Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Pokec :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Povídání o všem možném, co nezapadá do ostatních témat. 
Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 3 z 5
Re: Co se to tu děje?
Autor: tatranka (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2005 12:23

Paní Pavlo,
Váš příspěvek je smutný, plyne z něj jen jedno, že se tu tvoří začarovaný kruh a z něj bude jen těžko uniknout. A také z něj plyne to, že pokud je stav takový jak popisujete svědčí to jen o jednom, že člověk, který by měl jakýkoliv jiný zájem než je prosazován,nemá šanci, jelikož nemá zastání v žádných dveřích dotyčného úřadu.
Dostali jsme se k jiným tématům než bylo původně myšleno. Zajímal by mě však názor, jestli dneska vůbec mají lidé názor a představu koho volit jako kandidáta. Jestli tu jsou ještě schopní lidé, kteří se na tuto funkci hodí, nebo je-li Stříbro na tom tak, jako podstatná část našeho kraje a všichni schopní lidé mizí za lepším. TO lepší není míněno jen výší platu, ale samozřejmě i jinými podmínkami bydlení, kulturou apod.
Potom by to totiž svědčilo o jediném, že je tu něco silně v nepořádku.
Máte pravdu v tom, že na zastupitelstvo by se mělo chodit a ne jen když se nás problém týká, ale už proto aby měl člověk určitý přehled.

Autor: Marcela (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2005 15:58

Jindro o školce jsem nevěděla tak snad to pochopíš.

Pavlo na zastupitelstvo opravdu chodí jen ti, kterým jde o soukromou věc.Byla jsem tam několikrát, ale stále stejný scénář. Zastupitelsvo začne a sál je plný a jak se postupně prodávají pozemky, řeší se pronájmy nebo dokonce byty, každý si vyslechne nedočkavě jen to, co se ho týká a postupně všichni odejdou.Pak přijdou na řadu věci týkající se města a sál je prázdný.

Autor: Jindra (IP zapsáno)
Datum: 01.12.2005 12:50

Na průběh zastupitelstva a informovanost občanů mám jiný názor .
Program se skládá z mnoha bodů a po úvodu je diskuse s občany a tam je prostor se zaptat zastupitelů na cokoliv.
Proč je tak malá účast na zasedání ? Asi není zájem .

Jindra

Datum: 01.12.2005 18:25

Buď není zájem a nebo se lidi stydí před publikem se nějak vyjadřovat.

Datum: 01.12.2005 21:24

Lidi se nestydí mluvit, naopak, mluvili by, ale také se stalo, že když chtěli mluvit, řekl starosta, že budou mluvit každý jen minutu a dost. Pak mluvil sám a když minutu přesáhl, lidé na to poukazovali a bylo jim řečeno,"tak to přejdeme, jako by se nic nestalo". Psalo se o tom i v Tach.deníku, protože to byla fraška.
Jak může být zájem, když lidi ani neví kdy to zasedání je, kdo z Vás chodí sledovat vývěsní tabuli??? Chce to víc informovanosti a osvěty mezi lidi a probudit v nich zájem. Je totiž smutný, že si lidi neuvědomujou, že to co dneska zmeškaj, tak v budoucnu budou řešit jejich děti, protože se tu dějí věci, třeba jak psala paní Pavla, které se týkají nejen současnosti, ale bohužel ovlivní životní prostředí hlavně pro děti.

Datum: 04.12.2005 16:39

Tak máme osazené semafóry sice ještě nefungují,ale asi brzy začnou. Jsem zdejší rodačka a snad pokud mě paměť sahá nikdy tu nebyly, nebo snad někdo někdy semafóry ve Stříbře zažil?????????????

Autor: J.K. (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2005 16:55

Nevím proč jsou přechody pro chodce umístěny přímo v křižovatce? Připadá mi hodně nebezpečná naše semaforová křižovatka. Čas ukáže.

Datum: 07.12.2005 18:25

Nevíte jak se bude odbočovat k poště???Často tam parkuji když jedu nakoupit, ale po osazení semafóry tam asi nezajedu, protože tam budou stát auta.

Autor: (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2005 07:31

Jelikož je odbočka k poště křižovatka jako každá jiná, neměl by do ní nikdo vjet, pokud nemůže pokračovat v jízdě. Alespoň tak si to pamatuju z autoškoly. Ale to souvisí spíš se znalostmi řidičů. A ty nejsou nic moc.

Datum: 09.12.2005 15:09

Tedy dnes jsem projížděla poprvé naší světelnou křižovatkou a nestačila jsem se divit. Naši řidiči jsou nepoučitelné. Pustí se souběžně dva pruhy tzn. od Penny a od polikliniky oni vjedou do křižovatky a dávají si přednost po staru , ale vždyť správně je to přesně naopak. Za semafórama se mají řídit podle toho kam auto odbočuje, když oni jedou od Penny a odbočují vlevo na Brožíkovku, tak musejí dát přednost těm od polikliniky, protože ty odbočují vpravo nechápu to????????Jak to vlastně je správně????????????

Autor: abc (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2005 18:50

Máš pravdu. Pokud jedu na plnou zelenou (tj. zelená bez šipky) dávám při odbočování doleva přednost protijedoucím vozidlům. Přednost nedávám jenom v případě že svítí Signál pro opuštění křižovatky. Prostě základní pravidla sil. provozu. Mám docela zánovní auto a nové plechy zatím nepotřebuju, jinak bych to možná prubnul :-(

Datum: 09.12.2005 19:42

Bylo mi divné, že dopoledne tam stála Policie a zřejmě nějací pracovníci, kteří signální zařízení uváděli do provozu a jen pozorovali řidiče, nikdo z nich je nepoučil, že vlastně jezdí špatně. Místní občané to znají po staru tak budou jezdit jako ovce a přijede někdo cizí pojede tak, jak se má a dají si na sto pro hubana. Proč nemají zelenou vždy proudy hlavní a pak chvíli zase vedlejší a nikdo by nejezdil současně. To, že pustí dva proudy najednou a řidiči vjedou současně do křižovatky a musí se okamžitě řídit zase podle toho, kdo kam odbočuje není šťastné rozhodnutí zvláště pro začátečníky a důchodce.

Autor: Jan Dauda (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2005 13:15

Dopravní předpisy....

Včera když jsem šel z domova do města tak jsem viděl bouračku, při které někdo porušil dopravní předpisy. Brzy zase sedne za volant a bude jezdit s jinými plechy. Ostatně, nebylo by lepší semafory dát někam jinam, nebo ty peníze dát někam jinam? Proč ta nepsaná soutěž s TC

Datum: 12.12.2005 16:26

Moc se divím tomu, že někdo z města přesněji ti co se zabývají dopravou nepovolají policii, kteří by konečně naučili jezdit řidiče přes světelnou křižovatku.Dnes jsem jí projížděla 3x a nikdy jsem nedostala přednost tak, jak jsem měla. To přece není možné pravidla snad platí pro všechny. Policie by měla stát za křižovatkou a hned pokutovat ty, co přednost nedali. Myslím, že by to pomohlo a druhý den by jezdili všichni podle předpisů.

Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2005 17:05

Ano, taky jsem už několikrát nedostal přednost.
Pokud jedete z města a máte zelenou, tak vám auta jedoucí od aut. nádraží a odbočující vlevo, k poště, musí dát přednost. Zatím se mi nestalo, že by to někdo udělal. :-(

Tomáš Möller

Datum: 13.12.2005 11:05

Tak já budu psát za chodce.
Včera jsem přecházela u pošty a jelikož byla červená, jako vzorňas jsem stála a čekala na zelenou. jaké bylo moje překvapení, když řidič stojící za přechodem na mě troubil, abych šla a když jsem mu ukázala, že mám červenou, klepal si na čelo, jako, že jsem blbá. Červená byla dlouho, nakonec se tam sešlo asi 5 lidí a na tu červenou jsme fakt přešli, protože ještě když jsme byli na tom druhém přechodu u polikliniky, tak červená svítila a lidi nadávali.
Asi by to chtělo, aby večer když není provoz jiné intervaly.

Datum: 14.12.2005 18:24

Večer by bylo nejlepší, kdyby to vypli. Jsem řidič i chodec a tak uvažuji nad tím co to přineslo občanům. V pátek byla stejně zácpa stála jsem až u obchoďáku(bývalého), takže jsem jako řidič nezaznamenala žádné zlepšení a jako chodec hrůza. Stojím na přechodu jako tatranka vzorně jak se má, ale lidi chodí stejně na červenou a ani se jim někdy nedivím, protože široko daleko žádné auto a člověk tam vysloveně čumí je to ztráta času.

Datum: 15.12.2005 09:27

Zajímavé je, že lidi absolutně nerespektujou červenou, akorát ve špičce, no to se nedá přejít kvůli bezohlednosti řidičů, když už naskočí zelená pro chodce, tak je ještě je moment, že auta dojíždí a najde se i takovej, že ač vidí, že chodci maj zelenou jede na přechod. Docela kaskadéři, včera jsem pozorovala jak vjeli normálně mezi lidi na přechod - zmatek, panika.
Ale našla jsem řešení
dám do kabelky kamení
a až na přechod stoupnu,
hned mu jednu loupnu.

Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2005 13:33

Hezký, veršovaný! O.K. :-D

Datum: 16.12.2005 16:26

Dneska byl u PENNY pěkný blázinec nejen, že nebylo kde zaparkovat, ale prudký vítr s deštěm lidem bral nákupy z košíku a oni bez ohledu na to, že jsou ve vozovce honili zboží. Vysloveně nastavovali život ( nechali by se zajet) kvůli nějakému balíčku je to vůbec možné sad smiley

Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 3 z 5

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.