Chceme hroší farmu?

Autor: Céenóčan <redakce(at)stribro.net>, Téma: Život ve městě, Vydáno dne: 06. 09. 2003


Léto je ke koupání jako stvořené. Nad klášterními zahradami se valí oblaka prachu. Průčelí muzea neláká k návštěvě. Všechny tři budovy Městského úřadu vzkvétají. Také přehrada Hracholusky kvete. Už léta a nic. Nikomu nehlodá, nikomu nezapaluje? Nevěřím!

Návštěva našeho města je opravdu zážitek. To by mohly jistě vyprávět děti posedávající na zaprášené dlažbě před cukrárnou. Špinaví, žízniví, hladoví. Kašna je neosvěžila. Alespoň stín tu mají. To je paráda.
Strakonice, otevřený bazén s toboganem, i bez toboganu by stačil. A něco menšího pro neplavce tam také přidělejte. Kolik z nás nemá vodu vlastně rádo? Nebo ji vůbec nenávidí? Jste plavci, páni radní? Vypadá to, že ne. Není to Váš problém? Ale je! Koupání není, řešte ho!!!
Ale proslýchá se, že nám dáte další levný nákup. A levný nákup je levný nákup. To tu vždycky zabíralo. To Vás baví. Nejlépe v Lídlu, účelově. Neschválíte napoprvé, ani napodruhé? Nevadí, příště už to musí vyjít. Prý chyběl ódeesák. A někdo další se určitě ještě přidá. Třeba po konzultaci s občany. Nebudu Vás napínat, podařilo se. Napotřetí! Dobrá práce. Lídl bude, hlady neumřeme. Vykácíme nějaké stromy, další uschnou, rodinný dům ohradíme. Školám to neublíží, jedna je stejně zvláštní a s přechodem přes parkoviště bude tedy ještě zvláštnější, druhá, ta odborná, zase odpornější. A vzdoušek smradlavější. A proč farmu? A proč hroší?
Žrádlo, smrádek, maloměsto.

MÁME JI MÍT!


© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.