Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Město Stříbro :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Co se Vám líbí a co Vám vadí na současném životě v tomto městě. 
Jdi na stránku: Předchozí123456Následující
Aktuální stránka: 5 z 6
Re: MUDR.Rohackova
Autor: Lucy (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2008 19:58

No, aktivisto, NO COMMENT. Ty jsi asi u p. Roháčkové s dětmi nikdy nebyl viď? Jen ze své zkušenosti, když pominu, že mému několikaměsíčnímu miminku nepoznala zápal plic, a on v pokročilém stádiu skončil v nemocnici na přístrojích, přehlédnu, že mu chtěla kvůli zánětu středního ucha nechat ucho píchnout a pan doktor na ušním mě poslal zpět, že má prcek uši vpořádku, že u druhého prcka nepoznala zánět dolních cest močových a rovněž skončil v nemocnici, musím si např. vzpomenout, jak tam šel jednou manžel, když měl mrňous střevní potíže a ona mu vykladala, co mu máme dávat jíst a přitom malovala na kus papíru, jak vypadá mrkev, krabice s mlékem atd. Manžel odtud utekl a už nikdy jsem ho tam nedostala. Za novou paní doktorku, která k nám přijde jsem velmi ráda. Myslím, že horší než p. Roháčková opravdu být nemůže. Budu mezi prvními, kdo k ní bude chtít přestoupit.
Chtěla bych se jen zeptat, kde jsou ony nové prostory pro novou paní doktorku? To abych někde nebloudila.....

Re: MUDR.Rohackova
Autor: Riky (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2008 16:02

Ještě že mu nenakreslila, jak vypadá dámské přirození :-D

Re: MUDR.Rohackova
Autor: sipo (IP zapsáno)
Datum: 21.07.2008 13:59

Vážení, jistě některým z vás neunikl článek v pátečním tachovském deníku,týkající se třetí pediatričky ve Stříbře, ale pro ty co nečtou noviny v rámci informovanosti občanů:
Podle Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost nemá lékařka potřebnou specializaci.V případě výběrového řízení na uzavření smlouvy se zdravotními pojišťovnami hlasovala jen VZP s výsledkem 2:2 nerozhodně a pro zbývajících pět pojišťoven byl výsledek 3:1 proti vzniku ordinace.A to hlavně z důvodu specializované způsobilosti lékařky k výkonu práce v oboru praktického lékařství.Paní doktorka Alena Špidlenová totiž tuto kvalifikaci nemá a proto nesplňije kritéria potřebné způsobilosti k samostetné činnosti.Nemá potřebnou minimálně 3letou praxi v dětském lékařství obecně, ani jeden rok praxe v ordinaci praktického dětského lékaře.Od absolvování VŠ až dosud pracovala na Infekční klinice, což je ovšem obor značně se lišící od pediatrie.
Její práce musí být garantovaná odborným dohledem jiného, kvalifikovaného lékaře a to po dobu získání uvedené kvalifikace.

MUDR.Rohackova
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2008 16:26

Vážení spoluobčané,
po více než roce jsem s překvapením zjistila, jak jsem ve Stříbře populární. Velmi Vám za energii, kterou mé osobě a mé práci věnujete děkuji. Je to velmi milé číst, že chyby zdravotnického systému , sice tu a tam u některých pisatelů s dost značnou měrou laického náhledu, ale přesto, přisuzujete mně. Byla bych velmi ráda, kdybych měla tolik moci, abych mohla změnit systém, ve kterém byste nemuseli čekat tak dlouho.
Velmi vítám, že do Stříbra přijde nová kolegyně. Společně se nám doufám úspěšně podaří zkrátit dobu Vašeho čekání, které je, jak jsem pochopila, Vaším největším problémem, alespoň z těch rozumných.
Ostatním, kteří zajisté kromě medicíny vystudovali ještě i další obory a mají tedy přesný přehled o tom, jak se diagnostikuje, jakým způsobem dochází k volbě a určení vhodného léku, a jsou přesvědčeni o tom, že tato práce je naprosto shodná s nákupem rohlíku v samoobsluze, doporučuji knihy z edice :Udělej si sám. Kupříkladu, jak si vyoperovat slepé střevo.
Všem, kterým moje jemná ironie došla, bych však chtěla říci, že mojí snahou bylo je a bude léčit děti v komplexu a s co nejmenší zátěží jejich již tak zatěžovaných tělíček různými jedy, které musíme dýchat, pít a jíst. Proto velmi pečlivě zvažuji, zda léky, které chrlí průmysl léčiv, jsou v danou dobu a okamžiku přínosem nebo další zátěží. Proto se Vám může zdát, že někdy vyšetření trvá déle, nebo že navrhuji postupy, které plně nechápete.
Zdraví je drahokam, který se má leštit a ne rozbíjet, protože je jen jeden. A jak ví nejen brusiči kamenů, ale každý lékař, ukvapená rozhodnutí mohou znamenat nenávratné škody.
K některým Vašim komentářům typu: "nepoznala to a to a pak jsme museli do nemocnice" dodávám, nikdo nejsme neomylní a medicína není tou znalostí, jejíž vývoj by byl ukončen. Pokud bych ale v těchto případech způsobila zanedbání povinné péče, první, kdo by mne za to napadl by byli kolegové , kteří by takovéto moje pochybení museli řešit.
Za dobu mé praxe dětského lékaře – a to je již 30 let, jsem nikomu nezpůsobila újmu na zdraví, ani nikdy nebyla na mou práci podána žádná stížnost, což lze jednoduše ověřit dotazem na České lékařské komoře.
Dále vás prosím, nezaměňujte domněnky za skutečnost. K technické nehodě, která se bohužel stala v 2/2007 v naší ordinaci ,chci připomenout to, co mnozí již vědí. Chlapec přišel s popáleninou 3 % povrchu těla z domova a vysokou horečkou. Úraz v ordinaci nebyl větší než ten, který též nešťastnou nehodou utrpěl od svých příbuzných. Této události mi je velice líto. V žádném případě se zde však nejednalo o stav ohrožení života. Z důvodu nedostupnosti sanitky byl k převozu zvolen vrtulník.
Spíš ale z těchto výtek cítím zášť. Nechci do detailů probírat jednotlivé připomínky nebo výroky. Ano, máte právo zvolit sobě i pro své děti lékaře a já doufám, že toto právo využijete. Myslím si, že ve Stříbře budeme mít všechny hodně práce a není tedy třeba na sebe navzájem nějak nevražit. Cesta ke zdraví stejně jako cesta k poznání nemusí být, a také zpravidla nebývá, jen jedna. Vyberte si každý tu svou. Já se pokusím ten malý drahokam, kterým pro mne dětské zdraví je, neobrušovat zbytečně abrazivními prostředky, ale leštit do jasu a růstu. Přeji Vám všem hodně lásky, porozumění a tolerance.
MUDr.Věra Roháčková

Re: MUDR.Rohackova
Autor: Alka (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2008 14:42

Dobrý den MuDr. ROháčková jen k té svíčce. Bylo řečeno že by jste něco takového v ordinaci mít neměla, ale na to jste asi zapomněla, když si je tam vypalujete dále.Aby příště nedošlo k ještě většímu neštěstí.

Já jsem k Vám když jsem byla malá taky chodila a nidky na Vás nezapomenu ale nemyslím to z té lepší stránky. Byla jste ta nejhorší doktorka u které jsem byla. Např. radit mi že na bradavici na noze je nejlepší se zavřít na záchodě a nadávat jí nebo jí zaříkat - to je podle mě pěkná blbost. Jestli takhle léčíte všechny tak to potěš. Mojí sestru jste poslala do nemocnice se slepákem. Tam nakonec zjistili že to žádnej slepák nebyl jen jí bylo špatně z jídla. A mohla bych pokračovat.....

Myslíte si že Vás mají Vaši pacienti rádi. Z toho co slýchávám od jiných si myslím že asi moc ne. Ještě jsem na Vás ani jednou neslyšela chválu. A není to podle mě že by na Vás lidi byli zaujatí. Můžete si za to sama svým chováním. Lidem nezbývá nic jiného než k vám chodit, protože k nikomu jinýmu tu chodit nemůžou protože je u druhé paní doktorky plno. A všichni si nemůžou dovolit ten luxus jezdit s dítětem jinam např. do Plzně. Ale až já jesnou budu mít dítě určitě ho nedám k Vám, pokud tady ještě budete ordinovat.

Přeji Vám hezký den

\

to Alka
Autor: abraziv (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2008 22:49

Alka no comment..
k té svíčce, ptal jsem se na to na lékařské komoře jestli je to zakázáno předpisy pro ordinace a nikde není zakázáno ji v ordinaci mít, tak uvažuju kým to bylo řečeno..
Všichni víme, že vás k nejbližšímu chirurgovi pošle každý lékař, když máte podežření na zánět slepého střeva aby tuto diagnozu buď potvrdil nebo vyvrátil, kdyby ovšem vaše sestra měla zánět slepého střeva a paní doktorka ji neposlala k chirurgovi, tak by se vám to asi taky nelíbilo. Toto je standartní postup.
Víte já mam spíš pocit, že jakmile chce doktor pacientovi nabídnou něco víc než jen léky, ale také pohled jiné alternativní medicíny, která je dle mého názoru méně škodlivá a účinější v jistých ohledech, tak se k tomu lidé stavějí záporně, místo aby byli rádi za více alternativ a informací, jak pečovat o své zdraví. To lidé považují za divné, ale v podstatě jde o rozšíření služeb pacientům z psychologického pohledu na věc, což já osobně moc oceňuji. Vždyť co je špatného na tom, když vám někdo řekne, že vaše dítě potřebuje hlavně mateřskou lásku. Vždyť je to opravdu to nejdůležitější co potřebuje k tomu, aby bylo spokojené a když je spokojené je i zdravější, pomáhá to utvářet jeho psychiku a pohled na svět do budoucích let.
Na všechny problémy neexistuje lék v medicíně. Lidé jsou v této době rozhořčení a zatrpklí, zajímají se jen o drby a nevytváří si na věci vlastní názor. Pokud chce někdo vyjádřit chválu, nemá potřebu když příjde od doktora sednout k počítači a vybít si svou náladu na osobě která mu ten den vlazla do cesty a svalit to na ní.
A znám takové lidi.
To je můj osobní názor na věc.

Re: to Alka
Autor: hvezdicka (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2008 07:50

smaozrejme, se slepym strevem spuhlas...ale nesouhlasim s vami ve vsem....reknete mi, pokud jste muz, jestli byste vydrzel sedet HODINY....opakuji HODINY bez toho, aby se hly dvere....ja s dvema detma jsem si sebou vozila i obed...pro deti,protoze jsem sla k ni v devet a prisla domu ve dve treba...prijde vam tohle normalni? prijde? mne teda ne...prijit si odpoledne pro potvrzeni do skolky...v cekarne nikdo...rikam si parada, bude to hned...sestricka vyjde, rekne momentik...a pak se 40!!!!! minut nic nedeje.....chlapa tam nevidite, protoze ti by to nezvladli nervove..

Re: MUDR.Rohackova
Autor: Pavel (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2008 10:59

Zdravím všechny a taky paní Roháčkovou.
Neuvádím MUDr. toto této paní nepřísluší a asi nikdy nebude. nevím jak k tomuto přišla ale to ponechávám na jejím svědomí. Mnoho lidí i bez této zkratky by zvládli lépe.
Jen krátce , již je to skoro 14 let a měl jsem jako otec svého dítěte také tu čest nebo spíše smůlu být návštěvníkem ordinace.A dodnes to nelze zapomenout protože šlo o zdraví mého dítěte. Při první návštěvě kdy syn se narodil a Já jsem jen přišel na první prohlídku / syn narozen v 7 měsíci /jsem to bral jako žert a že to snad vše nebylo myšleno vážně co jsem zde zažil a slyšel. Nejdříve odmítnutí protože dítě přijme jen v doprovodu matky.Po druhé návštěvě kdy jsme přisli oba rodiče byl pokus o vykázání z ordinace že tam nemám co dělat a že bude hovořit jen s matkou. / asi nutnost komunikace beze svědka nebo nevím /
Nenechal jsem se vyslechl si všechny pohádky nebo co to mělo být a bál jsem se že syn někdy onemocní a budu muset sem znovu.
No a ono to přišlo , akutní případ - horečky, hnisavé sekrece v moči. Na první pokus nic, jen že to musíme přinést ukázat . / nebyla žádná první vyšetření , alespoň laboratoř z připravené moče prostě nic / Druhý den se stav zhoršil a tak hned jsme přišli i se vzorkem , reakce jen no fuj co to je ?Od stolu řečeno no tak nasadíme antibiotika a uvidíme a přiďte za 14 dní. vyfasoval jsem antibiotika pro novorozence - doma přečetl přiložený návod na aplikaci atd. a něco mi nesedělo. Nebylo určené pro tak malé dítě. Nelenil jsem a zhruba po 5 hodinách po návštěvě u této paní jsem byl již na klinice v Plzni. Okamžitá pomoc a profesionální přístup od personálu mu zachránili protože po předání léků které jsme měli aplikovat byl jasná odpověď to by pravděpodobně do rána nevydržel co do a stavu nedonošeného, váhy atd. to by byl prý nápor i na dospělého.Bez řádného vyšetření a kompletní laboratoře samozřejmě nebyla zahájená léčba. Profesionálním přístupem a šetrnou léčbou nedošlo k vážným dalším následkům.Děkuji znovu všem v tomto zdr. zařízení, bohužel nemu napst o které se jedná. Dodnes je syn jejich pacient. Samozřejmě po této zkušenosti jsme okamžitě podali stížnost i k vedení polikliniky Stříbro ale nic se nestalo ani to nebylo řešeno ale to není důležité , důležité je zdraví našich dětí.Přešli jsme do ordinace k MUDr. Lieblové a zde jsme dodnes opravdu rádi spokojeni a rádi počkáme v čekárně a smekám před takovým náporem dětí. Dětem je nutné přeci vždy věnovat vždy více času než dospělím. A to pokud ještě nemluví a nemohu si říci co je trápí.opravdu jsem ji vždy obdivoval a i Já jsem od narození chodil k ní. Dnes má již adekvátní zástup a znovu mohu jen chválit.
Tak nevím kde je pravda ale pokud si ta paní i nadále hraje na doktorku a při problému pošle jen jinam tak to umí asi každý.Já za sebe musím říci že svojí pravdu znám a této ženě i jako matce ptože sama děti má nikdy nemohu zapomenout, pokud by se tenkrát zachovala jen jako matka by úplně postačilo.
No život jde dál a s chyb druhých se nějak srovnáme ale s chyb které děláme osobně to je horší.
Tak hodně zdraví všem a hlavně dětem i držím palce.

Re: MUDR.Rohackova
Autor: Pavel (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2008 11:06

Dodatek:
omlouvám se za chyby ( s chyb - z chyb , atd) které zde jsou ale psal jsem opravdu rychle a nečetl , protože bych potom neodeslal. Neměl bych asi odvahu , je to trochu soukromá věc a tak i osobní ale snad bude někdo kdo má něco podobného. Díky za pochopení

Re: MUDR.Rohackova
Autor: abraziv (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2008 21:14

mě příjde, že od té doby co se začaly platit poplatky u lékaře tak už to s čekáním není tak hrozné, protože lidi nelezou k doktoru s každou prkotinou jako třeba vytáhnout klíště a podobné

Re: MUDR.Rohackova
Autor: lucy (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2008 21:51

No, ze své zkušenosti: dnes jsem šla se synem k "´paní doktorce", protože měl jisté problémy. No, v podstatě je jedno, s čím. V čekárně bylo cca 5 lidí, tak jsem si řekla, že by to nemuselo dlouho trvat, že počkáme. Když se asi po čtvrt hodině stále nic nedělo, zeptala jsem se maminky, která tam čekala s miminkem, jestli je uvnitř nějaký pacient. Odpověď "není, paní doktorka si šla vyřídit něco na poštu a do lékarny" mě opravdu šokovala. V 10 hodin dopoledne by se měla přeci dle jejího rozvrhu věnovat dětičkám, které její péči potřebuji, ne?

Re: MUDR.Rohackova
Autor: lucy (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2008 21:59

Tome, prosím Tě, bude paní doktorka Špidlenová ve Stříbře ordinovat, či nikoli. Ještě před měsícem byla na dveřích ordinace připravena cedule s info, kdo a od kdy zde bude ordinovat. Dnes byla cedule pryč.

Re: MUDR.Rohackova
Autor: hvezdickA (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2008 22:22

bohuzel, tady ne:-))) muzu se zeptat kdy jste naposled vystal/vystala frontu? u Mudr. Rohackove?

Re: MUDR.Rohackova
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2008 13:46
Avatar

Citovat:
MUDr. Věra Roháčková
Vážení spoluobčané,
po více než roce jsem s překvapením zjistila, jak jsem ve Stříbře populární. Velmi Vám za energii, kterou mé osobě a mé práci věnujete děkuji. Je to velmi milé číst, že chyby zdravotnického systému , sice tu a tam u některých pisatelů s dost značnou měrou laického náhledu, ale přesto, přisuzujete mně.

Domnívám se, že popisované překvapení je lživé. Proč jinak by několik týdnů před napsáním příspěvku paní doktorky kontaktovala provozovatele serveru www.stribro.net jistá advokátní kancelář, která jménem klientky požadovala neprodlené odstranění této diskuze, údajně poškozující její práva. Výzva byla opepřena různými lhůtami, paragrafy a možnými tresty pro provozovatele těchto stránek při okamžitém neuposlechnutí. Pravděpodobně po tom, co právníci paní doktorky zjistili, že se STROM nenechá zastrašit paragrafy a právními obraty, rozhodla se paní Roháčková reagovat na kritiku její lékařské praxe v tomto fóru.
Proto si myslím, že těžko mohla být paní doktorka po více než roce překvapena svou popularitou, a že bedlivě tuto diskuzi sleduje.

Tomáš Möller

Upozornění pro všechny diskutující
Autor: admin (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2008 14:23
Avatar

Všem diskutující (nejen) v této sekci bych chtěl vzkázat:
Opravdu dobře si rozmyslete, co píšete a jestli si za vším, co popisujete, skutečně stojíte a kdykoliv byste to obhájili. I když nejste registrovaní a nejste podepsaní, s Vaším komentářem se ukládá i jedinečná adresa počítače ze kterého byl příspěvek odeslán. Pokud by někdy byl provozovatel tohoto serveru, na základě soudního příkazu, přinucen tyto adresy vydat, mohli byste být požádáni o vysvětlení nebo dokázání svého tvrzení. Počítejte s tím.

Také bych chtěl podotknout, že kdokoliv v tomto fóru použije různých přezdívek a jmen, je stále rozeznatelný podle zmíněné jedinečné adresy počítače. Administrátor fóra tedy snadno rozezná, že příspěvky pod různými jmény píše s největší pravděpodobností jedna a ta samá osoba.
Toto upozornění se týká opravdu každého, tedy i paní doktorky.

Re: MUDR.Rohackova
Autor: hvezdicka (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2008 14:24

Doví se verejnost kdy a kde presne nastoupi nova pani doktorka?smiling smiley

Re: MUDR.Rohackova
Autor: Cukie (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2008 17:33

Poklona STROMu, ze se nenechal zastrasit. Za pravdu se kazdy pere cool smiley

Re: MUDR.Rohackova
Autor: abraziv (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2008 13:32

to Admin:
a počítá administrátor i s tím, že tentýž počítač může používat více lidí nezávisle na tom, jestli o tom ostatní uživatelé vědí?A tudíž obvyňování někoho založené na pouhé dedukci kterou nemůžete dokázat je falešným nařčením a neměl by to zveřejňovat ani naznačovat na večerných místech protože jde o falešné obvynění ikdyž se podle jijech slov jedná o pouhá upozernění??

Re: MUDR.Rohackova
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2008 16:08
Avatar

Citovat:
admin
... příspěvky pod různými jmény píše s největší pravděpodobností jedna a ta samá osoba ...

Myslím, že Admin nevylučuje nezjistitelný přístup více lidí k jednomu počítači, jen mu nepřikládá velkou pravděpodobnost.
Připadá mi, že tady jen kejhá husa potrefená. Nic víc. sad smiley

Re: MUDR.Rohackova
Autor: abraziv (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2008 19:18

jen říkám aby si to někdo nevyložil špatně Tome vševědoucí smiling smiley

Jdi na stránku: Předchozí123456Následující
Aktuální stránka: 5 z 6


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.