několikrát ujistit, zda materiály, které zrovna čtu nejsou z jiné doby, případně nejde-li o nějakou sci-fi literaturu, protože ve srovnání s tím, co se v uplynuvším roce stalo a nyní děje jsem byl ... tzv. trochu mimo. Jako malý příklad pro ilustraci uvádím:

KDU-ČSL (p. ing. Svoboda): … práce zastupitele je zajímavá, je to práce s lidmi, s jejich názory a požadavky.
Heslo "NIKDY JSME VÁS NEZKLAMALI" stále platí … k novým věcem s novým přístupem …
Chci pomoci … včetně podpory aktivit všech skupin obyvatel, kteří přinášejí do města přátelství, společenský a kulturní život, formy jejich využití pro sportovní, zábavné, zájmové a další podobné aktivity.


Abych vyloučil mou případnou zaujatost a byl co nejvíce objektivní v hodnocení, dovolte mi, požádat vás o vaši pomoc a tedy o vlastní zkušenosti s prací našich zastupitelů a úředníků pod novým vedením. Uvítám též vaše názory na toto téma a současně, s načínajícím druhým funkčním obdobím, můžete připojit i nějaké to přání či výzvu.

Tyto stránky si určitě zatupitelé občas prohlídnou (nebo informátoři je upozorní), a proto očekávám skutečný ryzí hlas lidu.

Chtěl bych Vás také lehce informovat o nové myšlence, kterou se budeme v roce 2004 snažit zrealizovat a tou je tzv. "hot chat"“ (též - horká linka). Jde o přímé spojení prostřednictvím Internetu s některým z našich zastupitelů. Ti budou (dle předchozí domluvy v konkrétní den a čas) online chatovat - debatovat se svými voliči, tzn. s vámi a odpovídat na vaše všemožné otázky. Věříme, že se nám podaří pro tento projekt získat naše odvážné zastupitele a doufáme, že vám občanům města Stříbra a okolí to umožní skutečně pravou komunikaci bez přípravy.

A teď už čekám na vaše hodnocení a příspěvky, jako podklad a průzkum k dalšímu článku – Rok po té…


© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.