Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Pokec :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Povídání o všem možném, co nezapadá do ostatních témat. 
Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 2 z 5
Re: Co se to tu děje?
Autor: Marcela (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2005 16:57

Tatranko, souhlasím s tebou, že i obchody jejichž majiteli jsou naši občané města Stříbra mají sortiment podobný jako Asiaté jen dražší a kvalita stejná je to smutné, ale je to tak.

Autor: (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2005 17:07

Hlavně ten obchod u úřadu na rohu tam je vše co mají ve čtvrtek na trhu o polovinu levnější.

Autor: tatranka (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2005 23:05

Já beru, že fakt nelze konkurovat asijcům, ty pořizovací ceny, a kvantum ve kterém se to sem vozí fakt nelze překonat, normální smrtelník to nedokáže. Taky chápu do určité míry, že i do velkoobchodů se dostane čínské zboží a pak se vyskytne na krámu, ale vím , že fakt záleží na majiteli obchodu a na tom jak se snaží a jde po zboží. Když mu ho přiveze před krám dealer, tak se na tom živí i ten dealer, to je jasný, o to je to dražší. Když si někdo pro zboží jezdí a má kontakty má dobrý dodavatele, jde to pak ruku v ruce, třeba množstevní slevy, různý výhody a to je pak na konečný ceně znát. Tedy pokud je prodávající takovej frajer, že se to projeví v konečné ceně.
Kam chodíte děvčata nakupovat, když Vás chytne, že zrovna potřebujete něco na sebe??????? Není to tajný???

Autor: Marian P. (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2005 09:05

Dobrý den,
mám bohužel špatné zkušenosti s placením kartou, která by měla mít teoreticky spoustu výhod. Ve Stříbře to neplatí ani v PENNY, ani v SUPERmarketu. V prvním případě jsem se spletla v zadání pinu/mám nový pár dní/. Paní u kasy na mě spustila: To nejste schopná si pamatovat pin?
Stála jsem jak opařená, protože málem po mě hodila terminál.Před tím na mě houkla, abych dávala rychleji zboží od kasy do košíku. Příště se nadechnu a půjdu za vedoucí, tehdy jsem ztratila sílu.
V druhém případě byla paní u kasy moc milá, ale to nepomohlo v tom, že jsme půl hodiny zkoušeli platit kartou. Musela jsem jet na náměstí do bankomatu vyzvednout a zaplatit hotově. Znamená to snad, že s kartou v peněžence musíme nosit i hotovost?

Milá tatranko, co takhle navštívit hrabárnu v Kladrubech? Bezva! A jaký tam chodí zákaznice. Nemám problémy s oblíkáním dětí a konec konců i já si tam vyberu pěkné věci. Ch ce to trpělivost, ale s čínským zbožím se to nedá srovnat.
Mám kamarádky v Německu i v USA, byla jsem tam několikrát, funguje to všude stejně.
Mějte se všichni moc hezky

Datum: 24.11.2005 11:57

Hele Mariane to si nevybereš. Já jsem před dvěma lety v létě kupoval digitální kameru v Datartu (Tesco). Karta byla úplně nová. Asi tak měsíc. Přijeli jsme do Tesca, nakoupili jídlo, zaplatili mojí kartou a nadšeně se přesouvali k Datartu pro naši zamluvenou kameru. Jaké bylo moje zděšení, když pokladní projela kartu terminálem a ten ji odmítl. Koukala na mě jak na bezdomovce, a že prý karta nefunguje. Tak povídám, že jsem s ní teď platil. Zkusila to ještě asi pětkrát a nic. Pak kartu otočila a všimla si že je odřený podpisový proužek (kousek toho proužku ještě zůstal na terminálu jak tam s ní furt šmejdila) a že prý tu kartu mám poškozenou a ať si jdu vybrat do bankomatu. To jsem na ní zase koukal já jako puk, jelikož jsem nechápal její logiku. Jak mám asi vybrat z bankomatu, když je poškozená, no ne? Druhá věc je, že v té době byly miniDV kamery podstatně dražší než dnes a spolu s příslušenstvím to dělalo něco okolo 23000,-. A to nebyla nic moc. Limit na výběr z bankomatu mám 20000,-. Nakonec jsem ji požádal, zda by to nešlo zaplatit tzv. žehličkou. Že prý jo, ale musí to udělat pan vedoucí. Pak už to šlo bez problémů.

To bylo v pátek a v pondělí jsem tam byl znovu, jelikož si pan prodavač přidal k technickým vymoženostem typu, který jsem koupil i tu, kterou jsem vyžadoval, ale kterou zrovna tato kamera neoplývala. Protože jsem tuhle funkci ale chtěl, nabýdli mi jinou, která byla ještě o ticku dražší, tak jsem znovu vytáhl mojí kartu a ejhle. Na tomtéž terminálu s jinou obsluhou to šlo jako po másle.

P.S.: V Kerfůru jsem ještě nikdy nezaplatil kartou. Pokaždé, když jsem to zkusil, mi displej oznámil, že moje karta je invalidní. A vím ještě o dvou lidech, kteří mají stejný problém. (GE Money Bank, MasterCard)

Datum: 24.11.2005 17:50

Placení s kartou v Kerfůru raději nezkoušejte. Když jsme pracně naskládali poměrně obsáhlý nákup na pás bylo nám sděleno, že dnes karty neberou jelikož správce sítě nahlásil poruchu. Byli jsme požádány ať zboží vrátíme zpět do regálů. Po vystání dvacetiminutové fronty u pokladny stačí člověku poměrně málo, aby se vytočil. Odešli jsme značně znechuceni, protože hotovost jsme u sebe neměli. Od té doby jezdím nakupovat zásadně s plnou peněženkou hotovost je holt hotovost.
Tatranko u nás ve Stříbře s nakupováním oděvů já osobně nikdy moc neuspěji. Vzpomínám na dřívější obchody, které bývaly v Benešovce např. LUXUS, který býval tam, kde jsou nyní Asiaté.
Jinak, když něco sháním, vždy uspěji v Plzni. Mám tam několik svých krámků, kde je hodně zboží z JITEXU. Pak na Americké tř. je skvělý obchod ADIDAS, kde se dají, když je akce koupit celkem levné značkové trika i boty.

Datum: 24.11.2005 19:19

to Marcela, tam chodím ráda taky a docela vždycky dobře pořídím.
Je fakt, že se tam dají sehnat dobrý věci za dobrou cenu a hlavně vydrží.

to Marian P.
hrabák v Kladrubech neznám, vím, že tyhle obchody hodně lidí navštěvuje a i věřím, že se tam dají sehnat hezký věci, ale nějak mě to nic neříká.

Docela jsem překvapená, zatím se mě nepoštěstilo, abych měla v Carrefouru problém s kartou, ale kde se zadařilo, tak to v Tescu, ale zase se to vyřešilo, byli ochotní. Tady ve Stříbře to je dílo, fakt jedině hotovost a co se týče ochoty, tak to jsem zažila

Datum: 25.11.2005 17:27

Tak v Evropě se zase otevřelosmiling smiley jak jinak vietnamský sortiment asi se s tím budeme muset naučit žít, protože nám nic jiného nezbyde.

Co říkáte na blížící se volby v listopadu příštího roku???

Autor: Marian P. (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2005 08:13

Mám obavu, aby nekandidovali taky Vietnamci.

Autor: Jindra (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2005 10:20

Asijské zboží na každém rohu nepřekvapí nikoho ve Stříbře /krom návštěvníků/. A protože je mnoho těch, co u nich nakupují tak asiaobchody vzkvétají a pomalu zaplaví celé město. Bránit se? Zvyknout si? Toť otázka.

A volby za rok? Já nic neříkám jen se pozorně dívám..., jak se opravují na náměstí budovy, které městu nepatří.
A to co patří městu jako je silnice v Benešovce, tak tam denně zakopávám a zakopávat asi ještě dlouho budu.

Po volbách jsem věřil ve zlepšení hospodaření města, ale opak je pravdou a když k tomu vidím ještě nesmyslné rozhazování-utrácení peněz a únavu starosty?!

Občané ve Stříbře nejsou hlupáci a poslušní beránci a umí si spočítat že 1+1=2 . Ve volbách v r. 2006 očekávám procitnutí a jasné ne současnému složení vedení města. Jinak se zlepšení nedočkám.

Datum: 26.11.2005 11:06

No, že by město utrácelo na to mám názor jiný, protože ......................
Mrzí mě, že v očích občanů města jsou tyto názory ono není člověk ten,aby se zavděčil lidem všem. Není zase až tak pravda , že své objekty město neopravuje zrovna nyní se opravuje jeden dosti potřebný objekt jehož vlastníkem je město v Benešovce.

Datum: 26.11.2005 19:09

Tady se to nějak zvrtlo v politickou debatu. Já bych se taky nedivila, kdyby jsme měli starostu vietmamce smiling smiley třeba Standu ???

Datum: 26.11.2005 20:28

Cha, cha, to jsem se docela zasmála, Miňonka to trefila.
Myslím, že je kolem nás hodně nedostatků. Co se týče Benešovky, to už jiné nebude, jinak tu ulici neznám, než rozkopanou, poddolovanou, plnou hadrů a podivných spoluobčanů, kdosi kdesi psal, že se bál jít i na veřejné WC, protože ho hlídala místní mafie.Je to smutný, protože tou ulicí projde každej kdo sem přijede. To, že když tam jde máma s dítětem a to dítě má co dělat aby na každém druhém kroku nezakoplo, asi nikoho nezajímá. Včera jsem se vydala mrknout na pár věcí do obchodu, bylo kolem páté, tma a sníh,chůze ulicí - super!!!!!!! Člověk nevidí kam šlape a za patama smečka psů. Ti psi tu pobíhají stále, pokud vím, tak je taky v možnostech města tohle zajistit. Není příjemný když vedete malé dítě a najednou pes jak tele a má vlastně tlamu ve výši obličeje dítěte. Nepříjemný pocit. Všimla jsem si, že je tu těch psů nějak hodně.
Mám zvířata ráda, bylo mě líto minule takovýho chudáčka, že jsem mu šla koupit kus točeňáku, ale člověk nikdy neví jestli není zlej, nebo nemocnej.

Datum: 27.11.2005 16:21

Zážitek s volně pobíhajícím psem jsem také měla mám z nich panickou hrůzu, protože člověk nikdy neví co od nich může čekat. Zrovna dnes jsem potklaka urousaného jezevčíka, který se evidentně buď někomu ztratil nebo je to tulák. Největší strach mám, ale z vlčáků to jsem schopná obejít celý blok, abych ho nepotkala. Dlouho jsem nebyla na nedělní procházce, ale dnes jsem se nestačila divit naše Masarykovo náměstí v neděli odpoledne je plné romské komunity a Asiatů. Není to divné???

Datum: 27.11.2005 20:15

No divný to není, asi jediní vědí, kde se sejít, tyhle gruppy se tam setkávají pravidelně.
Když se to vezme, tak to není jen na náměstí, v létě jsem se bála jít na procházku i do zahrad, do parku ani náhodou, tam jen na vlastní nebezpečí a to ještě člověk neví čeho se to týká, jestli na Vás nespadne uschlej strom, nebo třeba neskočí někdo ze zálohy a pak jsem kdesi četla, že tam v určitou dobu bylo klíšťat víc než trávy.
Zajímavé je jak jsou si tyhle dvě komunity blízko, čím to asi je?????

Autor: JIndra (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2005 11:29

Marcelo tvůj příspěvek mi překvapil. Nejseš snad zaměstnanec městského úřadu?
Proč třeba město zrušilo v nedávné době školku v Alešovce a teď chce postavit zbrusu novou někde na Severním?
Proč třeba..........

To není utrácení ale nevhodná investice? Lidé jako já soudí podle toho co vidí a ne co je jim slibováno. Jsem z toho nějak unaven.

Jindra

Datum: 28.11.2005 13:38

Na Severním ne, na Papouškově. To jsem taky nepochopila, nebo pochopila, ale nechci to ani napsat.
Nevidím zrovna dobré hospodaření v tom, když přijdete na polikliniku třeba na dětské a tam je místo ordinace second hand s dětským oblečením. Když přijdete do patra tak byl také obchod s oděvy, teď už asi není, ale je to na hlavu postavené.
Nechápu proč pro obchody s hadry místo na poliklinice je a pro pohotovost ne??? Ta je v bývalém objektu školky Alšova a bude se stěhovat do kasáren a co bude dál s tou vilkou, ví to někdo?????????
Proč se musí investovat miliony do nové stavby, když se tady nabízí objekt k zpětnému využití a za ty peníze co se ušetří by dětem mohli koupit nadstandardní věci, třeba zřídit u některé školky, alespoň menší bazén, který by využívaly všechny školky v létě. Když už tedy nemůže být bazén ve městě.
To by se našlo věcí, co by se dalo těm prckům koupit, nebo by se dala postavit oplocená hřiště, aby tam nemohli psi, snad každej za sebou umí zavřít ne????

Datum: 28.11.2005 16:40

Jindro, pracovnice úřadu nejsem. Máš pravdu s tím zrušením školky také jako občan města jsem s tímto rozhodnutím nesouhlasila. Byli ale jiní , které rozhodli. Zdá se mě opravdu nehospodárné jednu školku zrušit a druhou novou postavit.

Datum: 29.11.2005 08:22

Vážení,
prodávat školky je trend zavedený Bursíkem. Na 99,5 procent se prodá školka v Pastýřský a Palacká. Už dopředu se počítá s penězi. Na úřadě už dochází i skrytý rezervy.
Pan Bursík měl heslo: ať se stará každý sám o sebe.
Tohle heslo je na Mú zavedený a hned tak se tam odtud nedostane.
Volby,volby....... ale kdo bude kandidovat?
Měli bychom chodit na zastupitelstvo a tam se do nich pustit, ale není to stříbrský zvyk. Taky jsem přestala, těch pár lidí co tam chodí mají vždycky jen svůj zájem.
Další věc je ta, že s úřadu se stává rodinný podnik. Kolik je tam manželských dvojic, kolik je tam maminek se svými dětmi,bratří, sestřenic,bratranců a tchýní, atd. Na úřadě se vydělává, co se dějě ve Stříbře nikoho moc nezajímá.
Stavební úřad povolí úplně všechno. Těch hrůz už je tu dost a jak je vidět, pokračují - semafory, silnice přes severní předměstí,atd
Pavla

Autor: JIndra (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2005 10:06

Pak jsem nepochopil Marcelo tvůj příspěvek:

No, že by město utrácelo na to mám názor jiný, protože ......................

Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 2 z 5

Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.