Sportovně-relaxační areál

Autor: Redakce <redakce(at)stribro.net>, Téma: Městský úřad, Vydáno dne: 05. 09. 2003


Se souhlasem zastupitele pana Mgr. Miroslava Fikrleho (CZ) zveřejňujeme jeho návrh, který byl předán na Hospodářský a investiční odbor městského úřadu ve Stříbře. První část tohoto materiálu byla navržena k zapracování do návrhu rozpočtu pro rok 2004. Jedná se postupné vybudování sportovního areálu s otevřeným bazénem.

Následuje dokument pana Fikrleho:

Tento materiál je jen jedním z pohledů na daný problém, nedává si za cíl jeho úplné řešení a je určen především k diskusi.

Vzhledem k finanční náročnosti výstavby takového komplexu a předpokládanému financování z více zdrojů navrhuji budovat areál postupně. Rozdělení umožní okamžité využívání dokončené části areálu a finanční prostředky investované po částech přiblíží jeho vybudování skutečnosti.

1.
Studie sportovně rekreačního zařízení


I. Městské koupaliště
 • otevřený bazén 25 m (50 m), malý bazén a brouzdaliště

 • příslušenství (WC, sprchy, šatny, bufet s posezením, vstupní brána s pokladnou, úschovna kol, parkoviště)


 • II. Otevřená sportoviště
 • hřiště na plážový volejbal, minigolf, …


 • III. Krytý bazén
 • krytý bazén 25 m (50 m), sauna, posilovna, soc. zařízení, kotelna, …


 • IV. Restaurace s ubytovnou
 • ubytovna

 • restaurace


 • 2.
  Postup při rozvoji areálu


  2.1. Projektová dokumentace - I. Městské koupaliště (otevřený bazén 25 m (50 m), malý bazén, brouzdaliště, příslušenství, parkoviště, …)
  2.2. Výstavba dle bodu 2.1.
  2.3. Projektová dokumentace – II. Otevřená sportoviště (hřiště na plážový volejbal, minigolf, …)
  2.4. Výstavba dle bodu 2.3.
  2.5. Projektová dokumentace – III. Krytý bazén (krytý bazén 25 m (50 m), sauna, posilovna, soc. zařízení, kotelna, …)
  2.6. Výstavba dle bodu 2.5.
  2.7. Projektová dokumentace – IV. Restaurace s ubytovnou
  2.8. Výstavba dle bodu 2.7.

  Komentář:
  Jako reálné se zdá vybudování koupaliště s otevřenými sportovišti (doporučuji zařadit do koncepce sportovišť ve městě). Tato část areálu může také sloužit jako zázemí mnoha sportovních akcí konaných ve městě, k pořádání kulturních akcí a jako start a cíl případných cyklostezek (parkoviště, sociální zařízení, občerstvení, …). Využití areálu nejen místními školami se nabízí samo. V letních měsících areál s velkou pravděpodobností využijí rekreanti z Butova a Vranova, kteří postrádají v této rekreační oblasti především bezpečné a nezávadné koupání. Domnívám se, že sázka na možnost aktivní rekreace přiláká do našeho města turisty. Věřím, že většina občanů budování sportovně-relaxačního areálu přivítá.

  Zpracoval: Mgr. M. Fikrle, 11.8.2003


  Komentář redakce:

  Návrh počítá s umístěním sportovně-relaxačního areálu v prostoru bývalých školních zahrad mezi stadionem a bývalým letním kinem.

  Jsme rádi, že se konečně už někdo začal zabývat požadavky občanů. Pan Miroslav Fikrle, který kandidoval v předchozích komunálních volbách jako nezávislý kandidát Cesty změny, vstupoval do voleb s volebním programem, který můžete najít na těchto internetových stránkách. Mimo jiné v něm najdete bod ve kterém je zmíněna podpora výstavby bazénu ve Stříbře. Jak je vidět, pan Fikrle se snaží dodržet volební slib strany za kterou kandidoval. Obdobné řádky ve svých programech měla i většina ostatních zastupitelů. Jak jsou na tom oni se svým svědomím?


  © WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.