Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Město Stříbro :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Co se Vám líbí a co Vám vadí na současném životě v tomto městě. 
Jdi na stránku: Předchozí123456Následující
Aktuální stránka: 2 z 6
Re: Jak jste spokojený s deckými lékařky tady ve Stříbře
Autor: pech (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 08:49

Baculko,
myslím si, že na to, abychom my, obyčejní smrtelníci tady něco vyřešili ohledně dětských lékařek, prostě nemáme prostředky.Na to , aby paní doktorka Roháčková začala normálním způsobem fungovat a paní doktorka Lieblová byla o něco mladší tak to bych musela být asi bůh. To bohužel nejsem. A abych se někde po republice sháněla po dětském doktorovi a přemlouvala ho , pojďte k nám ordinovat, to mi taky nepřijde jako zrovna vhodný způsob řešení. Řešením by asi bylo se ozvat se někde na radnici či zastupitelstu, ale kolik členů zastupilstva má malé dítě a tím i pro ně stejný problém? Absurdní mi ani nepřijde jet do jiného města, protože stejným způsobem řeším i svoje lékaře. Tady ve Stříbře je to všude stejné, ať jde o dětského nebo obvodního lékaře, dokonce i specialisté na tom tady nejsou o moc lépe ( i když pár vyjímek by se možná našlo ). A jak říkáte vaší zkušenost, čekat s dítětem se 40stupňovými horečkami 3 hodiny v čekárně mi opravdu dále jen neustále utvrzuje o tom, že jsem se rozhodla správně. Jsem pro, aby se tu začalo něco dít, já bych taky byla radši, kdybych se mohla spolehnout na to, že mi s dcerou dojde k doktoru třeba babička, která nemá řidičák. Ale o tom přístupu je to hlavně v lidech. Já když tam s takovým onemocněním přijedu, nebo kterékoliv jiné dítě, tak si sama doktorka určí pořadí pacientů, vzhledem k věku a závažnosti onemocnění. A nikdy jsem se nesetkala s tím, že by se jiný rodič proti tomu ohradil.

Re: Jak jste spokojený s deckými lékařky tady ve Stříbře
Autor: Bollero (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2006 14:13

Kdo nepoznal lepší, tomu stačí horší a pokud je s tímto spokojen, znamená to, že nejde dopředu, ale stagnuje, slevuje ze svých zásad - jde zpátky.
To lepší, co je jinde normální tady chybí, nabízí se zde občanům, ve všech směrech ,jen to dostačující a základní.Většině to stačí a nám, kteří jsme poznali něco lepšího a viděli, že možnosti jsou jiné, zbývá jen to - sebrat se a jet jinam, nebo to překousnout.
Bohužel stav věci odpovídá skutečnosti a to je, že tento stav je pro většinu vyhovující, proto trvá již několik let.

Re: Jak jste spokojený s deckými lékařky tady ve Stříbře
Autor: PABR (IP zapsáno)
Datum: 17.03.2006 19:41

Jestli mohu vědět jak ste se rozhodla??? Abych pravdu řekl tak je tu dost a dost lidí co tahle patová situace poměrně jak se říká česky a hezky ser..............!!! A pochybuji o tom že naši zastupitelé něco podniknou v tomto směru to by se musel stát zázrak. Nebo jak už bylo víše psáno stěžovat si u daného úřadu nebo nějaká petice ale ta to nejspíš ke spokojenosti taky nedotáhne prostě by to chtělo aby rodiče dětí začli táhnout za jeden provaz. Její laxní chování asi dost lidí nepřekvapí když tuhle rádoby lékařku zná delší dobu . Tak nevím ale tady se to asi nevyřeší chtělo by to nějakou veřejnou kampaň (Abych řekl pravdu tak docela pochybuji že všichni potencionální pacijenti téhle doktorky mají přístup k NETU???)něco sepsat a dát na patřičná místa no volby jsou na dveřmi tak možná by se mohlo pohnout kupředu???
Toť můj názor na danou věc.
PABR

Re: Jak jste spokojený s deckými lékařky tady ve Stříbře
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2006 12:53

Lidi přešlápněte si copak zastupitelé jsou všemocní, nemohou ovlivnit kvalitu
zdejšího pediatra. Jediné co by mohli udělat je to, že by jí vypověděli nájemní smlouvu, ale to je naprosto vše. Petice pište, ale směřujte jí Lékařské komoře a né zdejší radnici. Lékařská komora jediná může pomoci. Přešetří stížnosti a jestliže jsou oprávněné může lékařům i pozastavit činnost. Tímto by se uvolnil úvazek a pojišťovna by mohla vypsat výběrové řízení pro nového pediatra.

Re: Jak jste spokojený s deckými lékařky tady ve Stříbře
Autor: Kamila (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2006 22:55

Souhlasím se všemi,kteří mají záporný názor na MUDr.Roháčkovou.Před 8 měsíci jsem dumala kam přihlásím své ještě nenarozené dítě.Dva měsíce před porodem jsem sondovala ve svém okolí názory na pouhé dvě lékařky.Takové horory co jsem na její adresu vyslechla...Adresou jsem spadala k již zmiňováné kouzelnici Roháčkové.Rozhodla jsem se že půjdu s prosíkem k lékařce Lieblové aby mi přijala po narození mé dítě.Byla jsem skálopevně rozhodnuta že pokud mI nepřijme,sednu si do čekárny a nehnu se od ní dokud mě neveme mé miminko.Dopadlo to dobře a chodíme k p.Lieblové.
Myslím si,pokud by se zde našel ještě jeden dětský lékař,měl by 100% jistotu,že se zde naplní jeho ordinace až po strop.
Radnice uvažuje o postavení nové školky.Takže stačí se jen podívat na vítání občánků a každý zjistí kolik se tady za poslední rok narodilo dětí!!!
... MRAKY ...
Pokud to už zjistila radnice,mohlo by jim také dojít že ty děti také budou zajisté potřebovat i lékaře.
To by naši pohlaváři na radnici a ředitel polikliniky museli mít dobrou vůli,přinejmenším a domluvili se...
Závěrem,tohle není město...
...BŮH S NÁMI...

Re: Jak jste spokojený s deckými lékařky tady ve Stříbře
Autor: Bollero (IP zapsáno)
Datum: 21.03.2006 10:08

Radnice s tím nemá co společného, musíte se obrátit na Lékařskou komoru a pak jednat.
Město může vyjít vstříc, pouze s poskytnutím prostor pro lékaře, mám-li dobré info.

Re: MUDR.Rohackova
Autor: hvezdicka (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2007 21:43

Opet tema MuDr. Rohackove....dnes asi po pul roce jsem opet navstivila Mudr. Rohackovou.Jelikoz jsem nastoupila do zamestnani, sla jsem tam kvuli papiru na OCR...Potize ktere mel syn, bych zvladla do urcite miry sama...byl bez teplot, kasel ryma...podotykam, kdyby nastoupila teplota nebo zhorseni stavu stokrat radsi bych jela na pohotovost..........nezklamala me.....cekarna narvana...logicke, nahrava tomu pocasi.....nezklamala me v tom, ze opet pracuje rychlosti 2 slovy dva pacienti za hodinu....takze jsem s ditetem cekala od 7 do 10.45:-)))))))))))))))))))))).....ja vim ze se pacienti nedaji stridat jako na bezicim pase...ale tohle je opravdu pro silne nervy....vevnitr jsem v minute vysvetlila jaky problem mame....doktorka tuhle upila z cajiku, tuhle upila z neceho jineho (bud jiz, taky mi pripadla nachcipana)...pak tuhle zapalila svicicku, tuhle polistovala v nejakem neznamem katalogu...po dvou minutach jejiho mlceni nasledovala otazka a co ze vam to vlastne je???....:-))))) pak zacala z karty syna sahodlouze predcitat jeho problemy a navstevy prakticky od narozeni....a jelikoz je vedeny v Plzni se srdickem.....zacala mi delat rozbor a prednasku o srdicku, pricemz ja jsem o dane situace dopodrobna poucena od specialistu z Plzne.....pak koukala chvili z okna....pak psala dva recepty cca deset minut.....proste a jednoduse na jeden papir OCR, jeden recept na Halixol a jeden na Panadol.....bratru padlo 45!!!!!! minut......jsem z ni na nervy.....drzha pani doktorka ma plno...a tohle je martyrium...prosim o radu......vi nekdo o nejakem detskem doktoru, doktorce...nebo budu mit stesti az v Plzni......

Re: MUDR.Rohackova
Autor: jenny.r (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2007 20:21

Taky jsem kdysi před lety zkusila Roháčkovou. Nyní už máme dětskou doktorku v Plzni. (zdraví dětí je na prvním místě) A jen pro srovnání: Hned druhý den po příjezdu domů z porodnice mě paní doktorka navštívila doma, ukázala jak správně kojit, jak chovat...., ordinace naší paní doktorky se skládá ze tří čekáren - izolace, zvlášť, prostor pro miminka s přebal. pulty židličkou a hračkami, a čekárna která spíše připomíná dětskou herničku (s domečkem, je zde hodně hraček, s televizí kde běží pohádky) vše je krásné barevné a útulné, s paní doktorkou se na návštěvy tel. domlouváme a vždy je u ním max. 3 lidi. Takže čekací doba je minimální, na paní doktorku máme také mobilní číslo v případě jakéhokoliv problému můžem kdykoliv zavolat, také nám doporučuje odborné lékaře, (popř. ortopedie, ORL....) Vše je velice profesionální a jestli si někdo myslí že je to nadstandartní péče tak omyl vše je standart a zdarma. Prostě dojíždět se nám vyplatí. A myslím, že i s cestou jsme rychleji ošetřeni.

Re: MUDR.Rohackova
Autor: Endy (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2007 09:55

Jenny.r s paní doktorkou máme každý dost špatné zážitky já si s ní taky zažila své a proto tě prosím mohla by jsi nám dát kontakt na doktorku ke které jsi přešla také by jsme rádi přešli do takové ordinace.Dá se jenom tiše závidět.

Re: MUDR.Rohackova
Autor: jenny.r (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2007 19:14

Jedná se o paní MUDr. Šebkovou, adresa je: Plzeň, Strážická 36, tel: 377 530 407(je to na Lochotíně směr ZOO, paní doktorka cestu určitě popíše) Už jsem jí nejednou doporučila a všichni byli nadšený.

Re: MUDR.Rohackova
Autor: hvezdicka (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2007 08:00

diky moc..az tahle nemoc pomine, jdu tam....vcera jsem cekala na kontrolu....prosim pekne.......od 7 rano do 10....deti nemocne zdrave, promichane.....okna zabednena....priserny....dobytcak hadr.......diky za tip

Re: MUDR.Rohackova
Autor: acarmen (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2007 00:04

hot smiley Paní doktorka už by měla léčit jen ve snu!!!angry smiley

Re: MUDR.Rohackova
Autor: Bollero (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2007 16:09

Vstupuji do této diskuze se smíšenými pocity. Když jsem dočetla všechny příspěvky na toto téma, přišlo mi na mysl, že je problém asi někde jinde.
Dle mého názoru se tentýž problém opakuje a myslím, že pes je zakopán, jak se říká v tom, že zde chybí ještě jeden dětský pediatr.
Myslím, že by v dnešní době mělo být umožněno, aby zde pracoval ještě jeden dětský lékař. Bohužel dle mě soudě v době kdy je výskyt epidemií je v čekárnách nařachnuto a lidi trpí nesmyslnými čekacími dobami, by měly obě lékařky upravit pracovní dobu tak, aby stihly ošetřit všechny pacienty a ne, že polovina z nich jde domů a přijde zítra. Tak trochu mě to připadá, že se to i očekává.Pokud nastane chvíle jako v tomto období,že je značný výskyt resp. chorob, tak nač se vzrušovat, je Vás dost na to, aby se vydělalo a Vy se zblázněte, jezděte si do Plzně za svůj benzín, plýtvejte svůj čas. To je myslím to špatné, že to tak daleko zajde, vzdali jste to a šli jinam.
Ještě bych chtěla říci Hvězdičce, že v případě, jak píše, že její syn je registrován se srdíčkem, paní doktorka k Vám přistupovala jen správně, ono i předepsat obyčejný paralen a halixol musí ¨být v tomto případě řešeno s velkou opatrností, všechno jsou to léky.Paní doktorka nemohla asi vědět, jak jste byla poučena, chtěla se vám asi věnovat, probrat situaci Vám i sobě lecos připomenout, aby se něco nepozapomělo.Píšete, že se Vám věnovala 45 minut, znám přístup lékaře, kde jste za minutu venku. Co myslíte, že je dobře????

Re: MUDR.Rohackova
Autor: hvezdicka (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2007 19:48

tak asi tak......pani doktorka me poucuje kazdou!!!!!! opakuju kazdou navstevu o tom samem, prestoze jsem v neustalem kontaktu s doktory z Plzne.....navic me poucuje stylem, ze tu zaleje kyticku, tu si zapali svicicku....tu si odbehne, tam si odbehne...pak otevre dvere a rekne....to nam to ale ubyva:-)))))))))))))))))))).......ano 45 minut...a je mi trapne....protoze samotna diagnoza a stanoveni lecby trva 10 minut....pak si malej veme obrazek zacne malovat a ja reknu pojd, nezdrzuj, venku cekaj lidi.....doktorka....jen ho nechte LIDI POCKAJI....nesouhlasim s Vami, je videt, ze k ni nepatrite...a ja to nevzdala, nemejte peci o to, ze jsem se nezajimala proc davno tady neni jiny doktor.....neni narok:-)))))))) a nikdo se sem nehrne......Vas postoj je ...jak to rict...proste si to zkuste zazit:-))))......tohle neni o tom vzdat, nevzdat, tohle neni o tom, poucit nepoucit....ja vim MOC dobre co syn vzhledem k selestu smi a nesmi......jsem v kontaktu se specialistou....ono neco jineho je poucit o leku,.....a neco jineho je styl" hm...vy jste tam byli tehdy....aha.....a kdy ze tam jdete zase....aha.....a hlidate si to?.....aha...........":-))))))))))))) tomu....se muzu jen a jen smat.....jiz jsem preregistrovana.....stokrat radsi zaplatim plnou nadrz.....co stokrat....milionkrat....protoze to co se zaziva tady...je jednim slovem dobytcak....

Re: MUDR.Rohackova
Autor: Micinka (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2007 18:56

Podle mě doktor musí sám vědět kolik času potřebuje na svého pacienta a pokaždé je to jiné,Dobrý doktor se zeptá co vás trápí jak nemoc probýhala pak si prohlídne pacienta a určí diagnozu a předepíše léky.
Nemocné děti oddělí od zdravích a když nemá možnost dvou čekáren tak stačí napsat že zdravé děti na kontrolu po dohodě telefonicky.
Stím pak maminky počítají a doufají že se jejich děti dostanou do styku nemocnými.Což u paní doktorky nejde.kolikrát si nás obědnala na očkování dopoledne a byli jsme tam smíšeně jak nemocné děti tak zdravé.
Její přístup k pacientům je zvláštní,její chování divné.
Někdy si člověk pomyslí,je to možné.proč to říká.
Také je dost těžké pochopit když musíme čekat až si deler vykecá a my máme děti s teplotami v náručí.Na tohle by měla mít vyčleněný čas mimo ordinační hodiny a nebo by měl pro ně být stejný metr vyčkat tři hodiny s námi v čekárně,nejspíš po deseti minutách by to vzdal.My takovu šanci nemáme jedině sednout na autobus a jet do Plzně.Takže trpělivě čekáme až nás paní doktorka příjmě a slyšíme stejné fráze jako pokaždé.Doufáme že na plycích naše robátko nic nemá a že průjem přejde po dobré dietě a není to nic závažnějšího než nachlazení.
Já sama když si vzpomenu kolik času musím prosedět v čekárně s dítětem,raději riskuji a léčím doma drobné nachlazení tím čím mi dají v lékárně,po dohodě s magistrou.
Je to smutné je to to tak,možná by nebylo špatné kdyby se mohla na tohle vyádřit paní doktorka.
Snad si ani svou chybu neuvědomuje a možná by se zamyslela nad tím co tady zoufalé maminky píší.Pak by jsme nepotřebovali dalšího pediatra,který by možná byl daleko horší než naše paní doktorka.

Re: MUDR.Rohackova
Autor: Ferda (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2007 18:35

Co dodat?
[www.novinky.cz]

Re: MUDR.Rohackova
Autor: nelly (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2007 16:07

Já mám dojem, že ve Stříbře není žádný doktor, ke kterému by člověk mohl jít s chutí. Když je někdo dobrý po odborné stránce, najdou se zase chyby v jeho jednání s lidmi a pokud ne tak je to naopak. Nejhorší ze všeho snad je, že se velice často stává, že lítáte od jednoho doktora k druhému jako blázen, ztratíte spoustu času a zanedhlouho i nervy a v konečné fázi jste stejně nešťastní a klejete, protože když chcete svoje problémy vyřešit, musíte tak jako tak do Plzně. S doktory je to ve Stříbře vážně hrozné. Paní Roháčkové je mi tak trochu líto, za to, co se stalo, ale souhlasím s některými příspěvky zde, protože aroma lampičky, svíčky a podobné věci nemají v ordinacích (ještě k tomu dětských) opravdu co dělat. Navíc, ohrozila lidský život a i kdyby teď podnikla cokoliv na pomoc, stejně nijak neodčiní co se stalo a co zbyde rodičům? Akorát tak vztek a fakt, že jejich dítě je vážně zraněné... a to nikdo nemůže vzít zpět.

Re: MUDR.Rohackova
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2007 18:42

............často se také ovšem stává že naprostá neerudovanost pacientů zabraňuje nějakému alepson do jisté míry směrodatnému ohodnocení odbornosti doktora. Laický pohled dokáže udělat své. Od pacienta se vědomosti neočekávají, ale většina samotných doktorů si respekt a důveru zaslouží. Většinou se klení pacientů jen zařazuje ke klasickému lidskému (možná českému) přístupu k životu. Doktor = vzdyt nic neumi a nic nevi Pravnik = kazdyho okrade a stejne bez uplatku nic neudela Politici = korupcni persóny u koryta Boháči = kdepak si to nakradli atd. atd.
V korupci jsme opravdu až někde na chvostu světa a média nám tento názor také nijak nevyvracejí, ale velký vliv na tyto české názory má tež 40 let temna za bolševíka. Kdy celý národ respektoval horníky a bujaré údernice, které plnili plány na 200 procent, ale respekt vůči inteligenci a vědě podporován nebyl.
To co jsem napsal se nevztahuje přímo k paní doktorce Roháčkové, osobně ji neznám. Byl to spíš můj názor na téma doktor vs pacient.

Re: MUDR.Rohackova
Autor: MICINKA (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2007 13:56

Pane Kačere je sice pravda co píšete,ale je také vidět že jste nikdy u paní Roháčkové nebyl.

Také předpokládám ,že nemáte ani děti,jelikož po jediné naštěvě by jste své dítě raději vozil s každým kýchnutím do Plzně.
To co se stalo paní doktorce teď,je sice hloupá náhoda,ale divím se že se už nestalo něco podobného dříve.Paní doktorka si docela dost zakládala na aromatických vůní v ordinaci a tu svíčku tak měla zapálenou pokaždé.
No pořekladlo že se chodí se džbánem až se ucho utrhne se jí teď bohužel vyplnilo.
Je docela smutné když někam přijedete na vyšetření a zeptají se vás koho má vaše dítě za doktorku tak koukat na jejich reakce jako ááááá paní Roháčková,nebo ,,No tak to už jsme doma´´.Pošklebky a mávnutí rukouto už je prostě normální
Netradiční postup při vedení odrinace by měla znova promyslet a probrat pokud teda už není pozdě.

Re: MUDR.Rohackova
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2007 15:09

to Micinka : Souhlasím s Vámi.Ano u paní Roháčkové jsem nikdy nebyl a děti také ještě nemám. Jak jsem uvedl na konci svého příspěvku, nemluvil jsem o konkrétním případě, ale o vztahu pacient vs doktor. Reagoval jsem spíše na tuto větu : ,,Já mám dojem, že ve Stříbře není žádný doktor, ke kterému by člověk mohl jít s chutí. Když je někdo dobrý po odborné stránce, najdou se zase chyby v jeho jednání s lidmi a pokud ne tak je to naopak."

Jdi na stránku: Předchozí123456Následující
Aktuální stránka: 2 z 6


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.