Stříbro postaví koupaliště

Autor: ČTK <>, Téma: Město Stříbro, Zdroj: Mladá fronta DNES - 9.9.2003 - str.3, Vydáno dne: 25. 09. 2003


Přírodní koupaliště za desítky milionů korun plánuje do roku 2006 postavit stříbrská radnice, která spoléhá, že získá peníze především ze strukturálních fondů Evropské unie.

Podle zástupců vedení města jde pro budoucí tři roky o stavbu s nejvyšší prioritou, která má přivábit do města s 8200 obyvateli podstatně více turistů. Radnice, která už má studii koupaliště pod stadionem s plochou 350 až 400 metrů čtverečních, zadala práce na projektu. "Dokončen má být v příštím roce. Evropské finance ale dostaneme zřejmě až o rok později," řekl starosta města Stříbro Rudolf Svoboda.
Radnice chce pro koupaliště odebírat vodu z řeky Mže. "Dvě ze tří polí koupaliště s nízkou hloubkou budou k vytápění používat solární energii, čímž chceme prodloužit plaveckou sezonu zhruba do konce září," sdělil starosta.
Stříbro nemá v současné době žádné vhodné prostory ke koupání, a to ani podél Mže.
Radnice má kromě nového koupaliště v plánu i další investice. K prioritám patří revitalizace městského parku a zahrad pod bývalým minoritským klášterem. "Tyto stavby zajistí výrazné turistické oživení Stříbra, které zatím moc lákadel nenabízí," vysvětlil Svoboda. V rámci obnovy parkových ploch se mají propojit obytné zóny s historickým středem města, který se postupně vylidňuje. "Pro tyto projekty budeme moci požádat o dotace z podpůrných programů Evropské unie až v příštím roce, až budeme mít projekty a dořešené majetkoprávní vztahy," dodal starosta jednoho z nejstarších měst v republice.


© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.