Opravdu je pro město Stříbro koupaliště jen snem?

Autor: Tomáš Möller <tomas.moller(at)stribro.net>, Téma: Život ve městě, Zdroj: Tachovský deník, Vydáno dne: 11. 08. 2003


Dnes jsem otevřel Tachovský deník a mou pozornost upoutal článek pana Karla Týzla - starosty Konstantinových Lázní. První polovina titulku mě přímo praštila do očí: Aquapark Konstantinovy Lázně … No je tohle možný? Kolikrát jsou „Konstantinky“ menší a kolikrát mají menší rozpočet než Stříbro? Tam to jde a u nás ne. Proč?

   V článku se píše, že budoucí aquapark by měl obsahovat plavecký bazén a soustavu několika bazénků s různými atrakcemi včetně zázemí. Nacházet by se měl v prostorách současného koupaliště ve Starých Lázních. Zajímavé jsou i uváděné finanční údaje. Celkové náklady na výstavbu aquaparku jsou spočítány na 30 miliónů korun. V současné době se zahajuje výstavba centrálního plaveckého bazénu s keramickým obkladem o rozměru 25 x 10 metrů a čištičky vody. Rozpočet tohoto základu (nám ve Stříbře by určitě stačil, ne?) je 5.185.000,- Kč. Navíc tuto částku neplatí obec celou, ale stát přispěje státní dotací ve výši dva a půl milionu. Celou stavbu na základě vítězství v loňském výběrovém řízení realizuje stříbrská stavební firma TAZATA. Konstantinovy Lázně tedy postaví venkovní bazén s nezbytnou technologií pro čištění vody za necelé 2.700.000,- Kč z obecní kasy.
    Vážení občané Stříbra, ptám se Vás: „Myslíte si, že naše město si nemůže dovolit podobný bazén včetně čističky vody?“ Odpovím za Vás. MŮŽE! Jen se rozhlédněte okolo sebe. Třeba „nutně“ zrekonstruovaná křižovatka před poliklinikou za tři milióny – to BYL Váš bazén.
    A co mně a Vám, jako občanům města Stříbra zbývá? Musíme se obracet na své zastupitele, na těch 15 lidí, kteří mohou rozhodnout. Žádat po nich dodržování jejich volebních slibů, protože všichni měli řešení možnosti výstavby bazénu nebo koupaliště ve svých programech. Zastupitelé jsou to od zastupování občanů, svých voličů. Dejte jim proto vědět, jestli byste radši měli ve městě jednou za dva roky nové chodníky nebo jedno veřejné koupaliště nebo dokonce krytý bazén.
    Mám i řešení. Co kdyby zastupitelé rozhodli o investování osmi miliónů korun, které město získá prodejem pozemku v centru města firmě, která bude provozovat diskontní prodejnu Lídl. Většina zastupitelů Vám svým rozhodnutím sebrala kus zeleně, podpořila tak místo ní výstavbu asfaltového parkoviště. Tak proč by tyto peníze nemohli investovat zpět do rekreace svých občanů? Vím, peníze mají jít na nové chodníky a lampy okolo plánovaného kruhového objezdu, ale těch, já osobně, už mám plné zuby!

(Jen pro informaci: další veřejné zasedání zastupitelstva je 4.září 2003 od 17 hod. v sále radnice.)


© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.