Můj zážitek s veřejnými záchodky

Autor: John Bok revival <>, Téma: Život ve městě, Vydáno dne: 05. 08. 2003


Nejdříve bych chtěl pozdravit sdružení Strom a popřát jim hodně úspěchů do budoucna.
Chtěl bych se s vámi podělit o svůj zážitek a předem upozorňuji - nejsem rasista.
Asi před týdnem jsem se procházel po Ho-Či-Minově ulici, vlastně pardon, po Benešově ulici. Náhle mě můj močový měchýř upozornil na potřebu vyprázdnění a mně nezbývalo než ho poslechnout. Vydal jsem se proto navštívit veřejné WC.

Asi metr před vchodem do prostor veřejných záchodků na mě jistá romka, která seděla na lavičce před radnicí začala křičet: "Jdete na záchod?" a já si v duchu říkal, co jí je do toho. Bohužel, ještě než jsem sestoupil po schodech vykonat svou potřebu, ta samá žena na mě zakřičela podruhé a to: "Tři koruny!". Po delší době, kdy jsem nikde v prostorách WC nenašel "hajzlbábu" (promiňte mi ten výraz) mi došlo, že ta žena co na mě křičela, bude asi ona. Zarazilo mě však proč není uvnitř a křičí na mě z lavičky. Připravil jsem si 3,- Kč a vydal se opustit záchodky. K východu šel i holandský turista, a tak jsme společně stoupali po schodech z prostor WC. Před veřejnými záchodky nás čekal menší šok. Stála zde skupinka asi 6-ti romů (znovu chci podotknout, že nejsem rasista) a holandský turista začal hledat svoji plynovou pistoli, protože si začínal myslet, že jde o nějaké přepadení. Přiznám se, že i já jsem měl nahnáno. Naštěstí tito pánové zde pouze postávali s paní ze záchodků a popíjeli pivo. Zaplatil jsem, i když jsem opravdu netušil jestli platím té správné osobě a rychle jsem opustil toto místo.
Zážitek ve mně zanechal jisté rozpaky a jistě nejsem sám. Za prvé příště už raději půjdu na WC někam jinam, třeba do hospody, a nebo raději vydržím až domů (ne, že by mi bylo líto těch tří korun). A za druhé to rozhodně nedělá dobrý dojem pro naše město (myslím, že ten Holanďan taky půjde příště jinam). Proto mě napadá otázka: Proč se vybírají peníze až z lavičky a proč to všechno neprobíhá za přijatelnějších podmínek?


© WWW.STRIBRO.NET - Publikování nebo šíření textu je zakázáno bez předchozího písemného souhlasu autora.