Bývalé letní kino

Autor: Pavel Krejčí <sparco(at)centrum.cz>, Téma: Město Stříbro, Vydáno dne: 23. 10. 2003


Původně jsem si myslel, že napíšu obsáhlý článek o tom jak se město stará o svůj majetek. Vzhledem k tomu, že jsem však neměl čas se pídit po podrobnostech majetkových vztahů k pozemkům a vybavení letního kina, měl by tento článek posloužit spíše jako inspirace pro někoho, kdo má času více.

  Nedávno jsem bloumal po Stříbře s kočárkem a s digitální foťákem a napadlo mě, že se zajdu podívat co se děje s bývalým letním kinem. Bylo to opravdu překvapení a nutno říci, že nijak veselé. Když se podíváte na fotografie, jistě mi dáte za pravdu. Ani mne pak nepřekvapilo, když jsem po první šoku v prostoru u promítací kabiny, našel v prostoru šaten za plátnem několik plechovek od toluenu. Před očima mi mlhavě vystoupily obrázky narvaného kina, když se nad pokladnou skvěl nápis Slunce, seno….. a davy lidí stále přicházely a zaplnily všechny volné prostory v areálu.
  Na konec tohoto článku mě napadají jen ošklivé poznámky na adresu majitele tohoto objektu, ať je to kdokoliv. Magistrát našeho města prostě zrušil letní kino a tím to pro něj skončilo. Starost o jeho budoucnost přenechal feťákům a vandalům.

letní kino 1


letní kino 2


letní kino 3


letní kino 4


letní kino 5


© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.